Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-09-2014, 20:19   #441
krystiantcze
ford::beginner
 
Avatar krystiantcze
 
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: POLSKA TCZEW
Model: FORD MONDEO MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Cytat:
Napisał ARTi_V6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
6 Gang


A pytanie mam co do tego zdjęcia wtyczek przy pedałach. Czy numery pinów na zdjęciach zgadzają się z numerami pinów na wtyczkach? Bo może tu jest pies pogrzebany w moim przypadku i też mam zamienione kable. A i jeszcze jedno, to jest rzut wtyczek czy czujników? Jeśli wtyczek to od przodu czy od tyłu?
Automat czy manual?
Tak jak patrzysz na wtyczki w aucie jak widzisz piny w nich, tak jest na zdjęciu.
I numery pinów też się zgadzają.

Bump: napięcie powinieneś mieć na każdej wtyczce na jednym pinie a tam gdzie czerwony czujnik wpinasz, to tam na dwóch pinach.

krystiantcze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2014, 20:36   #442
ARTi_V6
ford::advanced
 
Avatar ARTi_V6
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Belgia
Model: Mk4 Titanium S
Silnik: DW10C 193PS 400Nm
Rocznik: 2011
Postów: 208
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Manual Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Napięcie na jednym pinie we wtyczce to powinien być plus czy minus?
__________________
2011 Mondeo Titanium S & 2017 Fiesta Titanium
ARTi_V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2014, 21:22   #443
krystiantcze
ford::beginner
 
Avatar krystiantcze
 
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: POLSKA TCZEW
Model: FORD MONDEO MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Plus musi być i gdy wciskasz lub puszczasz pedał to ten plus przechodzi ma sasiadujacy pin i daje sygnał do przerwania pracy tempomatu

Bump: Acha i w przypadku czujnika czerwonego gdzie są 4 piny, to daje tez sygnał ze tempomat moze zostać uruchomiony gdy pedał sprzęgła jest w spoczynku.
krystiantcze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2014, 23:14   #444
Lukas_power
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-12-2008
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 33
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Cytat:
Napisał krystiantcze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko jak Na zdjęciu poniżej tak jest u mnie i działa.Tylko poza jednym nie. Nie działa ikonka w liczniku.
I tu prośba do Forumowiczów. Co trzeba sprawdzić, czy ten licznik przystosowany jest do tempomatu.
Pytanie czy zmieniałeś soft w zegarach? Bo włączenie tempomatu w PCM nie wystarcza do tego aby aktywa była ikona w zegarach.

Jeszcze sprawa samej wiązki tempomatu, zastanawiam się czy na zdjęciu jest błąd i czy ma on ewentualny wpływ na działanie samego tempomatu.
Otóż na zdjęciu widać, że sygnał z wtyczki C523 z pinu nr 3 wchodzi na pin nr 1 natomiast u mnie w zakupionej wiązce na pin nr 2.
Pytanie czy ma to jakieś znaczenie?

Ostatnio edytowane przez Lukas_power ; 22-09-2014 o 23:21
Lukas_power jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2014, 08:48   #445
kuczyk13
ford::beginner
 
Imię: Macio
Zarejestrowany: 19-07-2012
Skąd: elbląg
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Przewody sprawdzone i wszystko wyglada ok. Dziwne jest to ze podczas proby update PCM blad 0-0x0 851082 dalej sie pojawia. Czy ktos wie o co moze tu chodzic?
kuczyk13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2014, 19:29   #446
krystiantcze
ford::beginner
 
Avatar krystiantcze
 
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: POLSKA TCZEW
Model: FORD MONDEO MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Witam
Chciał bym załączyć parę zdjęć które dzisiaj zrobiłem mojej instalacji. Tempomat działa, lecz brak ikonki na liczniku.
Zdjęcia przedstawiają wtyczkę męska i żeńska C32
I wiązkę pod pedały wyciętą z auta z tempomatem.Zaznaczam (wyciętą).
Jak widać na zdjęciach z C32, Piny wpięte do 1,2 i 13.
Oryginalne wtyczki pod pedały były 2x czarno/żółty i 2x zielono/biały
Jak widać instalacja z auta które miało tempomat ma te same kable co w aucie bez + zielono/żółty + niebiesko/zielony.
Specjalnie dla forumowiczów rozciąłem cała instalke z izolacji żeby było widać co jak.
Tak więc moje podłączenie;
C200(komputer) pin 12 do wiązki pod pedały do kabla niebiesko/zielonego,
C200(komputer) pin 13 do pinu 13 w C32 kolor brązowy,
C200(komputer) pin 57 do pinu 2 w C32 ( w moim przypadu, może iśc także do pinu 7. Zależy jak kto ma, gdzie wolne miejsce) Jest koloru białego
C200(komputer) pin 60 do pinu 1 w C32 kolor biało/czarny
C200(komputer) pin 77 do wiązki pod pedały do kabla zielono/żółtego
Co bardzo ważne, aby nie zamienić kabli gdzie idzie napięcie i podać ich na inne piny. Należy sprawdzić przed obcięciem instalacji pod pedały, tej na dwie wtyczki, gdzie idzie prąd na jaki pin po włączeniu zapłonu.
Myślę że komuś to ułatwi co napisałem.
Jestem laikiem i musiałem się trochę napocić i spędzić kilkanaście godzin przed internetem żeby teraz się cieszyć nową funkcją w moim Mondziaku.
A warto było,też dzięki wam i dlatego też chociaż mi już działa to i tak będę zaglądał tutaj i się udzielał jak ktoś będzie miał problem.
Przykro mi że nie którzy jak sobie z czymś poradzą dzięki forum, to nie chcą się tym podzielić jak do tego doszli. Tylko zamykają temat.

