Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2021, 21:36   #161
bursaj
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 17-06-2021
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście
Czy masz wiedzę dotyczącą dokładnego numeru takiej pompy? Na Allegro jest ich trochę, ale nie mam 100% pewności czy dany egzemplarz będzie ok.
Korzystając z okazji, to czy w Warszawie lub okolicach ktoś godny polecenia podjąłby się modyfikacji?

bursaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2021, 00:17   #162
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Może coś przegapiłem, ale nie kojarzę aby ktokolwiek w przedliftowym mondeo5 albo smax2 zrobił stop&go
Sama wymiana pompy nie gwarantuje sukcesu - ccm, pcm i tcm też muszą umieć działać od 0 kmh
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2021, 22:20   #163
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,486
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sama wymiana pompy nie gwarantuje sukcesu
Chyba kolega ma rację... Pomyliłem z poliftem.
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2021, 21:26   #164
bursaj
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 17-06-2021
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

To w skrócie nie da się zrobić takiego upgrade, tak?
bursaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2021, 12:50   #165
RiCo1009
ford::amateur
 
Avatar RiCo1009
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 09-07-2021
Skąd: Żywiec
Model: S-max II
Silnik: 2.0 TDCI 180 PS AWD
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Witam wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prosze o spawdzenie po VIN (WF0JXXWPCJJU39990 ) czy jest radar i czy jest mozliwosc dolozenia ACC tylko przez dolożenie przyciskow i kodowanie.

Autko mam od niedawna - jest naprawde nieźle wyposażone ale własnie brak ACC mnie trochę zdziwił...
- jest rozpoznawanie znakow;
- jest asystent linii;
- jest blis;
- jest crosstraffic ;
- jest inteligentny ogranicznik - sprawdzilem jest opcja normalny i inteligentny z tolerancja +/- 10km/h;
- jest ostrzeżenie o kolizji - wyswietla czerwone info w lewej czesci zegarów wraz zpiszczeniem - nie mam HUD-a w podszyniu - choc nazywanie paru czerwonych diod HUD-em to lekka przesada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkow na prawej czesci wyswietlaca podaje 4 czy 5 roznych stanow odleglosci poprzedzajacego pojazdu wiec jak dla mnie odczytuje to z radaru a nie z kamery na szybie.... ale proszę mnie poprawic jesli się myle.....

Poniżej zamieszczam zdjecia z licznika z opcjami asystentów - wydaje mi się ze powinien byc sam moduł radaru ale prosze o sprawdzenie.

Jeszcze jedno pytanie bo czytając caly wątek natknąłem się na info ze przyciski najlepiej kupic w serwisie forda ... i padło oznaczenie "FINIS 2278290" rozumie ze FINIS to fordowski system identyfikacji czesci a 2278290 to konkretny numer juz spare part-sa ?

Pytam bo nie wiele znalazlem w google na ten temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
RiCo1009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2021, 12:56   #166
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Cytat:
Napisał RiCo1009 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...WF0JXXWPCJJU39990...
Jest radar i można aktywować (inteligentny) aktywny tempomat.
FINIS to inaczej "numer katalogowy Forda" a liczba to ów numer...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2021, 15:51   #167
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,486
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest radar i można aktywować (inteligentny) aktywny
Aktywacja iACC jest możliwa na starym IPMA i dużym CCM? Z tego co pamiętam to konieczna była nowsza wersja IPMA i mały radar ....
To by była świetna informacja....
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2021, 16:09   #168
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aktywacja iACC jest możliwa na starym IPMA i dużym CCM? ...
Jedynie w S-maxie MK2 (i na właściwych częściach...). Jest i inteligentny limiter (o czym Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] sam napisał) i inteligentny adaptacyjny tempomat. W Mondeo MK5 przedliftowym nie da się tego zrobić.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2021, 16:36   #169
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,486
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na właściwych częściach
Ja mam obecnie

IPMA FU5A-17E678-PF
CCM EM2T-9G768-AC
ABS F2GC-2C219-BG

Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
IPMA FU5A-17E678-PH
CCM JM2T-9G768-AA
ABS F2GC-2C219-BK

Zasadnicza różnica jest w module CCM...

Czy moje podzespoły są wystarczające?
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2021, 17:48   #170
RiCo1009
ford::amateur
 
Avatar RiCo1009
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 09-07-2021
Skąd: Żywiec
Model: S-max II
Silnik: 2.0 TDCI 180 PS AWD
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest radar i można aktywować (inteligentny) aktywny tempomat.
FINIS to inaczej "numer katalogowy Forda" a liczba to ów numer...
Czyli świetna informacja.... jak rozumie inteligentny znaczy ze bedzie ustawiał predkość tempomatu do znakow ktore rozpozna (jesli ustawimy 80km/ i wjedziem w zabudowany ze znakiem 50- to zmniejszy do 50km/h?

Pytanie co do samej czesci (przycisków sterujących ACC/iACC) to jaka powinna byc mniej wiecej cena tego w aso (gdzieś minąłem 150zł taniej niz allegro komentaż w wątku - ale 150 taniej od ilu ?? ) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tak jak mowiłem zdziwiło mnie bardzo ze nie ma ACC przy takich opcjach wyposazenia...(w sumie od Vignale to chyba rozni sie tylko brakiem panoramy, kamery 360 stopni i tej specjalnej tapicerki... choć moge się mylić) niemniej jednak ACC/iACC bardzo pożądany i umili jazdę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak rozumie do zakodowania ACC/iACC nie wystarczy zwykły kabel + Forscan ktorego uzywałem np do aktywowania blokady zmiany polozenia skrzyni biegow bez kluczyka w środku ?
Trzeba miec UCDS ?
RiCo1009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.