Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-10-2020, 13:39   #41
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: 1.6 EB Odcinanie mocy po chip-ie

Cytat:
Napisał BobMF Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...tak się wtrącę w temat, po co kręcić 1.6T do odcinki ? chyba żeby usłyszeć łututu, bo na przebieg wykresu to chyba nie patrzył jeden z drugim...
Jak wyprzedzasz tiry to nie patrzysz na obrotomierz tylko gnieciesz w podłogę. Ja bym reklamował soft i niech tuner się męczy.

konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2020, 15:35   #42
Pitterek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-01-2013
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: '14
Postów: 223
Domyślnie Odp: 1.6 EB Odcinanie mocy po chip-ie

Cytat:
Napisał janek072 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...na pewno ma znaczenie czas obciążenia silnika na pełnym gazie - czyli im więcej sekund jest "piłowany" tym większe prawdopodobieństwo, że efekt wystąpi.
Focus mk3 ma stosunkowo długie przełożenia więc przy wyprzedzaniu nie ciągnij go od 2000 do ponad 6000 obr. tylko startuj z wyższych obrotów.
Fabryczny intercooler szybko puchnie podczas długiego przyspieszania bez zmiany biegu.
Po to jest skrzynia by odpowiednio dobrać przełożenie do warunków i potrzeb.

Cytat:
Napisał janek072 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w normalnej jeździe, kiedy człowiek uważa na zużycie paliwa i nie jeździ non stop z gazem w podłodze, efekt nie występuje
Pompa wtryskowa nie ma za bardzo co robić...
Sęk w tym że od czasu do czasu musisz go przegonić inaczej "nauczy/zaadoptuje się" do przymulonej pracy.

Cytat:
Napisał janek072 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...przy toczeniu się w ruchu miejskim wrzucam bieg na wyższy już przy ok. 2 tyś a pedał gazu tylko "muskam"
Jeśli zmieniasz z 2 biegu na 3 przy 2000 obr (na 3 będziesz miał pewnie około 1400) to raczej nie jest zdrowe dla silnika / dwumasy / sprzęgła.
Też tak przez chwilę jeździłem dopóki nie natrafiłem na awaryjną sytuację gdy musiałem dynamicznie przyspieszyć, a z racji niskich obrotów nie za bardzo było jak.


Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak wyprzedzasz tiry to nie patrzysz na obrotomierz tylko gnieciesz w podłogę
Nawet jak nie patrzysz na obrotomierz to rozpoznajesz obroty po dźwięku (inny odgłos silnika jest powyżej 3500, a inny powyżej 5000),
czujesz że wolniej przyspiesza, wówczas czas na zmianę biegu na wyższy.

Tak jak pisałem wcześniej przy 5800 1.6EB ma zazwyczaj maksymalną moc, więc nie ma co ciągnąć wyżej.
Pitterek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2020, 15:48   #43
janek072
ford::beginner
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 03-10-2019
Skąd: Raszyn
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: 1.6 EB Odcinanie mocy po chip-ie

Dzięki za sugestie.
Toczenie się przy ok. 1,5 tyś. obrotów na niewielkim gazie chyba nie jest szkodliwe, ale oczywiście jeżeli okazuje się, że trzeba przyspieszyć to redukcja jest niezbędna - na małych obrotach nigdy nie wciskam mocniej gazu, tylko najpierw redukuję bieg.
janek072 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2020, 16:00   #44
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: 1.6 EB Odcinanie mocy po chip-ie

Cytat:
Napisał Pitterek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet jak nie patrzysz na obrotomierz to rozpoznajesz obroty po dźwięku (inny odgłos silnika jest powyżej 3500, a inny powyżej 5000),
czujesz że wolniej przyspiesza, wówczas czas na zmianę biegu na wyższy.

Tak jak pisałem wcześniej przy 5800 1.6EB ma zazwyczaj maksymalną moc, więc nie ma co ciągnąć wyżej.
Tylko u nagrywającego problem występuje przy 5,5 tys obr/min.
Sam nie raz miałem sytuację, że wyprzedzam tira, patrzę, a mi tu nie przyśpiesza. Zerkam na zegary, a tu 160 km/h i odcinka (3 bieg).
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2020, 19:41   #45
janek072
ford::beginner
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 03-10-2019
Skąd: Raszyn
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: 1.6 EB Odcinanie mocy po chip-ie

Tak w ogóle to ekoterrorysta na desce rozdzielczej przy spokojnej jeździe każe mi wrzucać wyższy bieg już przy ok 1700 obrotów, więc zmieniając przy 2000 reprezentuję agresywny i nieekologiczny wręcz naganny styl jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
janek072 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2020, 20:08   #46
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: 1.6 EB Odcinanie mocy po chip-ie

A jak tuner po modzie shamował silnik? Jakim cudem u niego nie pojawiły się problemy?
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2020, 20:15   #47
janek072
ford::beginner
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 03-10-2019
Skąd: Raszyn
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: 1.6 EB Odcinanie mocy po chip-ie

Żaden to cud, problemów tuner nie miał, byłem przy tym i nic się nie działo.
Po prostu podzespoły zaczęły dostawać w d... dopiero PO chipie.
janek072 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.