Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-10-2020, 20:03   #121
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 206
Domyślnie Odp: Jak sprawdzic czy mam aktualizacje SYNC ?

Cytat:
Napisał jurea Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli, niemożliwa jest zamiana na polski na bazie tego modułu?
Jeżeli nie, to czy montaż modułu D1BT-14d212 z Sync1.1 (i aktualizacja softu jak w poście) będzie możliwy w miejsce obecnego?
Jeżeli potrzebujesz funkcjonalności języka polskiego możesz poszukać modułu CS7T-14D212-AC, co prawda pochodzi z platformy Mondeo/S-Max, ale działa również w Focus MK3/C-Max MK2, szaleństwa nie ma ale można sobie w końcu z samochodem po polsku porozmawiać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2020, 14:12   #122
jurea
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 12-07-2013
Skąd: Białystok
Model: C-Max MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Smile Odp: Jak sprawdzic czy mam aktualizacje SYNC ?

Bump:
Cytat:
Napisał miraż Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli potrzebujesz funkcjonalności języka polskiego możesz poszukać modułu CS7T-14D212-AC, co prawda pochodzi z platformy Mondeo/S-Max, ale działa również w Focus MK3/C-Max MK2, szaleństwa nie ma ale można sobie w końcu z samochodem po polsku porozmawiać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki.
Zacząłem szukać...
Dwie ostatnie litery coś oznaczają?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez jurea ; 13-10-2020 o 20:20
jurea jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2020, 20:53   #123
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 206
Domyślnie Odp: Jak sprawdzic czy mam aktualizacje SYNC ?

Tak.
Kluczowe jest pierwsze "A" bo to oznacza że moduł posiada USB. Jeżeli obecnie masz gniazdo USB w podłokietniku (powinno tam być), no to fajnie byłoby tą funkcjonalność utrzymać, chyba że Ci nie zależy to możesz szukać modułów z "B", są tańsze ale nie mają USB. Bluetooth występuje w obydwu modułach.
Druga litera "C" chyba nie jest bardzo istotna, nie pamiętam w tej chwili co oznacza.
Po zamianie prawdopodobnie wystąpi "mały minus" tej operacji, mianowicie w błędach DTC pojawi się "błąd niekompatybilności" ze względu na to, że moduł pochodzi z platformy Mondeo/S-Max, u mnie taki błąd występuje i nie chce się skasować.
Poza tym błędem cała reszta i nowy moduł funkcjonuje poprawnie, Bluetooth, USB, sterowanie po polsku (to co jest możliwe) bez zarzutu.
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2020, 20:55   #124
vandaro
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-10-2020
Skąd: Kobyłka
Model: Grand C-MAX Titanium
Silnik: Diesel 1,6 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: SYNC 1 update

Cytat:
Napisał eljotnes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam Forc C-max z Sync 1 AM5T-14D54
1. gdzie znajduje sie moduł /ile trzeba rozebrać/ i czy da sie go samodzielnie wymienić /laik/ i ew ile taka przyjemność z aktualizacją do Grażynki PL będzie kosztować w warsztacie
i jeszcze medno MENU mam PL ale juz w SYNC-Ustawienia jest p niemiecku.
2. czy po zmianie modułu na sync 1.1 D1BT-14d212 wszystkie poziomy MENU będą po polsku czy zyskam ew tylko głos Grażynki
3. czy jest możliwość przerobienia sunc 1 na modelowo wyższe np sync 2
Podpinam się pod pytanie, mam dokładnie ten sam dylemat. Gdzie w Gran C-MAX znajdę moduł. Proszę o odpowiedź.
vandaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2020, 21:18   #125
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: Jak sprawdzic czy mam aktualizacje SYNC ?

W Grand C-max Sync1/Sync1.1 umieszczony jest nad schowkiem po stronie pasażera. Trzeba zdemontować schowek . Moduł umieszczony jest u góry (nad schowkiem) mniej więcej na środku - lekko w prawo.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2020, 20:21   #126
lhrrob
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2007
Skąd: Szczecin
Model: EDGE, Focus MK3 (2013 2.0L)
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 55
Domyślnie Odp: Jak sprawdzic czy mam aktualizacje SYNC ?

