Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2019, 22:13   #1
90tomash
 
Postów: n/a
Domyślnie Niedogrzany silnik a Termostat

Sprawdzałem dziś na najprostszym programie obd że silnik mi się nagrzewa po 20.km jazdy do ok 80 st... Czyli wskazówka pokazuje połowę skali (dwie kreski ), ta malutka 3 rzadko się pojawia.
Czy to już czas na nowy termostat?
Mam wrażenie że spalanie też jest ciut wyższe
Jeżdżę trasy wioska - miasto 13-15 km w jedną stronę.
Fiesta 1.4 16v 2005

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2019, 06:56   #2
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Niedogrzany silnik a Termostat

Termostat kosztuje parę złotych w czym problem. Jak padł to jest widocznie otwarty wiecznie duży obieg i nagrzewanie trwa długo.

Ostatnio edytowane przez aprox99 ; 09-01-2019 o 07:01
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2019, 07:05   #3
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Odp: Niedogrzany silnik a Termostat

Z uwagi na temperatury panującę na zewnatrz i dodatkowo używane ogrzewanie gdzie odbierane są duże ilości ciepła, przy krótszych trasach silnik będzie miał niższą temperaturę niż w innym okresie, może wszystko jest OK. Ja wczoraj jeżdziłem i dopiero po powrocie do domu silnik uzyskał temperaturę a obroty spadły do około 800/min, czyli tak naprawde dogrzał się kilkunastu kilometrach i to też nie do takiej temperatury jak latem. Po powrocie do domu wyłącz ogrzewanie i niech samochód pochodzi kilka minut. Silnik powinien uzyskać temperaturę >90 stopni.
timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2019, 08:19   #4
whirl
ford::average
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 10-04-2017
Skąd: Nowy Sacz
Model: Ford Fiesta MK7 Titanium
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Postów: 77
Domyślnie Odp: Niedogrzany silnik a Termostat

Sprawdź sobie temperaturę otwarcia termostatu, np dla fiesty mk7 1.4l 96KM temperatura otwarcia termostatu wynosi 82 stopni, co daje w moim przypadku czas nagrzania (przy temperaturze około 0 C) i lekko włączonym ogrzewaniu około 10~ 15 minut. Później twardo się trzyma 81-83 stopni no chyba że włączę klimatyzacje to temperatura spada do 78C (wentylator klimatyzacji pracuje). Termostat jest sprawny, był wymieniany we wrześniu bo silnik nagrzewał się maksymalnie do 75 C podczas jazdy, po wymianie trzyma koło wyskalowanych 82 stopni, różnicy po wymianie w spalaniu nie było.
whirl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2019, 09:07   #5
90tomash
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Niedogrzany silnik a Termostat

Cytat:
Napisał timbersher Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z uwagi na temperatury panującę na zewnatrz i dodatkowo używane ogrzewanie gdzie odbierane są duże ilości ciepła, przy krótszych trasach silnik będzie miał niższą temperaturę niż w innym okresie, może wszystko jest OK. Ja wczoraj jeżdziłem i dopiero po powrocie do domu silnik uzyskał temperaturę a obroty spadły do około 800/min, czyli tak naprawde dogrzał się kilkunastu kilometrach i to też nie do takiej temperatury jak latem. Po powrocie do domu wyłącz ogrzewanie i niech samochód pochodzi kilka minut. Silnik powinien uzyskać temperaturę >90 stopni.
Dokładnie tak jest jak mówisz u mnie, gdy zbliża się do domu to jak wyłączę ogrzewanie temperatura się podniesie.
Jedynie spalanie widzę że wzrosło na takich odcinkach do nawet 7litrow/100

Bump: A panowie czy czujnik temperatury silnika który jest w Mk6 pod cewka może mieć wpływ na to że czasem auto ma problem z odpalaniem? Nigdy na zimnym, tylko np jadę gdzieś, gaszę auto i wracam za 40 minut - wtedy kręci i nie chce nie raz zapalić a przekręcam kluczyk ponownie i jest ok
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2019, 09:52   #6
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 421
Domyślnie Odp: Niedogrzany silnik a Termostat

Cytat:
Napisał 90tomash Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A panowie czy czujnik temperatury silnika który jest w Mk6 pod cewka może mieć wpływ na to że czasem auto ma problem z odpalaniem? Nigdy na zimnym, tylko np jadę gdzieś, gaszę auto i wracam za 40 minut - wtedy kręci i nie chce nie raz zapalić a przekręcam kluczyk ponownie i jest ok
Sprawność tego czujnika można zmierzyć omomierzem.
kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2019, 10:31   #7
90tomash
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Niedogrzany silnik a Termostat

Czyli dobry elektryk?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2019, 10:39   #8
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 421
Domyślnie Odp: Niedogrzany silnik a Termostat

Albo dobry miernik...
kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.