Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-07-2014, 09:24   #121
robson3231
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 18-02-2013
Skąd: Kielce
Model: Escape
Silnik: 1.6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 28
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Witam moj ford w miescie pali 10l trasa 8l 182KM automat


Ostatnio edytowane przez robson3231 ; 24-09-2014 o 17:30
robson3231 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2014, 12:26   #122
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoją drogą Focus też się kładzie na zakręcie, ale potem trzyma.
"Kładzie" się o tyle mniej o ile jest niższy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Każde auto tak ma w większym lub mniejszym stopniu. Fordy w mniejszym i tak jak napisałeś trzymają mimo wychylenia.

A wcześniej owszem napisałeś to samo, tylko jednocześnie pisałeś, że to złudzenie większej przestrzeni. W jednym jest tu ciut więcj w drugim gdzie indziej. Mniejsza, większość wie o co chodzi. A i tak każdy powinien to sam ocenić i wybrać to co jemu odpowiada.

Spalanie 10/8 jest ok jak na automat. Jakby zamiast tras były same autostrady, to wyszłoby 10/10 w najlepszym wypadku.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 04-07-2014 o 12:33
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2014, 18:56   #123
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Cytat:
Napisał robson3231 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam moj ford w miescie pali 10l trasa 8l 182KM automat
Brawo. Jestem pod wrażeniem. Ja takich wyników nie umiem swoim autem uzyskać. Na prawdę gratuluję. No i przebieg prawie idealnie jak mój. Moje wyniki są o około 2-3 l/100 km gorsze.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2014, 13:10   #124
Remus1
ford::average
 
Avatar Remus1
 
Zarejestrowany: 29-05-2010
Skąd: Wałcz
Model: Kuga
Silnik: diesel
Rocznik: 2010
Postów: 97
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Sorry panowie, chcecie powiedzieć ,że auto 1,6tony i silnik 2,0 bierze w mieści 13l/100km??
__________________
Jestem piękna, jestem śliczna, a czasami diaboliczna
Remus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2014, 14:19   #125
ssaramis
ford::beginner
 
Imię: aramis
Zarejestrowany: 21-06-2014
Skąd: Szczecin
Model: Kuga
Silnik: 2.0L Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 39
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Cytat:
Napisał Remus1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorry panowie, chcecie powiedzieć ,że auto 1,6tony i silnik 2,0 bierze w mieści 13l/100km??
No tak bo Suvy w teren sie nie kupuje tylko do miasta a za durna mode i szpan trzeba placic.
ssaramis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2014, 15:13   #126
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Remus - vpw nie ma 2.0 w dieslu, tylko 1.6 turbobenzynę w automacie... i pali odpowiednio do masy, stylu jazdy kierowcy i profilu trasy.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2014, 20:54   #127
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Cytat:
Napisał ssaramis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No tak bo Suvy w teren sie nie kupuje tylko do miasta a za durna mode i szpan trzeba placic.
Ssaramis - Twoje wpisy świadczą w dużej wiedzy 4x4 (wg mnie) ale jako fachowiec wiesz że do jednego wora wszystkich samochodów pakować nie można. Wystarczy wejść na wiki i sprawdzić do jakiej grupy zaliczana jest Kuga. To jest crossover a nie suv. I nie chce mi się słuchać (czytać) jaką to Kuga terenówką nie jest. Mnie to pasuje i Twojej "ukochanej" też więc skończ już z tym sarkazmem. W pracy na okrąglo jeżdżę Mercedesem G i Mitsubishi L200 i jakoś potrzeby kupna dużej terenówy 4x4 nie widzę. Więc zamiast na siłę uświadamiać ludzi sprubuj ich zrozumieć.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2014, 08:28   #128
androzek49
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2013
Skąd: okolice Bydgoszczy
Model: Kuga II 2.0 TDCI 163 KM Powershift
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 38
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Nawiązując to głównego wątku - po ok.6500 km moja Kuga doznała "cudownego uzdrowienia" i przy tym samym charakterze trasy spala nie 7,6-7,7 a 7,3-7,4 ( mierzone przy tankowaniu ). Może nie jest diametralna zmiana ale cieszy .Myślę,że dodatkowa wymiana oleju jaką robię w dizlach ( tu po 5500 km ) nie ma na to wpływu.
androzek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2014, 10:42   #129
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Wymiana oleju nie mam tutaj żaden wpływ. Diesle standardowo palą przez pierwsze ~10tys więcej i są bardziej mułowate. Potem spalanie spada aż do ~20-30tys i poprawiają się osiągi.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2014, 14:18   #130
ssaramis
ford::beginner
 