Bump:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg mondeo mk3 C32 TDCI LIFT.jpg (82.0 KB, 116 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg mondeo mk3 C32 TDCI LIFT.jpg 2.jpg (88.9 KB, 107 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg mondeo mk3 C32 TDCI LIFT.jpg 3.jpg (80.7 KB, 109 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMAG1350.jpg (97.7 KB, 113 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMAG1347.jpg (97.7 KB, 108 wyświetleń)
krystiantcze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2014, 10:54   #447
Lukas_power
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-12-2008
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 33
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Cytat:
Napisał krystiantcze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Chciał bym załączyć parę zdjęć które dzisiaj zrobiłem mojej instalacji. Tempomat działa, lecz brak ikonki na liczniku.
Tak jak Ci już napisałem, musi zostać zmodyfikowany soft w zegarach. Na pierwszej stornie jest napisane co i jak.

Ostatnio edytowane przez Lukas_power ; 25-09-2014 o 11:04
Lukas_power jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2014, 18:49   #448
dawidkrajan
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 13-08-2013
Skąd: UK
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 115 KM
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Panowie potrzebna pomoc. Nie działa temp Mondeo TDCI 2006 r tempo fabryczne. Wszystko wyglada ok bezpieczniki, odłączone spryskiwacze czujniki. Błąd pod kompem to niesprawnosc czujniki hamulca(nie pamietam dokładnie ale cos takiego). Czy czarny czujnik hamulca ma cokolwiek wspólnego z tempomatem? Ogólnie stop działa dobrze ale ten jeden zatrzask czujnika jest urwany i czujnik delikatnie sie rusza. Z ciekawości wyciagnalem tez zielony i rozebralem, nie jestem specem ale wyglada ok, ogólnie prosty machanizn. Nie wiem jak to ruszyć, po błędzie z kompa stawiał bym na zielony czujnik śle po mojej obserwacji mam wątpliwości. Co myślicie na ten temat?
dawidkrajan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2014, 12:13   #449
krystiantcze
ford::beginner
 
Avatar krystiantcze
 
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: POLSKA TCZEW
Model: FORD MONDEO MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Optycznie nie jesteś wstanie sprawdzić czy działa.
Złóż go tak jak jest i sprawdź miernikiem na czy jest przejście po wciśnięciu trzpienia. Gdy będziesz sprawdzał to sprawdź przy okazji wszystkie czujniki.
Ten zielony co ci odstaje bo coś masz odłamane, to on może być sprawcą awarii.
Jak już będziesz miał zdjęte czujniki to sprawdź czy są napięcia po włączeniu na wtyczkach od czujników. Na każdej wtyczce na jednym pinie musi być napięcie.
Przy czerwonym czujniku na dwóch pinach od wtyczki
Przed montażem zielonego czujnika, wyciągnij energicznie na zewnątrz trzpień z niego.
I sprawdź wszystkie bezpieczniki najlepiej próbówką.
krystiantcze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2014, 20:24   #450
slachu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2012
Skąd: Gdynia
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Czujnik "zielony" i jego prawidłowe działanie - może się to komuś przyda...

Otóż czujnik ten posiada samoregulację długości tego białego trzpienia (ramienia). Jeśli ktoś nieprawidłowo zakłada czujnik albo wykorzystał "używkę" może się spotkać z sytuacją, że komputer będzie generował błędy związane z nieprawidłowym działaniem tego czujnika. Wywalenie takiego błędu każdorazowo skutkuje automatycznym wyłączeniem działania tempomatu, aż do skasowania błędu.
Żeby czujnik prawidłowo działał musi być prawidłowo zainstalowany (tj. jak już tu kilka osób pisało, zamontowany na wciśniętym hamulcu).

Jeśli jest to używka, to nawet taki montaż nie wystarczy. Trzeba rozebrać czujnik (obudowę) podważając zaczepy i zdejmując pokrywę. Ważny jest biały trzpień - składa się on z 2 elementów (górnego i dolnego) połączonych ze sobą za pomocą sprężynki. Trzeba wyjąć tą sprężynkę a następnie na maksymalnie wyciągniętym (wydłużonym) trzpieniu zamontować ją ponownie. Potem składamy obudowę i tak zmodyfikowany czujnik montujemy na wciśniętym hamulcu. Po tej czynności należy jeszcze "dociągnąć" hamulec w górne położenie, tak aby trzpień w czujniku się prawidłowo ułożył. Teraz można kasować błędy i tempomat powinien ożyć i nie sprawiać więcej problemów, przynajmniej w obwodzie zielonego czujnika...
Pozdrawiam,
chudy

Ostatnio edytowane przez slachu ; 02-10-2014 o 20:28
slachu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
instalacja , mondeo mk3 , tempomat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.