Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Czy uszkodzony samochód opisany w wątku zasługuje na zainteresowanie i zakup?
Tak 1 7.69%
Nie 12 92.31%
Głosujących: 13. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2023, 14:16   #11
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Zakup używanego Forda z uszkodzonym silnikiem - dobry pomysł czy kretynizm?

Cytat:
Napisał FrogsterPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
profilaktycznie wymieniać wtryskiwacze
A co się z nimi w tych silnikach dzieje?

tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2023, 17:32   #12
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Zakup używanego Forda z uszkodzonym silnikiem - dobry pomysł czy kretynizm?

Cytat:
Napisał FrogsterPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłem sprawne Galaxy 1.6 EB
Gratuluję zakupu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do silnika, to jest zazwyczaj bezproblemowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał FrogsterPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A, no i wszystkiego dobrego w Nowym Roku
Dzięki... i wzajemnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2023, 07:20   #13
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Zakup używanego Forda z uszkodzonym silnikiem - dobry pomysł czy kretynizm?

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co się z nimi w tych silnikach dzieje?
Z wtryskami to katalog możliwych usterek niezależnie od marki raczej nie jest nad wyraz szeroki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja się boję głównie usterek w rodzaju przelewania nadmiaru paliwa. Nawet w ASO (gdzie po zakupie auta byłem na tych akcjach serwisowych i przy okazji wymienili mi podkładki pod wtryskiwaczami oraz uszczelkę pod pokrywą zaworów) powiedzieli, że póki wóz nie pali ponadnormatywnie dużo paliwa, to się nie ma co przejmować, ale wolę dmuchać na zimne, bo:
a) pytanie w jakim tempie by się sytuacja pogarszała i kiedy bym to zauważył,
b) nie znam tego auta na wylot, więc na dobrą sprawę nie wiem, jakie przy moim stylu jazdy powinno być zużycie paliwa. Owszem, jestem z jego poziomu stosunkowo zadowolony, bo Galaxy 1.6 EB pali mi z grubsza tyle co moje Mondeo Mk4 z wolnossącym 2.0, no ale nie wiem, może powinno palić mniej? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

M.A.G. - dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To też nie jest tak, że ja kupiłem auto z takim silnikiem w ciemno. Wiem, jakie jest potencjalne ryzyko, a przed zakupem wryłem sobie niemal na blachę typowe usterki 1.6 i 2.0 EB. Przeglądałem też ogłoszenia pod kątem największych przebiegów w tych silnikach i nie wyglądało to źle - tym bardziej, że ja nie robię dużych kilometraży w roku.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2023, 09:11   #14
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Zakup używanego Forda z uszkodzonym silnikiem - dobry pomysł czy kretynizm?

Cytat:
Napisał FrogsterPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przykry zapach - nie ma co zaklinać rzeczywistości, diesle sprzed Euro 6 nie są neutralne pod względem zapachu
To znaczy że biegasz za swoim autem i tez smrodek jest przykry ?
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2023, 10:10   #15
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Zakup używanego Forda z uszkodzonym silnikiem - dobry pomysł czy kretynizm?

Nie, ale wystarczy że się na chwilę odpali i wyjdzie żeby oskrobać szyby z lodu i już może to być dokuczliwe.

Po co te uszczypliwości?


P.S.

Nie wiem, który moderator mi usunął sygnaturę (wypadałoby, żeby się podpisać...), ale uprzejmie informuję, że znajdowała się tam za zgodą moderacji. Zgodą udzieloną dawno, fakt - ale jednak udzieloną. Zróbcie sobie może jakiś spis, komu na co się zgadzacie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zresztą, cytując punkt 23 regulaminu:

Cytat:
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona.
Za reklamę uważa się prezentację oferty towarów i/lub usług i zachęcanie do skorzystania z nich. Zainteresowanych tą formą prosimy o kontakt.
Za reklamę nie uważa się podawania odpowiednich danych (nazwa, adres, telefon) na prośbę innej osoby.
Login w postaci adresu internetowego może zostać potraktowany jako reklama.
Ostatni wers jest oczywiście zrozumiały, tyle że po pierwsze, MOŻE ZOSTAĆ a nie Z PEWNOŚCIĄ ZOSTANIE POTRAKTOWANY, a po drugie, link nie prowadził do żadnej oferty towarów i/lub usług. Jedyną zachętą była zachęta do ewentualnej lektury moich tekstów na prywatnym blogu, na którym nawet nie mam reklam i nie czerpię z jego prowadzenia żadnych profitów. Tak więc no, chyba troszkę przesada... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez FrogsterPL ; 04-01-2023 o 10:16
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.