Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2011, 16:34   #11
chrisjan
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKV
Silnik: 1.5 EB 160KM
Rocznik: 2018
Postów: 64
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Cytat:
Napisał donpedro60 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprobuj tak jak koledzy wyzej juz wspomnieli:jak wejdziesz do auta i nie odpalasz tylko np. rozmawiasz przez jakis czas to pozniej jak chcesz odpalic najpierw wlacz same wskazniki tzw.polozenie pierwsze,bez sprzegla(taka jest prawidlowa procedura bo wlaczaja sie swiece grzewcze i tez puszcza blokada kierownicy itp.)a pozniej dopiero odpalasz silnik.W ten sposob powinno wszystko dzialac jak nalezy.
Sęk w tym że u mnie się tak nie da. Jak już auto się automatycznie samo "zarygluje" po tej niespełna minucie, to jedyne co mogę zrobić to powtórzyć całą procedurę z odryglowywaniem pilotem i otwieraniem drzwi. Na nic innego auto nie reaguje. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
To nie rozmawiasz przez BT?
Bo wtedy lepiej jest zalaczyc pierwsza(pozycje)kontakt guzikiem.
Nie w tym rzecz...załóżmy że dla celów przykładowych wchodzę do auta już rozmawiająć i do czasu zakoczenia rozmowy niechce odpalać auta, lub robię cokolwiek innego. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

chrisjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2011, 11:57   #12
chrisjan
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKV
Silnik: 1.5 EB 160KM
Rocznik: 2018
Postów: 64
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Byłem wczoraj "przy okazji" w ASO Forda na Radzymińskiej w Warszawie.
Z tego co mi powiedziano to taka procedura jak u mnie jest jak najbardziej normalna. Niemniej jakoś niechce mi sie w to wierzyć (zwłaszcza że kompetencje Pana z którym rozmawiałem jakoś nie były przekonywujące).
Po dokładniejszym przyjrzeniu się jak to dział u mnie, wygląda na to że auto bez względu na to co zrobie po odblokowaniu auta z kluczyka (no z wyjątkiem włączenia zapłonu i odpalenia silinika) po 45 sekundach blokuje kierownice i się wyłacza (drzwi pozostają niezaryglowane). Nie znalazłem innej możliwości wzbudzenia niż ponowne otwarcie z pilota oraz otworzenie i zamknięcie drzwi.
Kompletnie już nie wiem co o tym myśleć bo jak na system bezkluczykowy to jakies nieporozumienie jest. Może to jakaś funkcja alarmu/immobilaisera którą da się wyłączyć?
chrisjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2011, 18:01   #13
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Cytat:
Napisał berater Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chwytam za klamke i automatycznie sie otwieraja wszystkie zamki
To zależy jak się ustawi, Bo mogą się otwierać tylko drzwi kierowcy lub wszystkie.

Natomiast jeśli chodzi o właczenie zapłonu to nie ma znaczenia jak długo przebywam w środku bezczynnie. Jeśli kluczyk jest w kabinie to powinien zapalic bez problemu i wcale nie trzeba najpierw wciskac przycisku bez sprzęgła.
Jeśli kluczyk jest poza kabina to wyświetlany jest komunikat: "kluczyk poza zasiegiem" i nie ma możliwości właczenia silnika.

Po około godzinie bezczynności wyłacza sie zasilanie wszystkic odbiorników. jednak jeśli wcisne przycis ford power to auto bez problemu zapali jesli kluczyk jest w kabinie.

Wg mnie opisywana sytuacja to obstawiam że alarm odcina całkowicie zasilanie i wobec tego pytanie czy radio mozesz właczyć po czasie bezczynnosci 45sek.
__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,

Ostatnio edytowane przez trtami ; 19-05-2011 o 18:07
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2011, 23:54   #14
chrisjan
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKV
Silnik: 1.5 EB 160KM
Rocznik: 2018
Postów: 64
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Tak, radio można włączyć. Działa też zasilanie w zapalniczkach i oświetlenie wnętrza - ale przyciśnięcie Ford Power nie wywołuje żadnego efektu (podobie jak również próba zamknięcia/otwarcia okien).
chrisjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2011, 11:21   #15
donpedro60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Hiszpania-Langreo
Model: BMW X4
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2017
Postów: 367
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Proponuje abys jechal do ASO i niech zrobia aktualizacje oprogramowania.To powinno sprawe uleczyc.
donpedro60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2011, 12:15   #16
chrisjan
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKV
Silnik: 1.5 EB 160KM
Rocznik: 2018
Postów: 64
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

