Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2021, 14:03   #1
pawlik835
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2015
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 150 KM
Rocznik: 2005
Postów: 46
Domyślnie Czujnik położenia pedału sprzęgła.

Witam.
Nie mogę z poziomu telefonu znaleźć nic na temat wyżej (wyszukiwarka coś słabo działa przez telefon wyszukuje wszystkie samochody). Mianowicie mam pytanie. Jednakże od początku.
Jakiś czas temu naprawiałem swoją skrzynie FUX 6 biegową i żebym wiedział że mi wysprzeglic padnie po dwóch latach to bym odrazu wymienił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jednak tego nie zrobiłem i znowu musiałem skrzynkę targać. Teraz z wysprzeglikiem wymieniłem również pompkę sprzęgła (nowy wysprzeglik i się obawiałem że pompka może ciśnienia nie wytrzymać i bym znowu musiał się grzebać) . No i moje jest pytanie takie..... Zauważyłem na pedale sprzęgła jakby czujnik dotykał (nie wiem czy przed wymiana pompki dotykał nie zauważyłem) . Teraz niestety nie dotyka i nie wiem czy coś z tym robić? Fizycznie nie widzę możliwości zbliżenia pedału do czujnika bo nie ma jako takiej regulacji, sprężyna nie pozwala a na mocowaniu też chyba nie ma regulacji.

Proszę mi o wytłumaczenie czy jest on potrzebny i do czego służy. Generalnie tempomatu nie mam.

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

pawlik835 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2021, 15:36   #2
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Czujnik położenia pedału sprzęgła.

Czujnik ten jest do tempomatu, jeśli bagnecik w czujniku jest wciśnięty do środka do oporu, to nie działa, musiałeś przy wymianie pompki go wcisnąć. Można to poprawić, zdemontować ten czujnik i po przekręceniu nie pamiętam czy sam wyskoczy bagnecik, czy trzeba mu pomóc. Wyciągasz go na maxa i po założeniu, mając pedał na dole, sam sobie wyreguluje długość, jak pedał podejdzie do góry i odpowiednio wciśnie bagnecik i tak już zostanie.

Podjedź do kogoś co to już robił, byś sam nie uszkodził czujnika, ale jak nie masz tempomatu to sobie odpuść.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 05-09-2021 o 15:38
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2021, 13:28   #3
pawlik835
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2015
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 150 KM
Rocznik: 2005
Postów: 46
Domyślnie Odp: Czujnik położenia pedału sprzęgła.

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli bagnecik w czujniku jest wciśnięty do środka do oporu, to nie działa, musiałeś przy wymianie pompki go wcisnąć. Można to poprawić, zdemontować ten czujnik i po przekręceniu nie pamiętam czy sam wyskoczy bagnecik, czy trzeba mu pomóc. Wyciągasz go na maxa i po założeniu, mając pedał na dole, sam sobie wyreguluje długość, jak pedał podejdzie do góry i odpowiednio wciśnie bagnecik i tak już zostanie.

Podjedź do kogoś co to już robił, byś sam nie uszkodził czujnika, ale jak nie masz tempomatu to sobie odpuść.
Znaczy on wystaje ale nie na tyle żeby dotykać pedału. Więc raczej nie wcisnąłem bo on chodzi. Demontowalem go żeby śrubę wkręcić żeby sprężyna nie wyleciała. No tempomatu jako takiego nie mam aczkolwiek podłączony jest on gdzieś więc myślałem że jest on w pewnym sensie potrzebny.
pawlik835 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2021, 15:13   #4
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: Czujnik położenia pedału sprzęgła.

Poza obsługą tempomatu ten czujnik służy również do chwilowego podtrzymania obrotów podczas zmiany biegów.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.