Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2011, 08:08   #1
radek84
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Śląsk
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Naprawa pokrętła regulacji kierunku powietrze do kabiny

Witam,

Mam problem z pokrętłem regulacji kierunku powietrza do kabiny (cięgno Bowdena).
Na początku pokrętło to chodziło z dużymi opormi, ale jakoś sie kręciło. Pewnego dnia podczs kręcenia poprostu coś sie poluzowało i teraz można kręcić ale bez efektów. Nie wiem co mogło być powodem tego "zerwania". Może tylko sie coś poluzowało. Czy jest to do naprawy czy lepiej kupić nowy i wymienić. Jak go wymonować żeby nie rozebrać połowy kokpitu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam,

radek84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 08:11   #2
Bourne
ford::advanced
 
Avatar Bourne
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: SZCZECIN - ∫t∫εt∫in - Stargard
Model: Focus MKI Kombi/ Focus MK2/ S-max 1.8TDCI
Silnik: 1.8 TDDI I 1.8 TDCI 1.6 TDCI
Rocznik: 1999 , 2008 , 2009
Postów: 253
Domyślnie Odp: Naprawa pokrętła regulacji kierunku powietrze do kabiny

pękła linka

Sklepy forda w ostatnim czasie bardzo dużo tych linek sprzedają - po prostu zmęczenie materiału . Miałem ten sam problem
Koszt 110zł
__________________
Fioletowa Foczka combi , Zielony S-max i Niebieski smerf Focus MK2 Turnier
"PILOT Nienormatywny"
Bourne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 11:24   #3
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Naprawa pokrętła regulacji kierunku powietrze do kabiny

musisz wymontowac radio..pozniej 4 srobki wokol radia i wydzierasz kokpit radia.
nalezy sprawdzic przyczyne uszkodzenia linki...normalnie wszystko powinno ladnie pracowac..a jesli chodzilo u ciebie ciezko chodzilo to nie koniecznie to wina tylko linki.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 20:49   #4
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: Naprawa pokrętła regulacji kierunku powietrze do kabiny

mogła się również wyhaczyć z kółek prowadzących podczas dużego oporu na klapach w nagrzewnicy. Przerabiałem to. Klapka regulacji nawiewu chodzi ciężko i linki się wyciągają i mogą zeskoczyć przy następnej próbie albo po prostu zerwać się. wymiana cięgna nie jest kłopotliwa ale usunięcie blokowania klapy tak - gdyż nie ma dojścia do tego badziewia.Ja się poddałem i nie wywalałem całej deski rozdzielczej, popryskałem wd 40 i zmontowałem linki ponownie.dalej chodzi z oporem ale zauważyłem różnicę przekręcania pokrętłem jak cieple powietrze krąży w komorze nagrzewnicy - wtedy idzie lżej. zastanawiałem się nad tym,czy czasami klapka nie przymarzała do obudowy - szczerze to przyczyny nie ustaliłem, wiem jedno,że klapka blokuje się w skrajnym położeniu przełącznika z lewej strony.
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 22:01   #5
SPIKE
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2009
Skąd: Jemna
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Naprawa pokrętła regulacji kierunku powietrze do kabiny

Witam.Ja kupiłem cięgna na szrocie za 40 pln.Wymieniłem,ale tak jak u ATOLA strasznie ciężko chodzi i z trudem przeskakuje na "twarz".Przesmarowałem smarem "TAYLOR" ale to nic nie dało i mśle że w niedługim czasie problem powróci.
SPIKE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2011, 13:37   #6
radek84
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Śląsk
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Naprawa pokrętła regulacji kierunku powietrze do kabiny

Wczoraj wymontowałem to cięgno. Okazało się, że linka sie urwała i postrzępiła. Na allegro zamówiłem używke za 40 zł i czekam. Jak wymienie to sie odezwe.
radek84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2013, 14:17   #7
xcjarek
ford::amateur
 
Avatar xcjarek
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 16-08-2009
Skąd: GNIEZNO
Model: focus
Silnik: 2000 BENZYNA
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: Naprawa pokrętła regulacji kierunku powietrze do kabiny