Po update do 5.11 jaką macie szatę graficzną na ekranie?
Czy jest może tak jak pierwsza z fotki poniżej (polift), czy jak ta druga (przedlift)? Jeżeli tak jak druga to czy mógłby ktoś podpowiedzieć co trzeba zrobić aby szata graficzna była taka jak w polifcie?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lhrrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2020, 21:14   #127
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,449
Domyślnie Odp: Jak sprawdzic czy mam aktualizacje SYNC ?

jak w kazdym module fabryczne aktualizacje dotyczą tylko czesci uzytkowej czyli w przypadku sync1 sterowania głosowego. Szata graficzna nie należy do tej aktualizacji. Teoretycznie można by podmienić soft czyli powiedzmy BIOS od wyświetlacza liftowego ale nie mam pojecia czy to będzie działać, nie testowałem. Najprościej jest zmienić wyświetlacz na liftowy.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2020, 21:24   #128
lhrrob
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2007
Skąd: Szczecin
Model: EDGE, Focus MK3 (2013 2.0L)
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 55
Domyślnie Odp: Jak sprawdzic czy mam aktualizacje SYNC ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dzięki za info

Ostatnio edytowane przez lhrrob ; 13-12-2020 o 21:39
lhrrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2020, 09:25   #129
lhrrob
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2007
Skąd: Szczecin
Model: EDGE, Focus MK3 (2013 2.0L)
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 55
Domyślnie Odp: Jak sprawdzic czy mam aktualizacje SYNC ?

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najprościej jest zmienić wyświetlacz na liftowy.
Niestety to nie działa.

Po podłączeniu wyświetla datę, godzinę, temperaturę, połączenie z telefonem i obsługuje klimę. Niestety nie działają przyciski na panelu radia Sony a ekran jest bez niebieskiego motywu (tylko czarny i białe litery) i FCDMI pluje błędem:
U2013 - Switch Pack
U2013 - The compass module is not responding
Status: 87 - Missing Message

Bump:
Docztyałem gdzieś na RU forum, że liftowe FCDMI ma inną implementację LIN. Szach mat.
Ponoć zadziałałby z liftowym panelem radia. Nie sprawdzałem i raczej zostawiam temat tym bardziej, że liftowy panel nie ma przycisku ryglowania drzwi.

Ostatnio edytowane przez lhrrob ; 23-12-2020 o 22:47
lhrrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2020, 20:13   #130
lhrrob
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2007
Skąd: Szczecin
Model: EDGE, Focus MK3 (2013 2.0L)
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 55
Domyślnie Odp: Jak sprawdzic czy mam aktualizacje SYNC ?

Święta świętami a moduł bluetooth sam się nie zaimplementuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po sugestiach z tego wątku kupiłem D1BT-14D212-ED (z fiesty MK7) i zastąpiłem swój fabryczny AM5T-14D212-CB.
P&P zagrało prawie dobrze bo od razu Grażynka zagadała w PL a Sync jest 5.11 (FPN = E1BT-14D544-AN)

Niestety jak to bywa jest jakeś "ALE"
Po pierwsze primo błąd APIM U0257 - Lost Communications With Front Controls / Display Interface Module. Mimo tego błędu wszystko działa jak należy. Panel Sony, telefon, USB, radio etc.

Po drugie primo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Emergency Call Strategy było nastawione na North America więc zmieniłem na Europe (tak jak miałem w swoim fabrycznym module). Po zmianie Grażynka, po połączeniu z telefonem informuje, że Emergency Call jest niedostępne i sugeruje kontakt z serwisem w celu naprawy (przy North America nie ma tej informacji). Na daną chwilę wyłączyłem Emergency Call ale wolę to przywrócić.
Czy możecie coś podpowiedzieć? Jest jakiś sposób aby to poukładać?

Poniżej zrzuty AS BUIL dla APIM przed i po zamianie modułu. Może tu jest coś nie halo.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zrzut ekranu 2020-12-23 232111.jpg (42.6 KB, 369 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zrzut ekranu 2020-12-23 232135.jpg (41.0 KB, 367 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lhrrob ; 24-12-2020 o 08:14
lhrrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.