Imię: aramis
Zarejestrowany: 21-06-2014
Skąd: Szczecin
Model: Kuga
Silnik: 2.0L Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 39
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Cytat:
Napisał jankowalski973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ssaramis - Twoje wpisy świadczą w dużej wiedzy 4x4 (wg mnie) ale jako fachowiec wiesz że do jednego wora wszystkich samochodów pakować nie można. Wystarczy wejść na wiki i sprawdzić do jakiej grupy zaliczana jest Kuga. To jest crossover a nie suv. I nie chce mi się słuchać (czytać) jaką to Kuga terenówką nie jest. Mnie to pasuje i Twojej "ukochanej" też więc skończ już z tym sarkazmem. W pracy na okrąglo jeżdżę Mercedesem G i Mitsubishi L200 i jakoś potrzeby kupna dużej terenówy 4x4 nie widzę. Więc zamiast na siłę uświadamiać ludzi sprubuj ich zrozumieć.
To co napisales jest prawda. Moj sarkazm nie odnosi sie wcale tylko do Kugi. Jesli ktos kupi np X6 to tez go wloze do tego samego wora. Myslisz ze ktos kupuje auto za prawie pol mln PLN aby po wertepach jezdzic. BMW sam sie zdziwil ile ludzi kierowalo sie tylko uroda tego auta bo praktycznosci jest tam zero. X6 odniosl bardzo spektakularny wysoki poziom sprzedazy. Tak samo jest z wlascicielami Kugi. Wszystkie te auta jezdza glownie po miescie. To moda wykreowala SUV-a a nie potrzeba kierowcow!!!. Tak samo z napedem 4x4. Kierowca wcale tego nie potrzebuje o ile nie zjezdza z asfaltu. Ktos wczesniej napisal ze zdecydowal sie na Kuge bo to auto rodzinne i pomaga w zime w dojazdach do kurortow. Owszem zgadza sie tyle ze ja jezdze co roku nie raz na narty tylko min dwa, glownie do Austrii. Dojezdzam na miejsce i jakos nie widze co by same Suvy staly. Stoja rozne glownie przednionapedowe bez 4X4, wiec co....przefrunely tu? Sam jezdze zawsze z napedem na tylnia os i specjalnie nie kupuje x-driva bo to dla mnie glupota choc w silnikach o duzych mocach moze sie takowy naped komus przydac ale nie mi. Moja baba jezdzi Kuga w 90% w miescie a w 10% trasa, glownie sama lub z naszym synkiem. No miejsca nie brakuje bo przeciez wozi glownie powietrze. Dla tego uwazam ze z praktycznego punku widzenia w europie SUV w 99% jest zjawiskiem ekonomiczno-funkcjonalno nieracjonalnym. Kupowany jest tylko ze wzgledu na mode, nie praktycznosc czy ekonomicznosc!!!! To rowniez moge zrozumiec, nawet jesli ktos wozi tylko siebie i powietrze i jezdzi w 100% w miescie, chce byc modnym, szpan, Ok, czy siedziec wysoko jak moja baba, stac mnie byc modnym...OK. Tylko nie rozumiem po co pozniej placz ze Kuga spalila o 3-4 litry wiecej jak Focus o praktycznie takiej samej przestrzeni w srodku. Przyznam, mam awersje na Kuge bo to auto bardzo przecietne niczym nie rozniace sie od najnizszej ligi pseudo Suv-ow.
ssaramis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.