Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2017, 18:15   #1
ostrebor
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-10-2016
Skąd: Katowice
Model: Escape Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014 2017
Postów: 45
Domyślnie Jaki program do zmian konfiguracji auta

Zakupiłem interfejs od viakena i chciałem zapytać jaki programem oprócz forscana można zmieniać konfiguracje w aucie. Połączyłem się z autem za pomocą forscana, odczytałem błędy , pokasowałem co wyskoczyło , chciałem wejść do konfiguracji modułów a tu same kody binarne(?). Czy Focccus połączy sie z autem lub elmconfig?

ostrebor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2017, 18:27   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Jaki program do zmian konfiguracji auta

Cytat:
Napisał ostrebor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Czy Focccus połączy sie z autem lub elmconfig?
ELMconfig to nie do takich aut. FoCCCus połączy się, ale dopiero co wczoraj ratowałem (zdalnie, skutecznie...) kolejne auto konfigurowane FoCCCusem.
Próbuj - nie każde się zaraz "uwala"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2017, 20:40   #3
ostrebor
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-10-2016
Skąd: Katowice
Model: Escape Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014 2017
Postów: 45
Domyślnie Odp: Jaki program do zmian konfiguracji auta

Nie chciałbym uziemić auta. Chce zmienić częstotliwości radia na "europejskie" i ustawić światła na tryb, jak to niektórzy określają - skandynawski.
ostrebor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2017, 20:53   #4
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Jaki program do zmian konfiguracji auta

Cytat:
Napisał ostrebor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chciałbym uziemić auta.
Przecież dostałeś wyraźne zaproszenie na ul. Niską w Katowicach...

Ostatnio edytowane przez radek70 ; 11-03-2017 o 21:03 Powód: litera
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 15:59   #5
drill
ford::beginner
 
Avatar drill
 
Zarejestrowany: 14-10-2018
Model: Escape
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2014
Postów: 46
Domyślnie wymiana lamp z US na EU czy dobrze zrobione? + luzna zarowka pod maska

Hej. Ford Escape 2014. Zaglądałem sobie dzisiaj do silnika i po stronie pasazera znalazłem luzna zarowke, ktora lezy sobie pod kloszem na nadkolu (podczas zapalania swiatel nie swieci ona wogole). Prawdopodobnie to obrysowka ze swiatel US (tak mniemam po przegladnieciu watkow na forum). Pytanie czy ona sobie moze tak tam lezec, zadnej zwary nie bedzie? O dziwo od strony kierowcy nie znalazlem jej, chyba ktos po przelozeniu lamp ja dobrze gdzies schowal. Zalaczam zdjecia owej zarowki w dwuch ujeciach.

Jeszcze jedno pytanie, poniewaz na wylaczonych swiatlach swieca mi sie pozycyjne w kloszach na gorze, czy to prawidlowe(Generalnie w niczym to niby nie przeszkadza, ale nabralem obaw czy w takim wypadku swiatla sa dobrze popodlaczane..)? Zalaczam zdjecie z opisem jakie zarowki swieca w poszczegolnych ustawieniach przelacznika swiatel.

Jesli pytania banalne to sorry, ale generalnie jestem jeszcze swiezakiem w marce Ford, moze ktos sie troche zna i rozwieje moje watpliwosci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg światła escape.jpg (97.5 KB, 291 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zarowka escape.jpg (93.2 KB, 208 wyświetleń)
drill jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 16:49   #6
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: wymiana lamp z US na EU czy dobrze zrobione? + luzna zarowka pod maska

To obrysówka, możesz ją odłączyć bo taka luźna żarówka zawsze może się stłuc i zrobić zwarcie. Tam na przewodzie jest wtyczka, odłącz tam żarówkę z oprawką a samą możesz ale nie musisz zaizolować. Co do świecenia świateł to się nie wypowiem mój jest już po lifice
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 16:53   #7
drill
ford::beginner
 
Avatar drill
 
Zarejestrowany: 14-10-2018
Model: Escape
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2014
Postów: 46
Domyślnie Odp: wymiana lamp z US na EU czy dobrze zrobione? + luzna zarowka pod maska

Cytat:
Napisał Escap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To obrysówka, możesz ją odłączyć bo taka luźna żarówka zawsze może się stłuc i zrobić zwarcie. Tam na przewodzie jest wtyczka, odłącz tam żarówkę z oprawką a samą możesz ale nie musisz zaizolować. Co do świecenia świateł to się nie wypowiem mój jest już po lifice
dzieki. czy ta wtyczka ktora moge odlaczyc jest przy samej zarowce(to ta biala czesc zaraz za zarowka ze zdjecia)? aa i czy po stronie kierowcy rowniez powinna byc taka sama obrysowka?(bo jesli tak to pewnie musze ja znalezc i rowniez odlaczyc)
drill jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 17:38   #8
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: wymiana lamp z US na EU czy dobrze zrobione? + luzna zarowka pod maska

Co do świecenia w pozycji "0" to jest OK. Masz po prostu ustawione w konfiguracji światła tzw skandynawskie. Tzn. takie ala światła do jazdy dziennej. Jeśli masz tak skonfigurowane to wg mnie najlepiej ustawić sobie na AUTO i wtedy w ciągu dnia kiedy jest jasno światła świecą trochę mniejszym natężeniem a gdy zapada zmrok automatycznie przełączą się na światła normalne czyli 100% mocy.
Zawsze możesz to przekonfigurować tak, że w pozycji "0" nie będą świeciły.
Jest to dość wygodne tylko mnie trochę by denerwowało że po włączeniu stacyjki od razu się zapalają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 19:55   #9
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: wymiana lamp z US na EU czy dobrze zrobione? + luzna zarowka pod maska

Cytat:
Napisał drill Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy po stronie kierowcy rowniez powinna byc taka sama obrysowka?
Tak po drugiej stronie też powinna być taka sama. Wtyczka ma być na końcu tego białego plastiku, który jest oprawką.
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 07:48   #10
drill
ford::beginner
 
Avatar drill
 
Zarejestrowany: 14-10-2018
Model: Escape
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2014
Postów: 46
Domyślnie Odp: wymiana lamp z US na EU czy dobrze zrobione? + luzna zarowka pod maska

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dzieki za info dzis sie za to bioreGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] skomplikowana taka konfiguracja?
drill jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.