Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2014, 12:52   #1
lerek_2005
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 17-09-2013
Skąd: Starogard Gdański
Model: Focus MK1 kombi
Silnik: 1.8TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 70
Domyślnie Tuleja korbowodu do wymiany

Od kilku dni słyszałem charakterystyczne stukanie w silniku po dodaniu gazu w granicach 2-2,5 ty obrotów.Dodam ze auto jeździ normalnie moc, spalanie wszystko bez zmian tylko te stuki...Podjechałem do mojego mechanika a on po krótkiej przejażdżce stwierdził że to wytarta tuleja któregoś korbowodu.Może to zrobić bez wyciągania silnika ,robił już kilkanaście razy takie tematy. Koszt naprawy oszacował na 800 zł.Zastanawiam się czy skończy się tylko na tym.Czy przy takiej naprawie dochodzą jeszcze jakieś koszta tzw"niespodzianki"Robił to ktoś z was w waszych autkach? Mechanik mówił że to że to częsta wada tego silnika.Może ktoś przybliży czego się spodziewać przy takiej naprawie.

lerek_2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 14:22   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Tuleja korbowodu do wymiany

Może wszystko być, co związane z układem korbowo - tłokowym silnika. A diagnoza wystawiona przez mechanika, wcale nie musi być trafna, chyba że ma zdolności cudotwórcze.
A wybita tulejka korbowodu, jest ostatnią rzeczą która w Twoim silniku stuka.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 14:50   #3
lerek_2005
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 17-09-2013
Skąd: Starogard Gdański
Model: Focus MK1 kombi
Silnik: 1.8TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 70
Domyślnie Odp: Tuleja korbowodu do wymiany

Hmm sam już nie wiem co robić,dodam tylko ze ostatnio kilka razy czuć było spalony olej w kabinie.Strach jeździć tak dalej chociaż auto jeździ idealnie nie kopci ,normalnie przyspiesza itd.Trzeba będzie zostawić auto do dokładnej diagnozy,już na samą myśl się boję co oni tam znajdą..
lerek_2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 15:01   #4
berthold61
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: fokus mk 2 audi a2
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 226
Domyślnie Odp: Tuleja korbowodu do wymiany

ciekawe jaką on tam tuleję miał na myśli napewno nie sworzeń w tłoku a inne rzeczy co mogą stukać to panewki i to zrobi nawet laik żaden z tym problem ja bym nie dał 800 zł sam bym to zrobił micha precz i widzisz co jest bo bez tego cie naciągnie na koszty jak to mechanicy normalka
berthold61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 15:25   #5
lerek_2005
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 17-09-2013
Skąd: Starogard Gdański
Model: Focus MK1 kombi
Silnik: 1.8TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 70
Domyślnie Odp: Tuleja korbowodu do wymiany

Cytat:
Napisał berthold61 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciekawe jaką on tam tuleję miał na myśli napewno nie sworzeń w tłoku a inne rzeczy co mogą stukać to panewki i to zrobi nawet laik żaden z tym problem ja bym nie dał 800 zł sam bym to zrobił micha precz i widzisz co jest bo bez tego cie naciągnie na koszty jak to mechanicy normalka
Też nie wiem co on miał na myśli zapamiętałem hasło tuleja korbowodu po za tym martwi mnie to ze czasami czuć spalony olej w kabinie zaczęło się to razem z tym stukaniem czyli kilka dni temu.
lerek_2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 16:26   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Tuleja korbowodu do wymiany

Jak czujesz spalony olej z silnika, to czeka Cie poważna naprawa. Nie będę Cię straszył, ale zajrzyj do filtra powietrza, i popatrz co sie tam dzieje. Rozkręć puszkę, abyś mógł obejrzeć cały wkład filtra powietrza.
Jak to zrobisz, to napisz co tam było.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 21:13   #7
lerek_2005
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 17-09-2013
Skąd: Starogard Gdański
Model: Focus MK1 kombi
Silnik: 1.8TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 70
Domyślnie Odp: Tuleja korbowodu do wymiany

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak czujesz spalony olej z silnika, to czeka Cie poważna naprawa. Nie będę Cię straszył, ale zajrzyj do filtra powietrza, i popatrz co sie tam dzieje. Rozkręć puszkę, abyś mógł obejrzeć cały wkład filtra powietrza.
Jak to zrobisz, to napisz co tam było.
Zaglądałem czysto sucho,wszystko ok a co miałoby się tam znajdować ?olej od wymiany do wymiany bez ubytku nawet teraz po 8 tys km od wymiany nic nie ubyło
lerek_2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 21:46   #8
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Tuleja korbowodu do wymiany

kolego salmon to dieselek to raczej w filtrze nic tam nie znajdzie, jak kontrolka od cisnienia oleju , gasnie , albo panewka puka albo slowzen tloka. Tak czy siak silnik do remontu a i po zdjeciu misko zobaczysz co najwyzej smok, bo jeszcze jest karter i zdjecie samej miski nic nie daje w tddi.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2014, 12:09   #9
lerek_2005
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 17-09-2013
Skąd: Starogard Gdański
Model: Focus MK1 kombi
Silnik: 1.8TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 70
Domyślnie Odp: Tuleja korbowodu do wymiany

Cytat:
Napisał Uziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego salmon to dieselek to raczej w filtrze nic tam nie znajdzie, jak kontrolka od cisnienia oleju , gasnie , albo panewka puka albo slowzen tloka. Tak czy siak silnik do remontu a i po zdjeciu misko zobaczysz co najwyzej smok, bo jeszcze jest karter i zdjecie samej miski nic nie daje w tddi.
Zadzwoniłem do znajomka który miał 2 focusy i w jednym egzemplarzu spotkała go ta wada ,jeździł z tym stukaniem ponad rok ale potem zaczął kopcić jak Batory i klekotał jak dzięcioł w lesie. Twierdził że jego mechanior wyciągnął korbowód jakoś od dołu czy bokiem bez rozbierania całkowicie silnika i wymienił to co trzeba coś koło 1 tyś zł taka imprezka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Zastanawiam się czy może dolać jakiegoś motodoctora jak to czynią często handlarze żeby trochę wyciszyć silnik i śmigać dalej ale boję się że przy moich trasach 100 km dziennie tłok wylezie gdzieś bokiem a wtedy tragedia już zupełna.
lerek_2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2014, 12:51   #10
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Tuleja korbowodu do wymiany

Bardzo dobrze, że w filtrze powietrza nie ma oleju, to oznaka, że pierścienie dobre, a smród oleju, to może coś cieknie po silniku, i jak gorący to sie wypala.
A panewki, czy są lużne i stukaja, to sprawdza się , jak z wysokich obrotów , przy zdjeciu nogi z gazu słychać stuk to mogą być panewnki, a jak stuka przy dodawaniu gazu, to lużny, lub przytarty tłok.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.