Witam może komuś się to przyda albo ktoś ma taki sam problem jak ja z którym nie dawałem sobie sprawy przez dłuższy czas . Więc zacznijmy od tego że pewnego czasu przestało mi działać sterowanie nawiewem ( nogi , szyba , usta itd... ) . Poczytałem troszkę na forum i było napisane że to mogą być te linki (cięgna bowdena) okazało się że faktycznie to jest problemem wymieniłem ale na długo to nie podziałało , i tak wymieniłem 3 razy . Do wczoraj kiedy postanowiłem się tym zająć znów czytając na forum każdy mówił że to problem może być głębiej i do tego trzeba zdejmować deskę . Podjąłem decyzję że to zrobię ale podczas rozkręcania auta postanowiłem troszkę poszperać innego dostępu . Więc zaczynamy od :

1. wyciągamy wszystkie kratki nawiewu
2. odkręcamy cały schowek wraz z taką matą pod schowkiem i nawiewem na nogi
3. wyciągamy radio i odkręcamy cała konsole środkową
4 wypinamy z niej wszystkie wtyczki oraz pokrętła
5 odkręcamy półkę nad nogami kierowcy 6 lub 7 śrubek (mamy dostęp wtedy do całego mechanizmu który steruje nawiewami )
8 odkręcamy cały mechanizm (5 śrubek)
9 odpinamy wszystkie doprowadzenia powietrza do kratek Lewa , prawa i środek takie czarne plastiki będzie lepsze dojście do kratek które sterują nawiewami
10 odpinamy mały czarny uchwyt który jest od strony kierowcy tam gdzie znajdował się ten mechanizm .
11 wkładamy rękę przez środkowe wloty i mamy luźno tą kratkę wystarczy teraz troszkę pokombinować delikatnie by jej nie połamać i wyciągnąć .
12 jak mamy na zew. ją czyścimy ją albo obcinamy troszkę taką gumę którą jest otoczona i wkładamy z powrotem
13 później skręcamy jak nam wygodnie .
xcjarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2016, 07:41   #8
adam27182
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 23-07-2013
Skąd: Byszki
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie Odp: Naprawa pokrętła regulacji kierunku powietrze do kabiny

tu bardzo fajnie jest pokazane jak zdemontować panel główny [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
adam27182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2016, 21:23   #9
ford-zawier
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-05-2016
Model: focus mk1 kombi
Silnik: 1,6
Rocznik: 2000
Postów: 5
Domyślnie Odp: Naprawa pokrętła regulacji kierunku powietrze do kabiny

Witam,
Jestem nowym użytkownikiem forum zatem chciałem się przywitać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z góry przepraszam za brak technicznego jezyka. Opisuje na chłopski rozum, prosze o wyrozumiałość.
Mój problem jest podobny do xcjarka. Otóż już 2 razy wymieniałem pęknięte cięgno bowdena. Fajnie bo sam się nauczyłem z internetu jak się to robi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale tym razem sama wymiana linki nie pomoże. Otóż koniec linki który wchodzi na miejsce pod kierownica (trzeba zdjac panel) nie bedzie sie obracał - stad linka jest zacieta. Jest tam taki bialy plastik w ktory sie wpina oba ciegna.. I wlasnie na tym białym plastiku powinny sie obracac te ruchome elementy w ktore ciegna sa wpiete. U mnie jeden właśnie jest zaciety. Ani drgnie! Zeby zobrazować o czym piszę proszę tu jest link gdzie jest zdjęcie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (zdjecie 3,4 i 5).
Co moze być przyczyną? Co ewentualnie trzeba sprawdzić lub wymienić? Jak się nazywają te elementy (żebym mógł je zakupić jeśli zajdzie taka potrzeba)?
Czy muszę rozbierać całą deskę rozdzielczą aby naprawić zdiagnozować co się zepsuło?
Pozdrawiam
ford-zawier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2017, 11:10   #10
DonWasyll
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2016
Model: Ford Focus MK1 kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 21
Domyślnie Odp: Naprawa pokrętła regulacji kierunku powietrze do kabiny

Witam podpinam się pod temat

Mam pytanie odnośnie właśnie zdiagnozowania usterki otóż wcześniej działały mi kierunki nawiewów oprócz ustawienia na twarz czyli max w lewo gdy chciałem przekręcić na max lewo to taki opór był i nie dało się tak jak by załączyć tego położenia , oddałem auto mechanikowi on niby popatrzył i tak mi ustawił teraz kierunki że mam na szybę i nogi a poza tym nie działa już żadne przełożenie kierunków po prostu pokrętło można kręcić max w lewo i prawo bez żadnej różnicy jednym słowem gorzej spartolił jak było więc pytanie do Was moi drodzy co on mógł spieprzyć całe to cięgno ? czy tą jakąś klapę która tym steruję ?
DonWasyll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.