Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-09-2019, 18:48   #1
krymeer
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-09-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.25 82 KM
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Lampka ostrzegawcza ładowania – niedziałające ogrzewanie szyb

Jestem użytkownikiem fiesty 1.25 82 KM z 2011 r. i od dłuższego czasu zmagam się z powtarzającą się usterką; mianowicie podczas jazdy – nie zawsze w tym samym momencie, bo czasem po pięciu minutach, czasem po godzinie – pojawia się kontrolka ostrzegawcza ładowania (bateryjka). Nie mogę wtedy włączyć ogrzewania ani przedniej, ani tylnej szyby – naciskanie przycisków na desce rozdzielczej nie daje żadnego rezultatu. Przy kolejnym uruchomieniu silnika usterka znika i pojawia się w losowym momencie. Jak sobie z tym poradzić?

krymeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2019, 20:04   #2
whirl
ford::average
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 10-04-2017
Skąd: Nowy Sacz
Model: Ford Fiesta MK7 Titanium
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Postów: 77
Domyślnie Odp: Lampka ostrzegawcza ładowania – niedziałające ogrzewanie szyb

Jak dla mnie masz coś nie tak z układem ładowania czyli alternator albo wszystko co kontroluje ładowanie akumulatora. Oczywistym faktem jest że układ kontroli elektroniki pojazdowej (GEM) nie pozwoli na załączenie ogrzewania przedniej lub tylnej szyby jeżeli w układzie występuję usterka ładowania akumulatora jako że ogrzewanie szyb stanowi spore obciążenie dla instalacji elektrycznej. Nie wiem ile pobiera ogrzewanie normalnie ale jedno wiem, musi być sporo skoro na przednią szybę mam dwa 30A bezpieczniki (lewa i prawa połowa), a tylna to kolejne 30A. Z takim obciążeniem i bez ładowania, akumulator rozładujesz w ciągu ~20 minut (dla aku 45Ah) nie biorąc pod uwagę innych odbiorników które pracują podczas jazdy.
whirl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2019, 20:05   #3
swampshark
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 21-11-2016
Skąd: Biłgoraj
Model: Fiesta mk7, Focus mk3
Silnik: 1.25 80KM, 1.5 EB
Rocznik: 2009, 2016
Postów: 191
Domyślnie Odp: Lampka ostrzegawcza ładowania – niedziałające ogrzewanie szyb

Sprawdź ładownie tj. alternator, pasek wielorowkowy i regulator napięcia. Podgrzewanie przestaje działać, żeby nie zarżnąć akumulatora. Podobnie może być z elektrycznym wspomaganiem. Zamontuj w zapalniczce wskaźnik napięcia i sprawdź jakie jest napięcie gdy pojawi się usterka.
swampshark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2019, 18:55   #4
bluewolfik
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 24-07-2019
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.25 SNJA
Rocznik: 2008-09-06
Postów: 47
Domyślnie Odp: Lampka ostrzegawcza ładowania – niedziałające ogrzewanie szyb

Sprawdź woltomierzem bezpośrednio akumulator podczas pracy silnika. Jeśli będzie za mało to najpierw sugeruję sprawdzić i przeczyścić połączenia takie jak masa na silniku itp.
bluewolfik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.