Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2018, 07:21   #171
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Jakie wycieraczki wybrać? Motorcraft, Bosch, Valeo, inne?

Ja wymieniłem same gumki, w jednej polecana tu Trico, w drugiej GoodRain. Jestem zdania, że GoodRain nie odbiega, jeśli nie jest nawet lepsza. Zobaczymy za pół roku.

woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2018, 18:58   #172
klajgus
ford::advanced
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-11-2011
Skąd: Berlin/Gorzow Wlkp (okolice)
Model: Mondeo MK4 - MK5
Silnik: 2.5 T 275KM/391Nm -2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2008- 2017
Postów: 288
Domyślnie Odp: Jakie wycieraczki wybrać? Motorcraft, Bosch, Valeo, inne?

Cytat:
Napisał motatu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdyby ktoś szukał wycieraczek ford premium to taniej nie znalazłem
Witam.
Kupiłem u nich wycieraczki do mondeo mk4 i tez pisali ford premium, indeks towaru tez się zgadzał , a przysłali wycieraczki motorkrafta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szybki telefon i pan mi wyjaśnił, ze ford już się wycofał z wycieraczek premium i teraz zostały tylko motorcraft z dopiskiem Ford( faktycznie na opakowaniu jest znaczek forda, po obejrzeniu wycieraczek jednak stwierdzam, ze to całkiem inne wycieraczki ( zużyłem już z 5 kompletów premium) moim zdaniem wykonanie na minus, jeszcze ich nie założyłem wiec nie wypowiem się na temat ich pracy, ale ostrzegam, ze jak ktoś chce prawdziwe premium to kupujcie gdzie indziej, jak spytałem czemu wprowadzają w błąd klientów podając na stronie www indeks i nr. katalogowy starach Premium to pan odparł, ze nie zdarzyli jeszcze zmienić.
__________________
Było 216 KM /329Nm jest 275KM/391Nm
klajgus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2018, 20:25   #173
motatu
FCP member
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-06-2014
Skąd: WD
Model: s-max
Silnik: był 2.2 TDCI 175 KM jest 2.5 FHEV 190km vignale
Rocznik: 2022
Postów: 57
Domyślnie Odp: Jakie wycieraczki wybrać? Motorcraft, Bosch, Valeo, inne?

Ooo to dobrze wiedzieć na przyszłość. Ja się niestety przekonam czy będzie tak jak piszesz dopiero jak przyjdzie przesyłka.
__________________
co ma się schrzanić, to prędzej czy później się schrzani s-max to rewelacyjne auto
motatu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2018, 21:14   #174
Agamek12
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Warszawa -> Radzymin
Model: Ford S-max 2.0TDCI / Nissan QQ 1.6i
Silnik: 150->180KM / 114KM
Rocznik: 2017 / 2008
Postów: 259
Domyślnie Odp: Jakie wycieraczki wybrać? Motorcraft, Bosch, Valeo, inne?

Czy ta wycieraczka po stronie kierowcy będzie dobrym wyborem? OXIMO po 8 miesiącach i przejechaniu jakichś 10kkm nadaje się na śmietnik.
__________________
Ford S-max 2.0TDCI '17 / Nissan QQ 1.6i '08
Agamek12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2018, 22:38   #175
_Doman_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2017
Skąd: Poznań
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 39
Domyślnie Odp: Jakie wycieraczki wybrać? Motorcraft, Bosch, Valeo, inne?

Też mam mieszane odczucia z Oximo. Kupiłem 2 komplety, jedne do Forda, drugie do Toyoty żony. Dwa różne samochody, 2 różne szyby... ale efekt jest podobny. Dość szybko zaczęły hałasować. Mam wrażenie że lepiej sprawdzały mi się znacznie tańsze Alca oraz Kamoka.

Jak kupiłem Forda to zamontowane miałem Bosche. Auto kupione było w Niemczech. Przez około 6 miesięcy mojego użytkowania spisywały się świetnie, a nie wiadomo ile machały jeszcze u poprzedniego właściciela. Miałem kiedyś Bosche "z Polski". Kosztowały kupę kasy, a były fatalne w użytkowaniu od samego początku (halasowanie, smuzenie). Czy to możliwe że wycieraczki z Niemiec są lepszej jakości niż te z Polski? Ma ktoś może takie porównanie/doswiadczenie? Często się czyta, że do Polski trafiają produkty drugiej kategorii. Czy to tyczy się również rynku motoryzacyjnego?
_Doman_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2018, 07:46   #176
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Jakie wycieraczki wybrać? Motorcraft, Bosch, Valeo, inne?

Wg mnie dotyczy to każdej branży.
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2018, 08:24   #177
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Jakie wycieraczki wybrać? Motorcraft, Bosch, Valeo, inne?

I czy przypadkiem te Bosche z Polski to nie była jakaś podróbka?
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2018, 08:32   #178
rojass
ford::advanced
 
Avatar rojass
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Tczew
Model: SMAX
Silnik: 2,0TDCi 170KM/400Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2008
Postów: 366
Domyślnie Odp: Jakie wycieraczki wybrać? Motorcraft, Bosch, Valeo, inne?

U mnie podobnie, z Niemiec przyjechało z oryginalnymi wycieraczkami Forda, zbierały świetnie, ale nadszedł ich czas. Oryginalne w ASO kosztowały wówczas krocie, więc kupiłem OXIMO, mam je do dzisiaj, są ciche, ale od samego początku zbierają tak sobie.
Od nowości pozostawiają smugę akurat na wysokości oczu po stronie kierowcy - więcej ich raczej nie kupię.
rojass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2018, 10:30   #179
_Doman_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2017
Skąd: Poznań
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 39
Domyślnie Odp: Jakie wycieraczki wybrać? Motorcraft, Bosch, Valeo, inne?

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I czy przypadkiem te Bosche z Polski to nie była jakaś podróbka?
Kupowane w serwisie Boscha, więc wątpię. Równie dobrze jakąś pechowa partia, albo pechowe sztuki. Ciężko powiedzieć. Niestety w głowie zapadło mi z tego tyle, że Alca za 20-30zl komplet sprawdzały sie lepiej niż Bosch za 100zl komplet.

Aż tu teraz znowu miłe zaskoczenie Boschem. Jak będę przy okazji w Niemczech to chyba skuszę się na komplet do testów.
_Doman_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2018, 11:41   #180
Marcin L.
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Białystok
Model: Galaxy MK3 FL Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: Jakie wycieraczki wybrać? Motorcraft, Bosch, Valeo, inne?

Cytat:
Napisał rojass Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od nowości pozostawiają smugę akurat na wysokości oczu po stronie kierowcy - więcej ich raczej nie kupię.
Miałem te Ford Premium z promocji z zeszłego roku (albo dwa lata wstecz). Po założeniu było idealnie, po miesiącu zaczęły zostawiać smugę na wysokości oczu. Wcześniejsze, też ze znaczkiem Ford, też zostawiały taką smugę. Wycieraczki innego producenta (nie pamiętam jakiego) wyrzuciłem po pierwszym deszczu. Nie mam już nadziei Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marcin L. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.