Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-07-2021, 08:54   #7621
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał pitekantrop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeoczyliśmy jeden zaskakujący dla mnie fakt, który ostatnio odkryłem - nowa Kuga jest SUVem segmentu D, poprzednia była SUVem segmentu C. Nie wiem dlaczego, może dlatego że rozstaw osi przekroczył magiczne 2700 mm?
Kuga ma rozstaw osi jak Focus - 15 cm mniej jak Mondeo. A 15 cm to przepaść między-segmentowa. Do tego szerokość wnętrza. Focus na poziomie 146 cm, Kuga ma z przodu 150 a z tyłu 146 cm. BMW seria 3 ma 148 cm (podobnie jak klasa C). Mondeo to 154 cm przód i tył - tyle co BMW seria 5 (więcej jak klasa E). Dla porównania BMW 7 z przodu ma 158 a z tyłu 154 cm. Klasa S 158 cm. 5 cm na szerokośc wnętrza to ponownie przepaść między-segmentowa.


Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 26-07-2021 o 09:02
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2021, 12:46   #7622
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Tak jak mówiłem odbyłem jazdy testowe Kugami MK3 a Focusem zrobiłem ze 4000 km-nie ta bajka,nie ten segment.Ze średnich suwów żeby odczucia z jazdy i wykończenia nie raziły posiadacza dobrze wyposażonego mondeo5,musimy wsiąść w Tuscona za miń 180 tyś bądz mazdę CX5.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2021, 18:25   #7623
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kuga ma rozstaw osi jak Focus - 15 cm mniej jak Mondeo. A 15 cm to przepaść między-segmentowa. Do tego szerokość wnętrza. Focus na poziomie 146 cm, Kuga ma z przodu 150 a z tyłu 146 cm. BMW seria 3 ma 148 cm (podobnie jak klasa C). Mondeo to 154 cm przód i tył - tyle co BMW seria 5 (więcej jak klasa E). Dla porównania BMW 7 z przodu ma 158 a z tyłu 154 cm. Klasa S 158 cm. 5 cm na szerokośc wnętrza to ponownie przepaść między-segmentowa.
Szerokość Mondeo jest za duża - ja do wąskich w barach nie należę, a przy lewym łokciu jest niepotrzebna przestrzeń, więc powiedziałbym, że szerokość Kugi jest idealna, a co do długości, to pamiętaj, że dzięki wysokim siedzeniom miejsce na nogi jest o wiele efektywniej wykorzystane.
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2021, 18:56   #7624
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

O pozycji za kierownicą SUV vs. klasyka można dyskutować w nieskończoność - to dwa odmienne podejścia do tematu. Na pewno dla osób starszych pozycja SUVa ma zalety, ale w innych sytuacjach klasyka sprawdzi się bardziej. Do stołkowej pozycji nie trzeba SUVa, wystarczył jakikolwiek van lub minivan.

