Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2010, 18:41   #511
eldorado84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: lubartów
Model: MB
Silnik: 1.8
Rocznik: 1996
Postów: 31
Domyślnie Odp: BLOS - opis, montaż i regulacja.

Cześć
Mam pytanie jakie wskazania powinny być prawidłowe wskazania na wskaźniku AFR do prawidłowego ustawienia blosa - ustawianie na postoju?
Ja miałem na początku miałem wykręcony parownik na ok 75-80% i za szybko wzbogacał przy lekko wciśniętym pedale gazu (przy jeździe na każdym biegu) i miałem problemy z ustawieniem ubogiej mieszanki na biegu jałowym. Teraz mam parownik prawie zakręcony (wkręcony) na maxa i dalej to samo. Reguluje blosa na biegu jałowym trzymając ok 3tys. obroty i kręcąc dużą śrubę od blosa do uzyskania optymalnej dawki ale taka optymalna dawka utrzymuje się ze 2sekundy a potem spada na ubogą i tak trzyma ubogą
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nie wiem czyja to wina - czy mojego ustawiania czy parownika.
Miałem wymieniać parownik na większy bo tej parownik co mam to na 100KM a moje auto ma 122KM ale chyba auto bede sprzedawać za 1-1,5 roku więc nie chce za bardzo ładować w niego kase - chyba że tu tkwi problem czyli za mały parownik - to wtedy wymienię - no ale na razie się wstrzymam - pomorze ktoś ?

eldorado84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2010, 10:57   #512
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: BLOS - opis, montaż i regulacja.

nawet jak za mały to się powinien dać regulować.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2010, 13:06   #513
eldorado84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: lubartów
Model: MB
Silnik: 1.8
Rocznik: 1996
Postów: 31
Domyślnie Odp: BLOS - opis, montaż i regulacja.

Cytat:
Napisał Struna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nawet jak za mały to się powinien dać regulować.
Rozumiem ale gdzie szukac przyczyny, może to wina wskaźnika AFR?? Ale chyba nie bo pokazuje na PB95 jak mieszanka oscyluje między uboga-bogata-uboga.
Już nawet miałem pomysła takiego: z tego względu że mam napęd na tył to podnieść tył auta i zostawić go na klockach z kołami uniesionymi, odpalić włączyć 4 lub 5 bieg - żeby zrobić symulację tak jak na hamowni - co by to dało: na biegu jałowym jak auto stoi na kołach i reguluje się blosa po przegazówce to wiadomo że jest dość trudno ustawić, a tak jak by stało na klockach i włączyć 5 bieg to zawsze silnikowi dają choć troszkę opór koła kręcące się no i wtedy regulacja byłaby bardziej owocna - bo po dodaniu gazu by moment obrotowy jak i moc tak szybko nie rosła jak jest w przypadku stania na kołach i dodawania samego gazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
eldorado84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2010, 14:28   #514
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: BLOS - opis, montaż i regulacja.

przecież skoro masz AFR w aucie to zawsze możesz po prostu jechać i patrzyć co się dzieje, coś zmienić w ustawieniach i dalej jazda i obserwacja.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2010, 17:22   #515
eldorado84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: lubartów
Model: MB
Silnik: 1.8
Rocznik: 1996
Postów: 31
Domyślnie Odp: BLOS - opis, montaż i regulacja.

To masz rację ale czy ten pomysł żeby żeby postawić tył na klockach albo najlepiej i bezpieczniej podnieść go na podnośniku samochodowym (bo taki też mam na działce) - byłby też dobrym i mniej pracochłonnym pomysłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i chyba regulacja i korekta byłaby szybsza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
eldorado84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2010, 19:53   #516
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: BLOS - opis, montaż i regulacja.

w sumie to niewielkie obciążenie, ale zawsze lepiej niż jałowe. Tylko ostrożnie trzeba by. No i podnieść za wahacze żeby przegubów nie uszkodzić.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2010, 13:07   #517
eldorado84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: lubartów
Model: MB
Silnik: 1.8
Rocznik: 1996
Postów: 31
Domyślnie Odp: BLOS - opis, montaż i regulacja.

Zgadza się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Będe próbował uzyskać takie wartości (lub podobne) na wskaźniku AFR jak u kolegi blue827 - z tego forum
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
eldorado84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2010, 11:43   #518
dominik86
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-08-2010
Model: p11
Silnik: sr20
Rocznik: 97
Postów: 1
Domyślnie Odp: BLOS - opis, montaż i regulacja.

U mnie afr pokazuje nastepujaco-wolne obroty nic sie nie pali przyspieszenie tez nic puszczenie gazu skok od ubogiej do bogatej,hamowanie silnikiem spada powoli od bogatej az nic sie nie pali,jazda przy 2500obr oscylacja sondy.Ustawialem na 3000 obr na postaoju aby oscylowala a w trakcie jazdy jest co innego.Co to moze byc?Sonda sprawna bo na pb wachluje normalnie
dominik86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2010, 07:34   #519
eldorado84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: lubartów
Model: MB
Silnik: 1.8
Rocznik: 1996
Postów: 31
Domyślnie Odp: BLOS - opis, montaż i regulacja.

dominik86jeżeli masz sondę dobrą to dalej reguluj, może zrób tak jak ja mam zrobić (choć u mnie to inaczej troszke bedzie wyglądać) ale: zaciągnij ręcznyi pod tylne koła podłóż dla pewności kliny, potem podnieś przód i pod wahacze podłóż drewniane klocki i opuść auto aby koła swobodnie "zwisały".Wtedy odpal auto i reguluj blosa (np. na 3 lub 4 biegu). Zawsze to będzie troszkę "lepsza" regulacja pod obciążeniem kół. Link do filmik masz pod spodem - reguluj tak aby były podobne wartości
eldorado84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2010, 17:12   #520
eldorado84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: lubartów
Model: MB
Silnik: 1.8
Rocznik: 1996
Postów: 31
Domyślnie Odp: BLOS - opis, montaż i regulacja.

ja dziś zamontowałem parownik Lovato RGE 140kw (190KM) i wstępnie wyregulowałem blosa
eldorado84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.