Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2003, 09:08   #1
Janusz
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 18-02-2004
Skąd: Warszawa
Model: FUSION
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Bagażnik dachowy - wybór, sprawdzone rozwiązania, opinie

FUSION jest OK.
Mam Fu od 2 miesięcy. Wersja podstawowa 1.4. Jazdy głównie miejskie - 1-2osoby. W weekendy-działka 40km. Moc silnika całkiem wystarczająca (dla mnie!).
Pomiar zużycia benzyny - w trakcie (zacząłem po 2000km).
Przy zakupie otrzymałem informację o możliwości zakupu relingów dachowych do Fu, ale w póżniejszym terminie.
(np. tak jak ma fabrycznie Mitsubishi SpaceStar
- wymiarowo b.podobny samochodzik)
Pod plastikową listwą na dachu są miejsca do montażu, ale czy relingów czy standardowych pałąków (460zł para)- w serwisach były różne zdania.
Czy była to błędna informacja ?
Czy ktoś wie o takim wynalazku?
Janusz
PS. listwy zabezpieczające progi też do dostania w terminie późniejszym - trochę za dużo tego \"w terminie późniejszym\" -
czyżby niezbyt przygotowany debiut na naszym rynku.
PS2.\"pakiet zimowy\" do Mondeo jest (komplet opon z felgami), kiedy i gdzie do Fu ?
PS3. a akcja promocyjna to oddzielny temat ! (konkurs, jego wyniki?, reklama)

__________________
Janusz - Ford Fusion 1.4 16V Oyster
Janusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2003, 18:47   #2
krzych
ford::expert
 
Avatar krzych
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max
Silnik: 1.8 125KM TDCi Titanium
Rocznik: 2006
Postów: 3,315
Domyślnie

(Post wysłany przez aelek)

W mojej instrukcji do FU napisano \"PRODUCENT NIE PRZEWIDUJE OBCIąŻENIA DACHU WIĘC BAGAŻNIK DACHOWY NIE JEST DOSTĘPNY\". Mało sie nie przewróciłem zważywszy, że dealer o takiej drobnostce nie wspomniał, a mnie nie przyszło do głowy zapytać - przecież nawet maluch bierze 50 kg na dach!
W homologacji (mam auto z kratką) wpisano max. obc. 25 kg.
Nie sądzę, że Ford przewidywał produkcję relingów przy takiej - jeśli wogóle - ładowności dachu.
Czy ktoś ma bagażnik dachowy do FU i czy woził np 4 pary nart? Będę wdzięczny za info.
pozdrawiam
__________________
Pozdrawiam
Krzych



[Regulamin Forum] [FAQ] [Zasady ogłoszeń] [Dział Komunikaty]
krzych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2003, 15:40   #3
krzych
ford::expert
 
Avatar krzych
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max
Silnik: 1.8 125KM TDCi Titanium
Rocznik: 2006
Postów: 3,315
Domyślnie

(Post wysłany przez wojtekz)

Czesc zobacz na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tam sa normalne belki dla FUSA ... na ktore mozna zalozyc co sie chce, mozna tez zalozyc bagaznik na hak, natomiast na narty mozna zalozyc bagaznik na dach na przyssawke. Powodzenia
__________________
Pozdrawiam
Krzych



[Regulamin Forum] [FAQ] [Zasady ogłoszeń] [Dział Komunikaty]
krzych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2004, 11:39   #4
krzych
ford::expert
 
Avatar krzych
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max
Silnik: 1.8 125KM TDCi Titanium
Rocznik: 2006
Postów: 3,315
Domyślnie

(Post wysłany przez piszczu)

Witam.
Właśnie rozglądłem się za bagażnikiem na dach do mojego Fusiona i zdecydowałem się na zakup bagażnika włoskiej firmy Mont Blanc, model RF3. Widziałem już go osobiście, wygląda porządnie, ma zamek, bez zastrzeżeń. Sami zobaczcie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
z tym, że na www tak naprawdę niewiele widać.
Do tego uchwyt na 2 pary nart + kijki firmy FAPA [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
Belki Mont Blanc latem zamierzam wykorzystać do przewożenia rowerów, uchwytów jest pełno, ale tym zajmę się dopiero na wiosnę.
Pozdrawiam Piszczu.
__________________
Pozdrawiam
Krzych



[Regulamin Forum] [FAQ] [Zasady ogłoszeń] [Dział Komunikaty]
krzych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2004, 21:01   #5
Sapo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-06-2004
Postów: 1
Domyślnie Instrukcja

