Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2016, 23:02   #1
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie TPMS - czujniki długo nie działają

Wczoraj zmieniłem koła na zimowe, z oryginalnymi czujnikami. Po zmianie wskazania ciśnienia jakby się zamroziły (mam uaktywnioną/odblokowaną funkcję wyświetlania ciśnienia w kołach!). Przyjechałem kilka kilometrów w korku i nic. Dziś rano znowu i nadal nic.
Przeczytałem w instrukcji, że trzeba zresetować czujniki z Conversa i przejechać kilka kilometrów z prędkością ponad 40 km/h. Tak zrobiłem, a przynajmniej tak mi się wydawało. :-) Nadal nic. Wieczorem jazda faktycznie kilka kilometrów ok.70 km/h i... nic. Wieczorem powrót i już bez nadziei na sukces w garażu spojrzałem jeszcze raz i... ta-dam!!!! Czujniki ożyły i wskazują dobrze przynajmniej na osiach.
Tak więc - cierpliwości, zwłaszcza dla tych, co byli przyzwyczajeni, że w mk4 wskazania były dostępne od razu pi zmianie kół. :-)

cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2016, 06:36   #2
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: TPMS - czujniki długo nie działają

Gdzieś czytałem, że nowe czujniki potrzebują czasu aby się aktywować. Albo trzeba je pobudzać/wybudzać. Oszczędzanie baterii przy magazynowaniu - pewnie w trybie uśpienia procesorek wybudza się jedynie od czasu do czasu,sprawdza czy juz siedzi w kole i potrzebuję kilku sygnałów w odstępach czasowych aby się całkowicie aktywować. Inaczej samochód krzyczałby juz jak wiozłeś nowe koła w bagażniku. A właśnie, zapas ma czujnik - reaguje od razu?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2016, 06:47   #3
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: TPMS - czujniki długo nie działają

Nie zakładałem. :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2016, 07:01   #4
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: TPMS - czujniki długo nie działają

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zakładałem. :-)
Sam zmieniałeś czy w warsztacie?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2016, 07:47   #5
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: TPMS - czujniki długo nie działają

W warsztacie. Trochę szybciej niż samemu, że o zakładaniu opon na felgi nie wspomnę.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2016, 08:15   #6
jacek-k-wawa
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2015
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 EB 203KM
Rocznik: 2015
Postów: 146
Domyślnie Odp: TPMS - czujniki długo nie działają

A tak dla ciekawości sprawdź czy na tym 'smochodziku' w zegarach pokazuje Ci właściwe położenie kół, np poprzez upuszczenie nieco powietrza w jednym kole. U mnie po kazdej zmianie kół (mam całe koła zimowe, nie tylko opony i zamieniam przednie na tył żeby się opony róno zużywały) położenia kół sa dość przypadkowe.
jacek-k-wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2016, 08:24   #7
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: TPMS - czujniki długo nie działają

Cytat:
Napisał jacek-k-wawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak dla ciekawości sprawdź czy na tym 'smochodziku' w zegarach pokazuje Ci właściwe położenie kół, np poprzez upuszczenie nieco powietrza w jednym kole. U mnie po kazdej zmianie kół (mam całe koła zimowe, nie tylko opony i zamieniam przednie na tył żeby się opony róno zużywały) położenia kół sa dość przypadkowe.
Nie jestem przekonany czy można na to liczyć. Mam wrażenie, że ciśnienia (względem kół) są zawsze pokazywane przypadkowo i dlatego w standardzie jest tylko opcja zerowania i nie ma opcji wyświetlania wartości gdyż jest myląca. I chyba nie ma możliwości przyuczenia auta aby wskazywał ciśnienia tak jak są zamontowane koła

Bump:
Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W warsztacie. Trochę szybciej niż samemu, że o zakładaniu opon na felgi nie wspomnę.
Ale ty miałeś gotowe, pełne, nowe koła na zimę, więc myślałem, że się pokusiłeś wymienić samemu - samych opon też bym nie próbował przełożyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 14-10-2016 o 08:27
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2016, 08:33   #8
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: TPMS - czujniki długo nie działają

nie wiem jak jest w mk5 ale w mk4 są antenki w nadkolach i położenie kół nie jest przypadkowe. pokazuje tak jak są zamontowane.
totek2 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2016, 09:36   #9
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: TPMS - czujniki długo nie działają

Na chwilę obecną mam na pewno dobrze przód-tył (bo na przedniej osi mam wyraźnie wyższe ciśnienie). Czy lewa-prawa też jest ok - nie wiem.
W mk4 było to jakieś prostsze. Tutaj coś goście zakombinowali.
Co do kół, to miałem całe, ale... w kawałkach. :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2016, 09:59   #10
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: TPMS - czujniki długo nie działają

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na chwilę obecną mam na pewno dobrze przód-tył (bo na przedniej osi mam wyraźnie wyższe ciśnienie). Czy lewa-prawa też jest ok - nie wiem.
:-)
Odnośnie osi - jest OK. Ale mam wątpliwości z prawidłowym pokazywaniem stron - być może wymaga to przyuczenia. Oczywiście jak komuś ciśnienie się nie wyświetla (jak w serii) to nie ma problemu - po komunikacie sprawdzi ciśnienie we wszystkich kołach zamiast w jedym wybranym - jedyna różnica i niedogodność Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.