Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2014, 20:53   #431
ARTi_V6
ford::advanced
 
Avatar ARTi_V6
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Belgia
Model: Mk4 Titanium S
Silnik: DW10C 193PS 400Nm
Rocznik: 2011
Postów: 208
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Nie pamiętam czy u mnie były pozajmowane piny, jutro sprawdzę i napiszę co i jak.

Co do aktywacji lepiej zostaw to komuś kto się na tym zna, widziałem jak to u mnie robił koleś. Kilka razy wyłączał i włączał zapłon w odpowiednim momencie - więc tam trzeba wiedzieć co się robi.

__________________
2011 Mondeo Titanium S & 2017 Fiesta Titanium
ARTi_V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2014, 21:38   #432
krystiantcze
ford::beginner
 
Avatar krystiantcze
 
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: POLSKA TCZEW
Model: FORD MONDEO MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

A doszedłeś już co u ciebie nie gra.
Sprawdź jakie masz ładowanie alternatora na początku. może jest za niskie i to może powodować takie problemy
Może to też pedał gazu. Albo licznik.Co do pedału gazu warto było by go przeczyścić jakimś kontakt sprayem. Nie zaszkodzi. No i co bardzo ważne sprawdzić czy masy są wszędzie mocno i nie są skorodowane. Co do licznika to już bardziej skomplikowane.
krystiantcze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2014, 13:23   #433
ARTi_V6
ford::advanced
 
Avatar ARTi_V6
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Belgia
Model: Mk4 Titanium S
Silnik: DW10C 193PS 400Nm
Rocznik: 2011
Postów: 208
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Cytat:
Napisał krystiantcze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A doszedłeś już co u ciebie nie gra.
Sprawdź jakie masz ładowanie alternatora na początku. może jest za niskie i to może powodować takie problemy
Może to też pedał gazu. Albo licznik.Co do pedału gazu warto było by go przeczyścić jakimś kontakt sprayem. Nie zaszkodzi. No i co bardzo ważne sprawdzić czy masy są wszędzie mocno i nie są skorodowane. Co do licznika to już bardziej skomplikowane.
W sobotę będę dochodził co jest grane bo teraz nie mam czasu. Ładowanie jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam nadzieje że to tylko źle wpięty pin w c200, choć dziwne by to było bo sprawdzałem 2x.
__________________
2011 Mondeo Titanium S & 2017 Fiesta Titanium
ARTi_V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2014, 15:57   #434
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Panowie ponawiam prośbę bo potrzebuję 4 piny do C200 (prostokątne - małe a nie okrągłe jak w C100).
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2014, 19:40   #435
krystiantcze
ford::beginner
 
Avatar krystiantcze
 
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: POLSKA TCZEW
Model: FORD MONDEO MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Cześć
Posiadam takie piny.Z tym że przebywam teraz za granicą.Ale mogę ci wysłać.
Tylko nie wiem kiedy ci dojdą.dojdą. Wyślij mi adres na email,to wyśle jak dam rade to w tym tygodniu.Chyba że zależy ci bardzo na czasie. To daj mi znać, to nie będę wysyłał Pozdro
krystiantcze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2014, 07:39   #436
kuczyk13
ford::beginner
 
Imię: Macio
Zarejestrowany: 19-07-2012
Skąd: elbląg
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Re: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Witam

Montujemy w kolejnym mondku tempomat i pojawil sie problem z aktywacja w idsie. Wywala błąd 0 - 0x0 851082 i za chiny dalej nie chce pojsc. Czy to wia PCM czy GEM bo serwisant kiedys mi wspomniał że nie wszystkie gemy obsługuja tempomat. I jeszcze jedno pytanie czy pin 13 na C200 który jest podłączony do pinu 6 w kosci przy kierownicy jest masą?

Pozdr
kuczyk13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2014, 16:45   #437
krystiantcze
ford::beginner
 
Avatar krystiantcze
 
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: POLSKA TCZEW
Model: FORD MONDEO MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Tak akurat dzisiaj sprawdzałem instalacje u mnie i pin 13 w c32 jest masą i dodatkowo potwierdza to jego kolor kabla, jest brązowy.
U mnie udało się wczoraj aktywować tempomat, lecz nie działa.
Sprawdziłem dzisiaj instalacje pod kierownicą i mam myślę wszystko dobrze podłączone.
Sprawdziłem przejście z pinu 5 przy kierownicy do c32 i jest przejście.
W c32 jest on w pinie 2 a nie jak niektórzy piszą w 7. I tu proszę o potwierdzenie, czy ten kabel miedzy kierownica pin 5 a c32 jest koloru czysto białego ??? i czy napięcie po włączeniu zapłonu powinno wynosić 4,96V, bo tak jest w moim przypadku.
Przy sprawdzaniu napięcia zmienia się napięcie gdy przełączam wszystkie przyciski na kierownicy po czym wraca wszystko znowu do 4,96V.
nie wiem czy takie powinno być to napięcie. Oznacza to także ze wszystkie przyciski działają i połączenie miedzy nimi. proszę o odpowiedz
krystiantcze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2014, 14:54   #438
ARTi_V6
ford::advanced
 
