Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-07-2023, 08:31   #111
skoczyp
ford::average
 
Avatar skoczyp
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Dania
Model: grand c-max
Silnik: 1,6 tdi
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

Jak wiecie u mnie był też problem z termostatem. Wymieniłem na zamiennik dalej problem, kupiłem nowy rok jeździł bez zarzutów. Po czym ponownie zaczęła temperatura skakać. Olałem temat można rzec aż do teraz. Ostatnio zaparkowałem auto i następnego dnia patrzę a tu pod nogami pasażera mokro. Zacząłem szukać przyczyny i co się okazało woda skraplająca się nie wypływała na zewnątrz tylko zostawała w nagrzewnicy/skraplaczu czy jak to tam zwał. Było jej na tyle dużo że filtr kabinowy był mokry oraz litr wody wydobyłem z rurki która idzie bodajże z podszybia. Gdy już tamtędy nic nie leciało to odpiąłem rurkę którą woda powinna wylatywać na zewnątrz z tamtąd dodatkowo jakiś 1-1,5 litra wody wyleciało. Także u mnie od długiego czasu był problem ze skraplającą się wodą która po nazbieramy się robiła za dodatkową chłodnicę. Teraz po opróżnieniu tej wody termostat stoi jak wryty

skoczyp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2023, 08:37   #112
skoczyp
ford::average
 
Avatar skoczyp
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Dania
Model: grand c-max
Silnik: 1,6 tdi
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

Jak wiecie u mnie był też problem z termostatem. Wymieniłem na zamiennik dalej problem, kupiłem nowy rok jeździł bez zarzutów. Po czym ponownie zaczęła temperatura skakać. Olałem temat można rzec aż do teraz. Ostatnio zaparkowałem auto i następnego dnia patrzę a tu pod nogami pasażera mokro. Zacząłem szukać przyczyny i co się okazało woda skraplająca się nie wypływała na zewnątrz tylko zostawała w nagrzewnicy/skraplaczu czy jak to tam zwał. Było jej na tyle dużo że filtr kabinowy był mokry oraz litr wody wydobyłem z rurki która idzie bodajże z podszybia. Gdy już tamtędy nic nie leciało to odpiąłem rurkę którą woda powinna wylatywać na zewnątrz z tamtąd dodatkowo jakiś 1-1,5 litra wody wyleciało. Także u mnie od długiego czasu był problem ze skraplającą się wodą która po nazbieramy się robiła za dodatkową chłodnicę. Teraz po opróżnieniu tej wody termostat stoi jak wryty
skoczyp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2023, 20:03   #113
Fawa
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2017
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI 95KM T3DA1L
Rocznik: 05.2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

Ciekawe. Mam oryginalny termostat, i zawsze w lato, po dojściu do środka skali mam spadek do ćwiartki, i potem ponownie na środek skali.
Najciekawsze jest, jak włączę klimatyzację. Wtedy temp chodzi od ćwiartki do srodka skali.
Podobnie przy wypalaniu DPF
Fawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2023, 20:06   #114
skoczyp
ford::average
 
Avatar skoczyp
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Dania
Model: grand c-max
Silnik: 1,6 tdi
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

Ja mam też oryginał i dziwne spadki mialem przy dojeżdżanie do skrzyżowania. Na mieście ciężko mi było osiągnąć środek. Teraz gdy spuściłem wodę ze środka to temperatura się trzyma na poziomie. Nawet latem miałem problem by temperatura była w normie, nie wspominając o trasie 300km gdzie temperatura też się wahała
skoczyp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2023, 20:57   #115
Fawa
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2017
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI 95KM T3DA1L
Rocznik: 05.2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

Ja nie mam tam wody. Sprawdzane ostatnio przy wymianie filtra kabinowego. Dodatkowo odgiałem nawet osłonę termiczną w miejscu gdzie jest odpływ

Bump: A nagrzewnice chuba mam drożna. Zimą ciepło daje tak że aż za gorąco jest
Fawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2023, 04:22   #116
skoczyp
ford::average
 
Avatar skoczyp
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Dania
Model: grand c-max
Silnik: 1,6 tdi
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

Ja też myślałem że wszystko jest ok. Nagrzewnica działała bez problemu. Dopiero jak woda zaczęła wypływać przez filtr powietrza uświadomiłem sobie że nie jest. Odpływ z nagrzewnicy był zapchany na kolanku. Wymieniałem 2-3 lata temu termostat, a w zeszłym roku sprężarka, chłodnica klimy i dopiero z miesiąc temu wyszły takie problemy. Dodam że nigdy szyby nie parowały aż do dnia gdy woda zaczęła wypływać
skoczyp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2023, 22:30   #117
Fawa
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2017
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI 95KM T3DA1L
Rocznik: 05.2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

Mam to na pewno sprawne. Odplyw elegancko działa, wiem, bo myłem parownik i kapie woda pod autem
Fawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2023, 15:54   #118
Adrian7111988
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-11-2023
Skąd: Den Haag
Model: focus mo3
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2013
Postów: 1
Unhappy Drastyczny spadek temperatury silnika podczas jazdy 1.6 tdci

WITAM MAM PROBLEM Z FOCUSEM Mk3 1.6tdci

termostat wymieniony uklad odpowietrzony. Podczas jazdy mam falowania temperatury po wysprzegleniu lub odjeciu gazu tem silnika spada z 90 do 60 stopni po czym po chwili rosnie do 90. z zakreconym korkiem plyn chlodniczy zasysa z zbiorniczka i po jezdzie zgaszajac silnik gdy odkrecam korek podcisnienie cofa plyn i wywala zaworkiem bezpieczenstwa w pojemniku nie korkiem. Z popuszczonym korkiem plyn podczas jazdy i po trzyma poziom i jest ok ale temp i falowanie podczas jazdy sie nie zmienia i wciaz problem zostaje. Interkuler takze sprawdzony. Plynu nie ubywa ale odkrecajac po zatrzymaniu sie odpowietrznik po uprzednim odpowietrzeniu znowu zanim zacznie leciec plyn znajduje sie troche powietrza
Adrian7111988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk3 , temperatura silnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.