Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2011, 19:42   #1
radekszulc
ford::amateur
 
Imię: a
Zarejestrowany: 27-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: mondeo
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1999
Postów: 3
Unhappy Woda od strony pasazera , leci z prawej strony

Witam na forum,

Na wstepie dodam ze czytalem kilkanascie tematow na forum i nadal nie mam pomyslu gdzie moze leciec ta przekleta woda.


Filtr kabinowy uszczelniony w/g instrukcji z forum.


Woda zbiera sie PO DESZCZU od strony pasazera , a cieknie z prawej strony za schowkiem za "komputerem" (taka metalowa puszka) niestety glebiej lapka nie siegam.

od strony silnika sprawdzalem kanaly sa drozne, ktos pisal ze gdzie na laczeniach blach mozna uszczelnic, ale niestety nie wiem dokladnie gdzie to sprawdzic.

Jestem dosc zdeterminowany, zdjalem nadkole, blotnik i nie widze jakis dziur , woda raczej kanalem ucieka prawidlowo.

Pozostaja jeszcze drzwi, ale zrodlo wycieku jest umiejscowione tak , ze nie sadze aby to byly drzwi.

Moze wlot powietrza za filtrem od strony kabiny ???

Moje typy to albo szyba (chociaz sprawdzalem i wydaje sie byc ok, ale szyba to zawsze jest podejrzana ), albo ...

No wlasnie ...

Moze macie jakies pomysly ??? Bo ja sie zaczynam poddawac, a rozkrecac cala deske to mi sie srednio usmiecha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

radekszulc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2011, 22:27   #2
olczus9012
ford::advanced
 
Avatar olczus9012
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 219
Domyślnie Odp: Woda od strony pasazera , leci z prawej strony

Witam...miałem podobny problem ale udało sie go zwlaczyć...woda pojawiała się u mnie w tym samym miejscu właśnie po deszczu i co ciekawe po wymianie filtra kabinowego...najpier uszczelniłem wszystko według zaleceń z forum...czyli tą obudowę jakby filtra wyciągnąłem i wywaliłem starą uszczelkę a założyłem taką okienną...dodatkowo bo jak wiemy strzeżonego pan bóg strzeże przesmarowałem wszystko silikonemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I byłem pewien że wszystko pozostałe jest ok...że woda dobrze jest tym kanalikiem (w obudowie podszybia) odprowadzana prawidłowo...a po kolejnym deszczu miałem w aucie bajoroGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wszystko zdemontowałem jeszcze raz i dosłownie przez przypadek okazało się że ten kanalik odprowadzający wodę w tej obudowie z podszybia jest totalnie zapchany...woda szukała innego ujścia i gdzieś tam leciała do kabiny...stąd ja bym sprawdził jeszcze raz czy może nie tam tkwi problemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i może jeszcze te kanały odprowadzające w progach są zapchaneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nawet na forum ktos o tym pisał...no ale nie leciała by woda tamtędy skąd Ci leci...ale ja je też przeczyściłem tak żeby mieć z głowy i zleciało mi tamtędy chyba z 0,7l wody z mułemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. syf jak z murzyńskiej chatyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sprawdz wszystko jeszcze raz dokładnie i życze powodzenia bo ciągle pada i pada i padaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olczus9012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2011, 08:58   #3
radekszulc
ford::amateur
 
Imię: a
Zarejestrowany: 27-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: mondeo
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Woda od strony pasazera , leci z prawej strony

Czy ktoś może przybliżyć miejsce "łączenia blach" z forum wynika że tam też cieknie dość często. Troszke laik ze mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Miejsce wycieku : Uszczelka obudowy komputera , aby to uszczelnic potrzeba :

- odlaczyc akumulator
- wyjac pojemniczek wspomagania,
- odkrecic srodkowa srube mocujaca komputer (klucz 10),
- od strony kabiny wyjac komputer z 2 zatrzaskow
- od strony silnika silnika odkrecic 2 sruby mocujace obudowe (klucz 10)

W obudowie jest uszczelka ktora u mnie byla sparciala, dalem silikonu, umylem blache , zamocowlaem, dalem na okolo silikonu, zamontowalem komputer, i nic nie leci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Temat do zamkniecia.

Ostatnio edytowane przez radekszulc ; 08-08-2011 o 09:42
radekszulc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
woda



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.