Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2016, 19:05   #41
labusm
ford::average
 
Avatar labusm
 
Zarejestrowany: 27-02-2008
Skąd: śląskie
Model: Mondeo MK V
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Cytat:
Napisał wojt_opole Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja mam stalowe 215/60 R16 na zimę i 17" alu na lato
No to nie rozumiem dlaczego mnie nie chcą wejść 16

Są dwie przyczyny:
- miałeś orginalnie 16 na lato a założyłeś 17 . Większe wejdą
- może z moim ET jest coś nie tak i np za głęboko wchodzą

Kupiłem 16 ET 50 szerokość 7''
17 oryginały mają ET 50, ale szerokość 7,5''

Może coś w tym jest...

Ktoś wie, jakie parametry ma oryginalna 16, na której wychodzą mondeo np Gold?

Może to tu jest problem

labusm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2016, 19:20   #42
wojt_opole
ford::average
 
Avatar wojt_opole
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-08-2005
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB 160KM AT6
Rocznik: 2015
Postów: 136
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
oem (zakupione razem z autem) mam 17" alusy

jak kupiłem "zwyczajne" i bez problemu weszły
kupiłem komplet CD391 na internetach jak z oferty tu : http://chwalinski.com.pl/images/stor...ta-kol-big.jpg

ps. kupując felgi i opony pamiętaj o czujnikach ciśnienia bo inaczej komp przy każdym uruchomieniu drze ryja o awarię opon...

ps2. felgi widzę w opisie mają 6,5J x 16 xET50 - to może być problem Twoich nie pasujących 7"...

Ostatnio edytowane przez wojt_opole ; 08-01-2016 o 19:23
wojt_opole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2016, 16:31   #43
Miralon
ford::advanced
 
Avatar Miralon
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-06-2015
Skąd: Lubin
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 236
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Cytat:
Napisał wojt_opole Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja mam stalowe 215/60 R16 na zimę i 17" alu na lato
A ja mam na zimę Ford-owskie 16 cali alu a na lato 17 cali na których auto było kupione. Wszystko wchodzi wszystko działa... Opony zimowe 215/60 R16 (felga 6.5jx16 Et50)
Więc naprawdę nie wiem co może być nie tak, że koledze 16 nie wchodzą...
Musi być w nich coś dziwnego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na 16 tkach u mnie między zaciskiem a felgą jest jeszcze ok. 1 cm odległości

Ostatnio edytowane przez Miralon ; 09-01-2016 o 16:38
Miralon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2016, 21:54   #44
labusm
ford::average
 
Avatar labusm
 
Zarejestrowany: 27-02-2008
Skąd: śląskie
Model: Mondeo MK V
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Cytat:
Napisał Miralon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja mam na zimę Ford-owskie 16 cali alu a na lato 17 cali na których auto było kupione. Wszystko wchodzi wszystko działa... Opony zimowe 215/60 R16 (felga 6.5jx16 Et50)
Więc naprawdę nie wiem co może być nie tak, że koledze 16 nie wchodzą...
Musi być w nich coś dziwnego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na 16 tkach u mnie między zaciskiem a felgą jest jeszcze ok. 1 cm odległości
Chyba problem leży w tym, że oryginalnie montowane felgi 16 do tego modelu mondeo mają szerokość 6,5 cala, ja kupiłem 7-calowe o tym samym ET też oryginalne forda. Może te moje wchodzą głębiej pod samochód i zaczynają dociskać zaciski ze względu na swoje wewnętrzne zaokrąglenia. Pół cala to ponad 12mm, więc może tu jest brakujący centymetr.

Pasowałoby mieć taką ,,twoją " 16 i przymierzyć, wtedy człowiek byłby mądrzejszy. Tak to tylko mogę gdybać
labusm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2016, 21:58   #45
wojt_opole
ford::average
 
Avatar wojt_opole
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-08-2005
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB 160KM AT6
Rocznik: 2015
Postów: 136
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
trochę tego nie rozumiem...
masz auto za 100tyś a dywagujesz nad felgą za 100zł
podjedź do salonu/serwisu, porównajcie koła i po temacie
chociaż jeżeli kupiłeś z nie tym ET to szkoda wachy na jazdę gdziekolwiek, zła fela = do żyda, kup nowe i po temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojt_opole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 08:25   #46
Miralon
ford::advanced
 
Avatar Miralon
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-06-2015
Skąd: Lubin
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 236
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Cytat:
Napisał wojt_opole Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
masz auto za 100tyś a dywagujesz nad felgą za 100zł
(...)
chociaż jeżeli kupiłeś z nie tym ET to szkoda wachy na jazdę gdziekolwiek, zła fela = do żyda, kup nowe i po temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeca @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pisze, że ET to samoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jak mam 3 auta po 100 tys. albo 2 po 150 tys. to do 300 zł za felgę mam nie dywagować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (przepraszam nie mogłem się powstrzymać).

