Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-10-2016, 22:17   #1
stahovsky
ford::beginner
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 12-04-2013
Skąd: Radomsko
Model: ford focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie ciężko odpala na ciepłym silniku

hej, przeszukałem forum ale nie znalazłem podobnego tematu więc umieszczam nowy wątek (jeśli taki temat istnieje to proszę o link).
Posiadam focusa 1,8 tddi 2004r, od jakiegos czasu zauwazyłem, że ciężko mi odpala głównie na ciepłym silniku (choć były również pojedyncze przypadki na zimnym silniku).
Wg znajomych mechaników mogą to być 3 powody: akumulator, rozrusznik lub pompa paliwa. Akumulator mam 4,5 roku (centry) ale byłem sprawić w sklepie i jest naładowany na 100% a prąd rozruchowy ma ok.275 więc "teoretycznie" akumulator odpada. Zostaje więc rozrusznik i pompa paliwa i mam małe obawy, że to akurat pompa paliwa sprawia te problemy... Czy miał ktoś podobne problemy, ewentualnie wie jak można sprawdzić czy to pompa paliwa? słyszałem coś o odkręceniu filtra paliwa i sprawdzeniu czy nie ma opiłków ale może są jeszcze jakieś inne sposoby?

stahovsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2016, 22:30   #2
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: ciężko odpala na ciepłym silniku

Jak masz prąd rozruchowy 275 to masz chyba akumulator od malucha. W tddi daruj sobie odkręcanie filtra i szukanie opiłków, to nie ta bajka, filtr możesz wymienić na jakiś markowy może się zapowietrza. Posprawdzaj przelewy przy wtryskach a najlepiej podłącz pod kompa i zobacz czy nie ma błędów.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2016, 22:48   #3
stahovsky
ford::beginner
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 12-04-2013
Skąd: Radomsko
Model: ford focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: ciężko odpala na ciepłym silniku

Aku ma parametry 72AH 720A ino w sklepie na tym testerze pokazało 275, jutro planuje skoczyć do mechanika na komputer ale jak wiecie, żyjemy w PL więc lepiej jest wcześniej zaczerpnąć wiedzy tutaj..
stahovsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2016, 09:15   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: ciężko odpala na ciepłym silniku

Dochodzą jeszcze świece żarowe, sprawdzić czy wszystkie grzeja, oraz sprawdzenie kompresji na ciepłym, tak 70 stopni silniku.
Jak bedzie za mała, to bedzie przyczyna.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2016, 11:59   #5
lerek_2005
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 17-09-2013
Skąd: Starogard Gdański
Model: Focus MK1 kombi
Silnik: 1.8TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 70
Domyślnie Odp: ciężko odpala na ciepłym silniku

Tez to przerabiałem można poczytać moje wcześniejsze posty aż do momentu wymiany rozrządu niedawno.Mechanior przyspieszył delikatnie zapłon i jak ręką odjął.Zero problemów czy ciepły czy zimny."Eksperci"pisali już o pompie do regeneracji ,lejących wtryskach itp nie wpomnę juz jednego który przy każdym poście wspomina o kompresji.Na 4 tyś postów połowa to że przyczyną jest kompresja.Miałem już nawet założone przycisk w kabinie do dodatkowego grzania świec żarowych co powodowało że odpalał zawsze ale świece dostawały w łeb.Po przyspieszeniu zapłonu jest idealnie przycisk zdemontowany,problem rozwiązany.
lerek_2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2016, 13:50   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: ciężko odpala na ciepłym silniku

Bo w silniku diesla, główną przyczyną ciężkiego rozruch jest barak kompresji, bo zapłon samoczynny musi się dokonać od temperatury sprężonego powietrza w cylindrze, i od niczego innego.

Wszelkie inne wspomagacze, to są tylko udogodnienia, a jak ktoś tego nie rozumie, to będzie innych krytykował.
Piszę w dobrej wierze, aby oszczędzić niepotrzebnych nieraz dużych, które i tak pomogą jak....... kadzidło.
Pomiar kompresji majatku nie kosztuje, a dla specjalistów podstawa .
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.