śmieszne:
w instrukcji jest napisane o max wadze 25 kg, a z ESP do 50 kg. Ogólnie można przyjąć, że jak się nie szarżuje na zakrętach to można załadować dach do 50 kd. 25 to przesada... (jeden rower z bagażnikiem i uchwytem to ok. 25 kg, a jak gorszy rower (czytaj. ciężki) to i 30).
Samochód z ESP na pewno nie jest specjalnie wzmacniany na dachu - ale to moja opinia.
Jak ktoś wie coś więcej to dajcie znać...
Sapo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2004, 06:06   #6
Pikuś
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-02-2004
Skąd: Warszawa
Postów: 93
Domyślnie

Sapo masz całkowitą rację. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Różnica w danych co do nośności dachu wynika jedynie z przesunięcie środka ciężkości.
Fusion jest samochodem dość wysokim i jeśli załaduje się na max dach ... a potem dość ostro wejdzie w zakręt (bez ESP) - to może być wesoło.
Generalnie nie powinnp być problemów, ale producent woli zrobić zalecenie w instrukcji i jakby co - ma czyste ręce.

Pozdrawiam
__________________
Pikuś
Ford Fusion 1.4 16V FX Gold
Pikuś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2004, 12:28   #7
magnolia74
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-09-2004
Postów: 12
Domyślnie

polecam stronkę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] oraz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tam są bagażniki na te nasze nieszczęsne fusionki;-)) tez mam ten problem, bo nie mem gdzie nart wozić, biorąc pod uwage 4 osoby jadące autem np.
magnolia74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2004, 13:19   #8
Ford Fusion
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2004
Postów: 79
Domyślnie bagażnik dachowy

Ja zaś polecam bagażnik włoski firmy La Prealpina LP 49. Cena zakupu z kosztem przesyłki to ok. 480 zł. Sklep internetowy:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Cena niższa od Thule. Wygląd lepszy. A czy lepszy? Zainstalowałem go u siebie i w zasadzie jestem zadowolony. Aerodynamiczny (nie wydaje "dźwięków" w czasie jazdy. Belki aluminiowe i wkładkami plastykowymi pod przewożone przedmoty. Jedyne zastrzeżenie dotyczy sposobu montażu na dachu Fuzji ("łapy" tzw. kitu zaciskają się na belkach dachu). No i ta instrukcja montażu bagażnika. Stosując ją nie mogłem zamontować bagażnika i w zdenerwowaniu i kolejnych próbach zamontowania - w pewnym momencie bagażnik zarysował mi lakier (sugeruję w trakcie montażu przez jedną osobę dach pod belką bagażnika na czas montażu ochronić przez podłożenie koca, gąbki lub czegoś podobnego). I nie dociągać śrub aż do momentu gdy wyprostują się wstępnie wygięte belki bagażnika (zgodnie z instrukcją)! Wcześniej powyginają się "łapy" kitu, zaczną odstawać od profilu belki dachowej i trzeba będzie je doginać (na szczęście są wykonane z miękkiej blach stalowej. W sumie bagaznik jest OK.
Wielka szkoda,że Ford "zapomniał" o kilku gwintowanych otworach do montażu bagażnika i bagażnik spoczywa na lakierze.
A propos: ASO w Krakowie sprzedaje własnie do Fuzji bagazniki LP 47/49, ale jak zwykle z ko(s)micznymi cenami. Kto im kupi bagażnik o 150 zł droższy o oferowanego w Internecie?
Panowie w ASO całkowiciestracili zdrowy rozsadek. Ale i tak lubię czasem zaglądać do ASO by się pośmiać. Ostatnio sprawdziłem cenę pokrowców szytych przez Lugano. Cena u producenta 274 zł, a w ASO Euro Car 450 zł + 200 zł za założenie= 650 zł. Kupiłem za 274 zł + koszt przesyłki), założę sobie sam i zostanie mi 350 zł!

Z pozdrowieństwami

Ford Fusion FX Silver 1.4
Ford Fusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2004, 12:22   #9
AT
ford::professional
 
Zarejestrowany: 26-06-2004
Skąd: okolice W-wy
Postów: 1,175
Domyślnie

Co do bagażników wszelakich to polecam również stronę (i firmę) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Adam
__________________
Cytat z przed ok. 2800 lat:

"Dojechał aż do nich, ale nie wraca, sposób zaś jazdy jest taki jak u Jehu, syna Nimsziego, gdyż jedzie jak szalony."

II Królewska 9;20 (Stary Testament)
AT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2005, 18:45   #10
west2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-04-2005
Skąd: Będzin
Postów: 12
Domyślnie Gdzie kupię bagażnik dachowy ? Czy jest taki oryginalny ?

Witam!

Jestem już od roku na "etapie" szukania relingów do mojego autka. Niestety jak do tej pory nie udało mi się nigdzie znaleźć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Może pasują od jakiegoś innego samochodu ?
Może ktoś gdzieś coś słyszał o relingach do Fusiona ? Mnie osobiście dziwi, że Ford nie przewidział do tego samochodu relingów. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam

" Miejcie odwagę żyć dla miłości... "
west2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.