Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Czy uszkodzony samochód opisany w wątku zasługuje na zainteresowanie i zakup?
Tak 1 7.69%
Nie 12 92.31%
Głosujących: 13. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-10-2022, 12:22   #1
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Question Zakup używanego Forda z uszkodzonym silnikiem - dobry pomysł czy kretynizm?

Cześć! Jestem obecnie na etapie poszukiwania S-Maxa lub Galaxy, ponieważ Mondeo niedługo przestanie mi wystarczać pod względem, ujmijmy to, kubatury i wygody Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Temat nie jest jakiś super-ekstra-pilny, ale dość regularnie przeglądam ogłoszenia krajowe i zagraniczne.

Wpadł mi w oko Ford Galaxy z 2012 r., ze stanem licznika (pytanie czy z przebiegiem również Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) ok. 148 tys. km, ale z uszkodzonym silnikiem. Co prawda auto jeździ, ale po rozgrzaniu jednostki napędowej coś puka - zdaniem mechanika, z którego usług korzysta właściciel auta, to wina panewki. Silnik to 1.6 EcoBoost 160 KM (zależy mi na silniku benzynowym).

I teraz tak: nie bardzo chce mi się wierzyć w zapewnienia nieznanego mi mechanika, a teoretycznie mogłoby się okazać, że po wymianie panewek auto np. będzie żarło olej albo raczyło innymi usterkami - zwłaszcza że 1.6 EB swoje problemy ma. Ponieważ jednak pojazd jest bardzo tani, zacząłem myśleć o zakupie regenerowanego "słupka" silnika, plus oczywiście tego co byłoby potrzebne dodatkowo (np. nowych wtryskiwaczy czy turbiny).

W wersji optymistycznej cała operacja nadal zamykałaby się finansowo poniżej średniej rynkowej ceny dla Galaxy z podobnych roczników. W wersji pesymistycznej - nie dość, że by było drożej, to jeszcze nigdy nie wiadomo, jakie problemy wynikną. Są co prawda w kraju firmy, które dają np. rok gwarancji na silnik po regeneracji, ale w ich ofercie nie znalazłem 1.6 EB (nawet nie tyle że dla S-Maxa/Galaxy, a w ogóle żadnego). Firma której się przyglądam, daje gwarancję 90 dni - chyba trochę mało...

Pytałem już kilku osób i zdania są dość podzielone, stwierdziłem, że spytam i tu - w końcu kto ma się wypowiadać na temat Fordów jeśli nie Fordziarze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co sądzicie o takim pomyśle, co byście zrobili?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - chodzi o ten samochód.

Czyli mamy:
32000 za auto
co najmniej 7500 zł za regenerowany słupek silnika
pewnie co najmniej 4-5 tys. za nowy osprzęt (na pewno wtryskiwacze, może turbo, może coś jeszcze)
koszt wymiany - trudno powiedzieć, bo jest trochę babrania się z przekładaniem osprzętu z jednego silnika do drugiego. Pewnie nie mniej niż z 3-4 tys.

Powyższe kwoty dają już ok. 48,5 tys. zł - a jeszcze do tego trzeba doliczyć opony (letnie są do wymiany, zimowe starczą na 2 sezony według słów sprzedającego). Czyli no niby tak nie bardzo, ale z drugiej... no ten nowy silnik.

Myślę, że wiem jakie będą Wasze odpowiedzi, ale chciałbym się w tym jakoś utwierdzić. Pewnie wielu z Was też tak miało, że się nakręciło na jakiś samochód i potrzebowali czyjejś opinii na jego temat, żeby kwestię popchnąć do przodu lub przeciwnie - głęboko zakopać.

Dla porównania, jest też na Otomoto nowszy egzemplarz z dwukrotnie niższym przebiegiem, ale za to bez czujników parkowania z przodu, bez felg aluminiowych i bez składanych elektrycznie lusterek (na czym mi dość zależy - wiem, że to się da dołożyć, ale nie wiem jakiego rzędu to koszty). No i ten nowszy jest też po lekkim strzale w przód - ktoś mu wjechał podczas cofania, ale poduszki nie odpaliły i został naprawiony w ASO.

Jeśli doczytaliście do końca, bardzo mi miło. Będę bardzo wdzięczny za poświęcenie jeszcze kilku chwil i podzielenie się swoimi przemyśleniami.

FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2022, 12:26   #2
maniek860824
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 18-05-2017
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 110
Domyślnie Odp: Zakup używanego Forda z uszkodzonym silnikiem - dobry pomysł czy kretynizm?