A poważniej - kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] prześle mi na priv-a info dot. felg które ma, ja to porównam z tym co mam na jednym z aut po 100 tys. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie będzie musiał czekać do poniedziałku aż ASO otworzą...Zrozumcie człowieka - denerwuje się to i nas o pomoc/wsparcie prosi. Miłej niedzieli.
Miralon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 10:09   #47
wojt_opole
ford::average
 
Avatar wojt_opole
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-08-2005
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB 160KM AT6
Rocznik: 2015
Postów: 136
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
nie chodzi o zgryźliwości a o rozwiązanie tematu oczyiwście

z tym ET się wyrwałem błędnie
labusm napisał "Kupiłem 16 ET 50 szerokość 7''
miralon i ja (i inni posiadacze odpowiednich felg) mamy szerokość 6,5 - stąd jego problem
tak czy siak, felgi na allegro i po temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojt_opole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 10:27   #48
Miralon
ford::advanced
 
Avatar Miralon
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-06-2015
Skąd: Lubin
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 236
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Cytat:
Napisał wojt_opole

miralon i ja (i inni posiadacze odpowiednich felg) mamy szerokość 6,5 - stąd jego problem
tak czy siak, felgi na allegro i po temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to z pewnością jest rozwiązanie, ale myślę, że warto wyjaśnić przyczynę "dla potomności", żeby nikt podobnego błędu nie popełnił.
Jak mi kolega podeśle wymiary problematycznej felgi to sprawdzę z tą naszą 6.5Jx16 ET50 i będziemy wiedzieć. 6,5 cala czy 7 cali to bez znaczenia, jeśli to zacisk jest problemem i się nie mieści. Mam pewne podejrzenia ale czekam na info od @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Miralon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 14:41   #49
labusm
ford::average
 
Avatar labusm
 
Zarejestrowany: 27-02-2008
Skąd: śląskie
Model: Mondeo MK V
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Cytat:
Napisał Miralon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to z pewnością jest rozwiązanie, ale myślę, że warto wyjaśnić przyczynę "dla potomności", żeby nikt podobnego błędu nie popełnił.
Jak mi kolega podeśle wymiary problematycznej felgi to sprawdzę z tą naszą 6.5Jx16 ET50 i będziemy wiedzieć. 6,5 cala czy 7 cali to bez znaczenia, jeśli to zacisk jest problemem i się nie mieści. Mam pewne podejrzenia ale czekam na info od @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Witam i dziękuję za zainteresowanie, przynajmniej ktoś nie popełni mojego błędu
Nie wiem jakich wymiarów oczekujesz, ale to co wiem, to to że felga ma rozmiar 16x7' ET 50

Przy próbie założenia na tył okazał się problem, zacisk tak dotykał felgi, że koło przestało luźno się obracać w powietrzu na podnośniku.

Z tego co wiem, felgi, które są w ofercie forda do mondeo ma szerokość 6,5 cala
labusm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 17:11   #50
Miralon
ford::advanced
 
Avatar Miralon
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-06-2015
Skąd: Lubin
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 236
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Zobacz na zdjęciu jak to wygląda u mnie. Słabo widać, ale zostaje ok. 10 mm. Zobacz też na rysunek http://www.felgi-opony.com/images/me...we_rozmiar.jpg
i zwróć uwagę że szerokość felgi nie ma wpływu na pojawienie się problemu o którym piszesz. Podobnie ET nie ma na to właściwe wpływu. Wpływ ma wewnętrzna średnica felgi, a rozmiar 16 cali mówi o średnicy "pod oponę".
Popatrz na profile felg [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Felgi aluminiowe Forda mają profil H2 - sprawdź jaki jest profil u Ciebie bo jeśli inny to to może być przyczyną.
Tylko już się pogubiłem - rozumiem że to nie są felgi Ford-a?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMAG0098.jpg (96.3 KB, 194 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Miralon ; 10-01-2016 o 17:24
Miralon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.