Jeśli idzie o szerokość to nadmiar ma swoje implikacje. Z lewej jest dalej do podłokietnika ale wciąż wygodnie. Trzeba jednak pamiętać , że w szerszym aucie oddala się łokiec pasażera od łokcia kierowcy. W aucie węższym jadący z przodu walczą o podłokietnik, w szerszym jest komfort i poczucie przestrzeni. Podobnie z tyłu. To zawsze była pewnego rodzaju bolączka superba - nienaturalne proporcje długości i rozstawu osi w stosunku do szerokości auta. Każde auto premium jest z reguły szersze niż przeciętna w segmencie. Dzięki temu mogą być szersze koła i mocniejsze silniki. Większe są też strefy zgniotu i w razie uderzenia z boku podróżującym te kilka centymetrów może uratować życie.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 26-07-2021 o 19:00
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2021, 20:20   #7625
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Większe są też strefy zgniotu i w razie uderzenia z boku podróżującym te kilka centymetrów może uratować życie.
O tym samym pomyślałem.
Na co dzień mam do dyspozycji Kugę i Mondeo mk5.
Co do pozycji i wysokości fotela to każdy ma swoje preferencje ale nigdy nie pomyślałbym, że mondeo jest przesadnie szeroki.
Wygodny i bezpieczny. A odpowiednikiem dla niego w segmencie D jest Edge a nie Kuga.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2021, 07:32   #7626
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale nigdy nie pomyślałbym, że mondeo jest przesadnie szeroki.
Wygodny i bezpieczny. A odpowiednikiem dla niego w segmencie D jest Edge a nie Kuga.
No niestety już tak jest- płyta podłogowa danej platformy daje nam pewne odczucia 15 cm w rozstawie osi Focus-Kuga na platformie C2 ma się nijak do platformy CD3 Mondeo-Edge.Poza tym jak wsiadamy do samochodu i widzimy dwa takie same środki to chyba wiemy do jakiego segmentu nawiązuje.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2021, 12:02   #7627
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kuga ma rozstaw osi jak Focus - 15 cm mniej jak Mondeo. A 15 cm to przepaść między-segmentowa. Do tego szerokość wnętrza. Focus na poziomie 146 cm, Kuga ma z przodu 150 a z tyłu 146 cm. BMW seria 3 ma 148 cm (podobnie jak klasa C). Mondeo to 154 cm przód i tył - tyle co BMW seria 5 (więcej jak klasa E). Dla porównania BMW 7 z przodu ma 158 a z tyłu 154 cm. Klasa S 158 cm. 5 cm na szerokośc wnętrza to ponownie przepaść między-segmentowa.
Lubię to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z każdej strony ludzie wciskają kit, że wysokość auta to wyznacznik segmentu.
Tymczasem nawet metr nad głową nie poprawi komfortu jazdy (świetna uwaga o walce z pasażerem o podłokietnik).
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2021, 12:27   #7628
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Ale już długości SUVa nie można porównać z niskim 1:1 właśnie ze względu na ułożenie nóg. Myślę, że dzięki temu odczuwalnie jeśli chodzi o miejsce Puma=Focus.
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2021, 12:35   #7629
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Na krótkich odcinkach (np. dojazd do pracy) to można nawet stać w tramwaju lub autobusie. Nie wspominając o rowerze, który oferuje nieograniczoną przestrzeń nad głową. Przy dłuższych podróżach pozycja zaczyna mieć większe znaczenie. Jak dla mnie to np. dwa metry bagażnika za przednimi fotelami to przydatna rzecz. Paradoksalnie klasyczne kombii bardziej podoła sportowo-użytkowym aspiracjom rodziny niż rzekomy SUV - no chyba, że sport ma polegać na rodzinnej przejażdżce po nierównej łące lub pokonywaniu wyższych krawężników w mieście.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 27-07-2021 o 12:39
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2021, 12:40   #7630
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Nie ma się co pastwić nad nową Kugą. Będzie wiele osób, dla których spełnia ona stawiane jej oczekiwania. Ale przypisywanie jej do "D" to lekkie nadużycie. Co do użytych plastików to należy w tym temacie "opuścić kurtynę". Przez ostatnie pół roku "obmacałem" wiele samochodów konkurencji i tam również nie jest jakoś specjalnie lepiej. Jedynie Mazda CX5 trzyma poziom ale i cenę.

Poza tym, no nie twórzmy teorii że Kuga będzie największym osobowym modelem Forda. W końcu jeździ ten zakamuflowany potencjalny następca Mondeo. Może będzie lekko podniesiony ale zachowa walory Mondeo. Obawiam się jednak że materiały we wnętrzu będą "trzymały poziom" obecnej Kugi/Focusa. Jest na to duża szansa biorąc pod uwagę to, że auto ma być przeznaczone na różne rynki a więc ma być konkurencyjnie cenowo. Niby "jutuberzy" i inni tacy internetowi gadacze, twierdzą że Focus/Kuga ma dobrej jakości materiały ale to już kiedyś tu pisałem, że nie wiem jak Oni to oceniają. Moim skromnym zdaniem materiały we wnętrzu Logana niewiele ustępują materiałom Focusa.

Wnętrze tego chińczyka Evos może być w dużym stopniu przeniesione do Europy (o ile w ogóle) a popatrzcie co tam jest pomiędzy zwijaną roletką na konsoli centralnej a nawiewami. Duża połać lipnego plastiku. Ten ogromny tablet pewnie za chwilę będą stosowali wszyscy więc nie ma co się pastwić nad Fordem ale już widzę jak to będzie okrutnie opalcowane. Nie dziękuję

Ostatnio edytowane przez qlszef ; 27-07-2021 o 13:22
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.