Ja osobiście bym odpuścił i szukał sprawnej sztuki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maniek860824 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2022, 12:31   #3
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,485
Domyślnie Odp: Zakup używanego Forda z uszkodzonym silnikiem - dobry pomysł czy kretynizm?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeden z wielu przykładów.
Na silnik licz 15k, za niewiadomą używkę.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2022, 00:34   #4
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Zakup używanego Forda z uszkodzonym silnikiem - dobry pomysł czy kretynizm?

Raczej też bym odpuścił...

... co innego, jak byś nim już wcześniej jeździł i wiedział co i kiedy było naprawdę robione, a tak władujesz trochę kasy, pojeździsz i nie wiadomo co jeszcze "wyjdzie" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2022, 13:37   #5
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Zakup używanego Forda z uszkodzonym silnikiem - dobry pomysł czy kretynizm?

Odpuścić każdy EB 1.5/1.6

Ostatnio edytowane przez konieczko5 ; 21-10-2022 o 13:40
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2022, 08:52   #6
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Zakup używanego Forda z uszkodzonym silnikiem - dobry pomysł czy kretynizm?

Tylko w PISim kraju jest możliwe, że co 2 dni na forum kolejny temat o padniętym 1,6 EB i prawda o wadzie fabrycznej i powodzie szybkiego zakończenia jego produkcji ogólnie znana na rynku przez wszystkich, a Polak wciąż z uporem maniaka chce kupować ten silnik... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2022, 09:21   #7
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,339
Domyślnie Odp: Zakup używanego Forda z uszkodzonym silnikiem - dobry pomysł czy kretynizm?

Witam

1)Rozumiem, że w innych europejskich krajach (nie PiSowskich) Ford nie sprzedaje aut z silnikiem ecoboost, albo tam te silniki się nie psują

Nie uprawiaj polityki na forum technicznym - to po pierwsze
Jakoś te ecoboosty tak nie padają, bo ile tysięcy ich wyprodukowano a ile się zepsuło - to po drugie
Wszyscy krytykują ecoboosty, a zapominają o licznych problemach diesli
- padła dwumasa
- leją wtryski
- opiłkuje pompa wtryskowa
i tak jeszcze można długo

2) Auta uszkodzone mechanicznie (silnik itp) czy też rozbite - kupują mechanicy / lakiernicy - bo zrobią to po kosztach.
Natomiast dla "zwykłego" użytkownika ma to mały sens

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2022, 11:11   #8
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Zakup używanego Forda z uszkodzonym silnikiem - dobry pomysł czy kretynizm?

Pisałem tylko o 1,6 EB, który był silnikiem wadliwym konstrukcyjnie i został szybko wycofany z produkcji i prawda o nim jest ogólnie znana. Nie wrzucam wszystkich EB do jednego worka, bo to są dobre silniki, tylko trzeba o nie dbać (szczególnie o 1.0).
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2022, 05:01   #9
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Zakup używanego Forda z uszkodzonym silnikiem - dobry pomysł czy kretynizm?

Cytat:
Napisał pankrakus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie uprawiaj polityki na forum technicznym - to po pierwsze
Opady społeczne trzeba piętnowac na każdej płaszczyżnie życia do upadłego.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2023, 14:07   #10
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Zakup używanego Forda z uszkodzonym silnikiem - dobry pomysł czy kretynizm?

Panowie,

Na wstępie bardzo przepraszam za długotrwałą ciszę, coś mi się ubzdurało że już odpisałem -.- Dziękuję i za komentarze, i za głosy w ankiecie - skutecznie mnie zniechęciliście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kupiłem sprawne Galaxy 1.6 EB, czego co prawda konieczko5 ani AdoKrycha007 nie pochwalą, ale nie mam tu sobie nic do zarzucenia - auto jest doinwestowane, ogarnąłem akcję serwisową dotyczącą układu chłodzenia i sprzęgła, będę jeszcze profilaktycznie wymieniać wtryskiwacze pewnie. Poza tym nie ma tu już za bardzo nic do roboty poza okresowymi przeglądami z wymianą oleju (akurat jestem na etapie wybierania swoich faworytów w tej kategorii) i filtrów. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak więc raz jeszcze dziękuję.

A ponieważ zwykle spotykam się z pytaniami "czemu nie diesel?" to spieszę z odpowiedzią: zbyt dużo jazdy po mieście, większe przebiegi aut, a poza tym przykry zapach - nie ma co zaklinać rzeczywistości, diesle sprzed Euro 6 nie są neutralne pod względem zapachu. Szukałem oczywiście także benzynowych 2.0EB (i wolnossących też), ale trafił się fajny egzemplarz 1.6 - nie będę narzekać (chyba że się zepsuje, ale to będę sam sobie winien Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).

A, no i wszystkiego dobrego w Nowym Roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez FrogsterPL ; 03-01-2023 o 14:11
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.