O dziwo w ASO w którym byłem stwierdzili że to norma (choć tak jak pisałem jakoś miałem dziwne wrażenie że człowiek z którym rozmawiałem w ASO na Radzmińskiej miał pojęcie o tym o czym do niego mówię mniejsze niż ja).

Może ktoś może polecić ASO w Warszawie gdzie z takim problemem się zgłosić. (pewnie potrzebny jest elektryk który chce pomóc a nie taki który poprostu stwierdzi że przecież działa)

Ile może kosztować aktualizacja oprogramowania Mondeo?

Przy okazji: kupując to Mondeo byłem na przeglądzie w ASO gdzie podłaczali go pod kompa i sprawdzali z każdej możliwej strony. Czy gdyby była możliwa aktualizacja to nie wspomnieliby/nie zrobili jej o niej przy okazji?
chrisjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2011, 13:54   #17
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

chrisjan, IMHO diagności w ASO nie mają czasu na naukę i doświadczenia z IDSem... chyba, że trafisz na bezdzietnego hobbystę, który zostaje po godzinach i dłubie dla zabawy. To smutne ale prawdziwe... Zwykle więdzą tylko to co niezbędne do typowych prac.

Scenariusz, który opisujesz nie jest normą. U mnie klawisz Power reaguje zawsze, niezależenie od tego jak długo od otwarcia drzwi siedzę bezczynnie. Kierownica tez po chwili mi się blokuje ale po wciśnięciu sprzęgła lub klawisza Power odblokowuje się.

Zdziwiłbym się gdyby w ASO przy standardowym "podpięciu pod kompa" sprawdzili dostępne aktualizacje poszczególnych modułów... a tym bardziej gdyby je wykonali bo zajmuje to duuużo czasu.

Sprawdzałeś wersję kalibracji zegarów - Convers+?
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela

Ostatnio edytowane przez keisim ; 20-05-2011 o 13:58
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2011, 14:11   #18
chrisjan
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKV
Silnik: 1.5 EB 160KM
Rocznik: 2018
Postów: 64
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Cytat:
Napisał keisim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chrisjan, IMHO diagności w ASO nie mają czasu na naukę i doświadczenia z IDSem... chyba, że trafisz na bezdzietnego hobbystę, który zostaje po godzinach i dłubie dla zabawy. To smutne ale prawdziwe... Zwykle więdzą tylko to co niezbędne do typowych prac.
Właśnie dlatego liczę że ktoś podrzuci do którego ASO w Wawie uderzać najlepiej.

Cytat:
Sprawdzałeś wersję kalibracji zegarów - Convers+?
Nie, to wersja bez Convers+. A co to jest wersja kalibracji zagarów? To ma coś wspólnego z Test Mode po włączeniu zapłonu z wciśniętym OK na kierownicy?
chrisjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2011, 14:51   #19
mszymcz
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 10-08-2010
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007.12
Postów: 45
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

U mnie auto zachowuje się identycznie, rzeczywiście gdy przerwa od wejścia do uruchomienia silnika jest zbyt duża, trzeba wcisnąć guzik na pilocie, otworzyć drzwi i dopiero można odpalić silnik... Myślę że jest to ustawienie wczesnych wersji oprogramowania (moje auto jest z grudnia 2007)...
Pozd.Marek
mszymcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2011, 15:47   #20
chrisjan
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKV
Silnik: 1.5 EB 160KM
Rocznik: 2018
Postów: 64
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Ooo..moje też jest z grudnia 2007 więc może faktycznie to coś z oprogramowaniem. (przy okazji jest z Niemiec więc może to jakiś lokalny wymysł)
chrisjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
centralny zamek , drzwi , key free , zamek


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.