Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2016, 19:19   #71
aquatarion
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 05-09-2011
Skąd: SILESIA
Model: Ford Focus 2 / Ford Focus 3
Silnik: 1.6 TDCI 90HP / 1.6 TDCI 115HP
Rocznik: 2005 / 2011
Postów: 35
Domyślnie Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania

Ford(focus)klub(club)polska zapewne

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

aquatarion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2016, 21:09   #72
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania

Cytat:
Napisał majkelpiotr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fkp????
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Też się nastawiłem na ten mod, jednak po sprawdzeniu pod maską i w bagażniku okazało się że nie mam odpowiednich wiązek i brakuje mi przewodów do przednich czujników. Póki co nie mam ochoty ciągnąć kabli przez- dosłownie cały samochód...
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2016, 06:20   #73
majkelpiotr
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-11-2014
Skąd: Warszawa
Model: focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 9
Domyślnie Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania

Ja najprawdopodobniej podejmę się walki z tematem
majkelpiotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2016, 09:26   #74
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania

Cytat:
Napisał majkelpiotr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fkp????
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2016, 16:39   #75
tomcich
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-02-2016
Skąd: Niepołomice
Model: Focus mk3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM by Tedi_k PowerShift
Rocznik: 2012
Postów: 21
Domyślnie Odp: montaż fabrycznych czujników parkowania

Mam w planie (a raczej chyba trzeba napisać miałem) montaż fabrycznego parktronica.
Mam wersje tiatanium z 2012 więc liczyłem że wiązki są już na wyposażeniu samochodu.
Odkręciłem lewy przedni reflektor i wtyczka jest, zaglądnięcie pod tylny zderzak i wtyczka jest ale rozebranie w bagażniku prawego boczku niestety mnie rozczarowało bo nie ma wiązki jak również złączy żeby podłączyć moduł parkowania.
Czy Ford montował może w innym miejscu moduły parkowania??
Czy ewentualni można dokupić sama wiązkę pod moduł ?? choć to skomplikuje montaż parktronica .
A miało byc P&P. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomcich jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2016, 19:09   #76
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania

skoro masz pod zderzakiem wtyczke to sprawdz gdzie ona idzie. Standardowo idzie własnie do modułu PAM który chcesz załozyć.
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 16:22   #77
tomcich
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-02-2016
Skąd: Niepołomice
Model: Focus mk3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM by Tedi_k PowerShift
Rocznik: 2012
Postów: 21
Domyślnie Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania

wiązka spod zderzaka idzie do bagażnika - prawy boczek pod tapicerką - ale nie mam tam tych żółtych wtyczek do podpięcia modułu parkowania jak na zdjęciu
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomcich jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2016, 18:30   #78
rb-net
ford::beginner
 
Avatar rb-net
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 20-10-2015
Skąd: Józefów
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.5 150KM > 182KM
Rocznik: 2020
Postów: 45
Domyślnie Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania

Czesc.
Próbuje dolozyc czujniki przednie w FF3 FL.
W konfiguracji zmienione na przod i tyl.
Podlaczam na razie tak na sucho w bagazniku i efekt jest slaby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moj oryginalny modul na tylne czujniki ma numer F1ET-15K866-AG.
Posiadam dwie szt modulow przod i tyl ale niestety od wczesniejszych modeli i tu moze byc problem.
Efekt jest nastepujacy:
-na module 6M5T-15K866-BA - na wyswietlaczu miedzy zegarami od razu jest info awaria czujnika serwis i dalej nic
-na module BM5T-15K866-BR - nie ma bledu, po prostu nic nie dziala, wrzucam wsteczny i samochodzik sie nie pojawia - co ciekawe jak odlacze ktorys czujnik z przedniej wiazki ktora mam na wierzchu to wyswietla sie blad awaria czujnika serwis taki jak w pierwszym przypadku czyli jakby widzi ten modul i reaguje na niego jednak nie chce go uruchomic.
Czy ktos moze wie czemu to nie dziala?
Jakie jest prawdopodobienstwo ze jak podlaczylbym modul przykladowo F1ET-15K866-BG to by zadzialalo?
Druga kwestia to przyciski P-OFF i SAPP. Kupilem taki przycisk full wypas F1ET-11B573-DA, ale jeszcze go nie podlaczylem. W polifcie jest jeden taki trojkatny przycisk przy samych biegach. Czy jest jakis chetny wlasciciel polifta zeby odlaczyc na chwile ten przycisk i czy bez niega zalacza sie pilot parkowania czy moze jest taki efekt jak u mnie? Bo chcialbym wykluczyc ze to przez brak przycisku a na szybko nie mam jak go podlaczyc.
Kolejna sprawa to bylbym wdzieczny za opisanie wtyczki tego przycisku. Nie zgadza sie ona z diagramem do Focusa 2011 dostepnym w sieci. Jest 10 pinow (12 miejsc - 2 w ogole nie ma) i akurat nie ma tego na ktorym wg tego starego schematu cos powinno byc wiec niestety nastapila tutaj zmiana. Moze chociaz kolory sie nie zmienily.
Pomocy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rb-net jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2016, 19:46   #79
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania

Cytat:
Napisał rb-net Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Efekt jest nastepujacy:
-na module 6M5T-15K866-BA - na wyswietlaczu miedzy zegarami od razu jest info awaria czujnika serwis i dalej nic
-na module BM5T-15K866-BR - nie ma bledu, po prostu nic nie dziala, wrzucam wsteczny i samochodzik sie nie pojawia
kolego te moduły nie sa do twojego auta.

powienej miec F1ET-.....
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2016, 19:52   #80
rb-net
ford::beginner
 
Avatar rb-net
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 20-10-2015
Skąd: Józefów
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.5 150KM > 182KM
Rocznik: 2020
Postów: 45
Domyślnie Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania

Cytat:
Napisał krystianen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego te moduły nie sa do twojego auta.

powienej miec F1ET-.....
Wymienilem juz u siebie pare rzeczy gdzie teoretycznie tez powinienem miec F1ET a jednak inne starsze wersje rowniez dzialaja. Mam na mysli moduly drzwiowe, przelaczniki szyb, wlacznik swiatel, sensor deszczu. Wszystko mam od przedlifta i smiga.

Dlatego zapytalem jakie jest prawdopodobienstwo i uzasadnienie ze w tym przypadku jednak bedzie koniecznie niezbedna wersja modulu F1ET?
rb-net jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
awarie , pdc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.