Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2019, 17:37   #31
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Kuga 2019 z USA

oj.. kupisz i to nowke fabryczna.. albo "tageszulassung"

__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2019, 19:27   #32
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Kuga 2019 z USA

Nie ma się o co kłócić Panowie. Tadeusz wie co kupił, kupił dla siebie/córki, zrobił jak należy i nie sprzedaje. Autor postu chce kupić od handlarza jak mniemam i tu sprawa nie jest taka prosta a koszt spory. Nie wiemy jak samochód został naprawiony, czy ma np. poduszki?
Moje doświadczenie podpowiada wielką ostrożność w takim przypadku.
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2019, 19:52   #33
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Kuga 2019 z USA

Cytat:
Napisał boruch13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...czy ma np. poduszki? ...
Dzisiaj już chyba nikt nie robi "wałów" z poduszkami/napinaczami. Zbyt łatwo idzie zawarcie szybkiej i bliskiej znajomości z prokuratorem.
W tej kwestii istotniejsze jest kto i jak regenerował poduszki. Ponadto, w tym czarnym deska mogła byś "wystrzelona". Zdjęcia na Coparcie w takiej sytuacji robione są "tendencyjnie" (bez widoku na obszar poduszki deski) - a w tym aucie tak właśnie zdjęcia są zrobione. IAAI pod tym względem (i pod wieloma innymi też) jest zdecydowanie bardziej "uczciwy".
Wracając do poduszek - trzeba zażądać szczegółowej informacji (najlepiej z rachunkiem) na temat regeneracji poduszek.

Podam też informację o zdecydowanie najczęstszym (wręcz nagminnym...) obszarze "oszczędzania". Nie jest może najistotniejszy, ale warto wiedzieć i "dociskać" sprzedawcę w tej kwestii. Chodzi o gaz nabity do klimatyzacji.
Samochody USA po 2018r. wszystkie mają klimatyzację na "nowy" gaz 1234YF. Do takiego gazu przystosowane są zawory układu klimatyzacji. Chyba wszyscy handlarze nabijają klimatyzację propanem-butanem a ci bardziej "uczciwi" przez przejściówki nabijają "starym" gazem R134a.
Niby nic dramatycznego, ale też "fejk"...

Ja "poszedłem na całość" i nabiłem córce gazem 1234YF... Oczywiście, jak pewnie kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] się domyśla - zrobiłem to "po znajomości" i zupełnie nie w regularnej (bandyckiej...) cenie za napełnianie układu klimatyzacji tym gazem...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2019, 20:00   #34
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Kuga 2019 z USA

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście, jak pewnie kolega @slawek-kali się domyśla - zrobiłem to "po znajomości" i zupełnie nie w regularnej (bandyckiej...) cenie za napełnianie układu klimatyzacji tym gazem...
u nas jeden nabija po 500 zł nowym czynnikiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2019, 20:06   #35
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Kuga 2019 z USA

Dokładnie jak piszesz, ale ostrożność jaką zalecam tyczy się właśnie takich jak ja, czyli niekoniecznie zjadających zęby na samochodach. Widzieliśmy się na Roździeńskiego w Katowicach jak kupowałem Customa 2 lata temu i tam właśnie tłumaczyłem Ci dlaczego wolę demo z salonu (droższe o 20tys PLN) niż z Niemiec od handlarza - człowieka którego nie znam.
Pozdrawiam
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2019, 20:09   #36
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Kuga 2019 z USA

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u nas jeden nabija po 500 zł nowym czynnikiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli ma bańki z Chin z napisem "1234YF" i nikt nie wie co jest w środkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miarodajne jest, jeśli to robi porządną maszyną z analizatorem gazu (wszystkie nowoczesne maszyny mają analizatory do prawidłowej klasyfikacji ściąganego z układu gazu).
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2019, 20:38   #37
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Kuga 2019 z USA

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Z zewnątrz igła, a w środku...
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2019, 21:55   #38
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Kuga 2019 z USA

Cytat:
Napisał boruch13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Z zewnątrz igła, a w środku...
Te przypadki w "amerykanach" to zwykle nie zdarzają się... Autka (te nowsze) mają znikome przebiegi, więc coś takiego nie ma prawa mieć miejsca...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2020, 10:53   #39
cypek011
ford::amateur
 
Imię: Cyprian
Zarejestrowany: 17-01-2020
Skąd: Elbląg
Model: volvo
Silnik: 2,4
Rocznik: 2003
Postów: 0
Domyślnie Kuga z USA

Witam zastanawiam się nad kupnem Forda Kuga 2017-2018 rok z USA. Zdaję sobie sprawę, że są to auta uszkodzone. Jaki jest koszt przystosowania auta do standardów UE (nie chodzi mi o koszt naprawy uszkodzeń)? Co należy w tym modelu wymienić? Jak się sprawa ma z automatyczną skrzynią biegów i przeniesieniem napędu? Pojawiła się taka wzmianka:

1)"W przypadku aut z wyższej półki poważną przeszkodę podczas modyfikacji może stanowić skomplikowany układ elektryczny. Przeróbki będą możliwe dopiero po wymianie komputera – koszt takiej operacji liczony jest nawet w dziesiątkach tysięcy złotych." oraz
2) "Zawieszenie (bardziej komfortowe), elementy blacharskie, przeniesienie napędu („automaty”!) i silniki – wszędzie czekają nas kosztowne niespodzianki, a to, niestety, każdego może narazić na poważne wydatki."

Jak to się ma do rzeczywistości i czy w tym modelu jest się czego obawiać?
Z góry dziękuję za pomoc.

Po niżej link do całości artykułu.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
cypek011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2020, 11:44   #40
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Kuga z USA

Jest tego sporo...

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeżeli masz kogoś kto dobrze doradzi, lub wiedzę i możliwości to możesz dla "oszczędności" podjąć temat, jeśli jak pozostała część userów szczerze odradzam...
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.