Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2018, 12:45   #1
krzysiek1.6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2015
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 benzyna 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Zła kultura pracy silnika, wibracje na wolnych obrotach.

Witam! Jestem właścicielem Foki 1.6 115km benzyna. W przeszłości miewałem problemy z zapłonem, wymieniana była niejednokrotnie cewka zapłonowa, co nie zawsze naprawiało usterki (wcześniej były to falujące obroty oraz dość duży spadek mocy). Koniec końców problemem okazała się wtyczka do tejże właśnie cewki. Po przylutowaniu nowej wtyczki, Foka odzyskała swoją młodość. Przez jakiś czas jeździło się wyśmienicie.

Ostatnio jednak, pojawił się nowy, podobny problem. Jak w tytule, auto nie ma pełnej mocy, czuć nierówną pracę zarówno na wolnych jak i wyższych obrotach. Dodatkowo, lampka "Check engine", która normalnie świeci się u mnie cały czas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zaczyna mrugać. Obroty nie falują (jak to było w przypadku zepsutej wtyczki), ale są zauważalne dość mocne wibracje. Trzeba wkręcać na dość wysokie obroty, żeby auto zerwało się jak należy. Wiem, że problemem nie jest raczej cewka zapłonowa ani wtyczka do niej. Teraz pytanie - czy to może być kwestia wymiany świec? Nie mam pewności, bo problem NIE POJAWIA SIĘ ZAWSZE. Dajmy na to - rano odpalę auto i pracuje nierówno, całą drogę w miejsce docelowe się jakoś "przemęczy" (nie jest to praca "na 3 gary", ale po prostu nierówna). Potem jak odpalę auto na rozgrzanym silniku to chodzi jakby nigdy nic. Czasami nawet w połowie drogi foka wróci do siebie i zaczyna normalnie jechać. Czy wadliwe świece nie objawiałyby się ciągłą nierówną pracą? Czy macie jakieś pomysły? Może kable zapłonowe? Co by tłumaczyło fakt, że problem nie pojawia się zawsze, a tylko w 50% przypadków?

Pozdrawiam, Krzysiel

krzysiek1.6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2018, 13:24   #2
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,973
Domyślnie Odp: Zła kultura pracy silnika, wibracje na wolnych obrotach.

Jaki kod błędu?
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2018, 15:06   #3
krzysiek1.6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2015
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 benzyna 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Zła kultura pracy silnika, wibracje na wolnych obrotach.

Nie zczytywałem kodów. Chwilowo mój kabel od ELMa ma kumpel. Narazie próbuje do tego dojść "klasycznie". Nigdy wcześniej nie migał mi check engine, myślałem, że to może być dobrą wskazówką. Macie jakieś pomysły? Jeszcze dzisiaj wymienię świece, jeśli problem zostanie, do odstrzału pójdą też kable zapłonowe.

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź kogoś kto slyszał o podobnych zagwostkach.

Krzysiek
krzysiek1.6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2018, 22:11   #4
krzysiek1.6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2015
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 benzyna 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Zła kultura pracy silnika, wibracje na wolnych obrotach.

Zczytałem dziś wieczorem kody. Check engine w moim egzemplarzu świeci się dłużej, niż się nie świeci więc nie wiem który może być odpowiedzialny za to co się w tym momencie dzieje. Oto i one (w ELMie kody zczytywałem z każdego modułu oddzielnie):

P0050, E4
P0133, A8
P0133, E0
P0304, E0
P0204, E4
P0304, E0
P0304, E0
U1900, 30 (to coś z gema, raczej nieważne)

P0304 się powtarza kilka razy, ale spisałem dokładnie to co mi pokazał ELMconfig. Jak się domyślacie, za kliknięciem przycisku problem magicznie znika i auto zaczyna pracować tak jak powinno. Wydaje mi się, że ten P304 już był kiedyś jak sprawdzałem kody (z rok temu) więc nie sądzę, żeby to ten kod był odpowiedzialny za moje nowe problemy, choć mogę być w błędzie.

Ktoś coś wie? Rozkładam ręce.... jutro wymienię świece, i zaktualizuję wątek. Najgorsze jest to, że po wszelakich naprawach tak naprawdę nie wiem czy problem zniknął czy nie, bo tak jak pisałem wyżej raz on jest a raz go nie ma.

Pozdrawiam, Krzysiek
krzysiek1.6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2018, 22:28   #5
krzysiek47
ford::average
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 02-01-2016
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Zła kultura pracy silnika, wibracje na wolnych obrotach.

Błąd P0304 świadczy o tym, że masz "wypadanie zapłonu" na czwartym cylindrze. Najczęstszą usterką powodującą "wypadanie zapłonu" jest uszkodzona cewka zapłonowa ślę piszesz, że ją wymieniałeś, ja bym sprawdził na sprawnej z innego auta. Świece? Raczej bym je pozostawił w spokoju, na pewno nie świadczą o problemie z falowaniem. Miałem u siebie podobny problem, tyle że ja mam jeszcze dodatkowo lpg i problem leżał po stronie wtyczek od wtryskiwaczy, wystarczyło psiknąć kontakt spray i jak ręką odjął. Może to dla Ciebie będzie jakiś trop.
krzysiek47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2018, 22:41   #6
krzysiek1.6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2015
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 benzyna 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Zła kultura pracy silnika, wibracje na wolnych obrotach.

Wiesz z tą cewką jest tak, że była wymieniana kilka razy, bo doszukiwali się w niej problemu. Mam w tym momencie 3 egzemplarze tej cewki w domu, bo koniec końców okazało się, że problem był w naderwanym kabelku przy wtyczce do cewki, nie w samej cewce. Wtedy obroty rzeczywiście falowały, a teraz nie nazwałbym tego falowaniem. Wręcz w ogóle nie falują, dość ładnie trzyma te 800. Czuć natomiast wyraźną wibrację przy wolnych obrotach. O których wtyczkach mówisz? Chętnie popsikam, będę próbował wszystkiego.

EDIT: Główkuję nad tym: co powoduje te objawy, lecz zanika po rozgrzaniu się silnika... powtórzę: migający check engine, wibracja na wolnych obrotach (cały samochód się trzęsie w rytm pracy silnika), niedostatek mocy (ale nie tak poważny jak przy problemie z wtyczką od cewki, jednak zauważalny), "podduszanie się" silnika przy ruszaniu ze sprzęgła

Ostatnio edytowane przez krzysiek1.6 ; 23-05-2018 o 22:44
krzysiek1.6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2018, 11:54   #7
krzysiek1.6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2015
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 benzyna 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Zła kultura pracy silnika, wibracje na wolnych obrotach.

Jeden z kodów mówi też o sondzie lambda, o ile się nie mylę. Jednej z kilku. Czy to może być to, myślicie?
krzysiek1.6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2018, 01:20   #8
pabelosikpolska
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-09-2016
Skąd: Będzin
Model: Focus MK2 1.6 16V
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zła kultura pracy silnika, wibracje na wolnych obrotach.

Witam, czy udało się rozwiązać problem z mocą silnika?
pabelosikpolska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2018, 07:35   #9
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,565
Domyślnie Odp: Zła kultura pracy silnika, wibracje na wolnych obrotach.

powodem wypadania zaplonu moze byc uszkodzony czujnik polozenia walu,
moze tez byc problem z kompresja (zaworami) na tym cylindrze
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
check engine , elektryka , silnik , świece , zapłon


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.