Avatar ARTi_V6
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Belgia
Model: Mk4 Titanium S
Silnik: DW10C 193PS 400Nm
Rocznik: 2011
Postów: 208
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

U mnie z wtyczki pod kierownicą idzie biały kabelek do wtyczki C32 pin 7, przed chwilą sprawdzałem czy "dzwoni". Pin 2 w C32 mam pusty zarówno w gnieździe jak i we wtyczce C32. Sprawdziłem wszystkie połączenia z C200 i mam OK - nie pomyliłem pinów więc nie wiem dlaczego ten tempomat działa tylko na 3 biegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Spędziłem dziś przy aucie kilka godzin, efekt niestety ten sam :/

Sprawdziłem każdy kabelek instalacji tempomatu, "przedzwoniłem" wszelkie możliwe połączenia i jeszcze raz sprawdzałem czujniki przy pedałach.

Auto w dalszym ciągu włącza tempomat tylko na 3 biegu, już nie mam pomysłów.
__________________
2011 Mondeo Titanium S & 2017 Fiesta Titanium

Ostatnio edytowane przez ARTi_V6 ; 21-09-2014 o 18:35
ARTi_V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2014, 19:33   #439
krystiantcze
ford::beginner
 
Avatar krystiantcze
 
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: POLSKA TCZEW
Model: FORD MONDEO MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Dzisiaj zadziałał pierwszy raz tempomat.SUPER SPRAWA!!!
Przedstawiam Co miałem źle może komuś się to przyda.
Więc tak
Stara instalacja pod pedały była tylko na dwa czujniki.
Nową z auta z tempomatem, wlutowałem do istniejących kabli ale ŹLE.
Zamieniłem na odwrót kable zielono/białe i czarno/żółte i prąd popłyną w inne miejsca w wtyczkach niż miał. Dwa kable od C200 miałem dobrze i reszta z C200 do C32 także.
Wszystko jak Na zdjęciu poniżej tak jest u mnie i działa.Tylko poza jednym nie. Nie działa ikonka w liczniku.
I tu prośba do Forumowiczów. Co trzeba sprawdzić, czy ten licznik przystosowany jest do tempomatu.

Bump:
Cytat:
Napisał kuczyk13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Montujemy w kolejnym mondku tempomat i pojawil sie problem z aktywacja w idsie. Wywala błąd 0 - 0x0 851082 i za chiny dalej nie chce pojsc. Czy to wia PCM czy GEM bo serwisant kiedys mi wspomniał że nie wszystkie gemy obsługuja tempomat. I jeszcze jedno pytanie czy pin 13 na C200 który jest podłączony do pinu 6 w kosci przy kierownicy jest masą?

Pozdr
Sprawdź może czy nie masz u siebie takiej sytuacji co ja miałem. U mnie także nie szło wgrać za pierwszym razem.Może być że też masz jakiś kabel źle.

Bump: ARTi_V6, a jaką masz skrzynie biegów.
Automat czy zwykła i 5 czy 6 biegowa>?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg mondeo TDCI LIFT instalacja tempomatu.jpg (97.2 KB, 84 wyświetleń)
krystiantcze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2014, 20:10   #440
ARTi_V6
ford::advanced
 
Avatar ARTi_V6
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Belgia
Model: Mk4 Titanium S
Silnik: DW10C 193PS 400Nm
Rocznik: 2011
Postów: 208
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Cytat:
Napisał krystiantcze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump: ARTi_V6, a jaką masz skrzynie biegów.
Automat czy zwykła i 5 czy 6 biegowa>?
6 Gang


A pytanie mam co do tego zdjęcia wtyczek przy pedałach. Czy numery pinów na zdjęciach zgadzają się z numerami pinów na wtyczkach? Bo może tu jest pies pogrzebany w moim przypadku i też mam zamienione kable. A i jeszcze jedno, to jest rzut wtyczek czy czujników? Jeśli wtyczek to od przodu czy od tyłu?
__________________
2011 Mondeo Titanium S & 2017 Fiesta Titanium

Ostatnio edytowane przez ARTi_V6 ; 22-09-2014 o 20:15
ARTi_V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
instalacja , mondeo mk3 , tempomat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.