Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2013, 10:35   #1
MAX2008
ford::average
 
Avatar MAX2008
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 09-08-2013
Skąd: Rawa Maz
Model: VW SHARAN S_MAX
Silnik: 1.9 TDI 2,0 TDCI
Rocznik: 2002, 2009
Postów: 61
Domyślnie Centralny zamek nie zamyka wszystkich drzwi

Im dłużej jeżdżę tym autem to więcej kwiatków wychodzi i dziś rano idąc o 5 rano na parking stwierdziłem że może zrobię pobudkę na osiedlu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. alarmem i o dziwo centralny zamek nie zamyka tylnych prawych drzwi za które chciałem pociągnąć żeby aktywować alarm reszta drzwi była normalnie zamknięta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zrobiłem parę prób na parkingu z zamykaniem z pilota auta i zawsze te drzwi były otwarte tzn nie zaryglowane przez alarm można je było normalnie otworzyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a reszta łącznie z bagażnikiem zamknięta.Co mnie bardziej wkurzyło to to że chciałem zobaczyć czy może zamykając normalnie kluczykiem coś się zmieni a tu ZONK bo kluczyk nie zamknął żadnych drzwi nawet kierowcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Macie może jakieś pomysły co może być przyczyną takiego działania ????

MAX2008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 18:05   #2
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,486
Domyślnie Re: Centralny zamek nie zamyka wszystkich drzwi

Kluczykiem kreciles zgodnie ze wskazówkami czy przeciwnie? (u mnie zamyka w przeciwna stronę). Tyłu nie zamyka gdyż możliwe że masz uszkodzoną wiązkę między slupkiem a drzwiami. Zamknij je przyciskiem nad klamką i zobacz czy otwiera...
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2013, 20:18   #3
arkmyl12
ford::advanced
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondek / Transit Connect
Silnik: 2,0 tdci /1,5 Ecoblue
Rocznik: 2018 / 2022
Postów: 487
Domyślnie Odp: Centralny zamek nie zamyka wszystkich drzwi

Sprawdź tak jak mówi kolega tombalt jak nie działa to wiązka albo siłownik w zamku drzwi
arkmyl12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2013, 08:15   #4
MAX2008
ford::average
 
Avatar MAX2008
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 09-08-2013
Skąd: Rawa Maz
Model: VW SHARAN S_MAX
Silnik: 1.9 TDI 2,0 TDCI
Rocznik: 2002, 2009
Postów: 61
Domyślnie Odp: Centralny zamek nie zamyka wszystkich drzwi

Sprawdziłem i kluczyk zamyka też tylko troje drzwi i klapę bagażnika wiec obstawiam ten siłownik drzwi bo jak siedzę w środku i delikatnie mu pomogę przy wciskaniu kluczyka to się wszystkie zamykają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i to wygląda jak by ten nie miał siły zaryglować sam więc w sobotę albo w przyszłym tygodniu zdejmuję boczek z drzwi i patrzę co się dzieje bo może to tylko jakieś cięgno się wygięło i dlatego nie rygluje do końca. Jak zrobię to napiszę co to było bo może komuś się przyda
MAX2008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2016, 20:25   #5
Bogi666
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-10-2015
Skąd: Rudno
Model: S-max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: Centralny zamek nie zamyka wszystkich drzwi

no i? co wyszło?
Bogi666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2016, 20:43   #6
poised
ford::advanced
 
Avatar poised
 
Imię: Łuksz
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: KR
Model: S-max Titanium
Silnik: 2,0 TDCI 179 KM (HEKO)
Rocznik: 2006
Postów: 320
Domyślnie Odp: Centralny zamek nie zamyka wszystkich drzwi

trochę odgrzany temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
HEKO 179KM;414Nm LightMOD by NOKITEL
http://forum.fordclubpolska.org/signaturepics/sigpic278689_3.gif
poised jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2016, 22:54   #7
Darek1302
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-12-2011
Skąd: Kielce
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Nie działa centralny zamek na drzwiach prawych tył

Może miał ktoś z Kolegów podobny problem że nie działał centralny zamek na tylko jednych drzwiach tj. jak w moim przypadku tył prawe drzwi. Podczas otwierania drzwi te nie otwierają się, apo otworzeniu ręcznie i próbie zamknięcia nie zamykają się / tylko ręcznie/. Po konsultacji z warsztatem panowie powiedzieli mi że padł silniczek od ryglowania drzwi. Po przejrzeniu postów na forum i aukcji z podobnymi częściami - przynajmniej mi wychodzi że za całe zamieszanie prawdopodobnie odpowiedzialny jest moduł sterowania prawych tylnych drzwi/ podobno moduł jest przypisany do konkretnych drzwi/ . Może którys z kolegów mi podpowie czy mam rację i czy może jest tam pod tapicerką w drzwiach jakiś silniczek. Inaczej czeka mnie i tak rozbieranie tapicerki drzwi i szukanie problemu.Link do części: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
Pozdrawiam.
Darek1302 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2016, 11:06   #8
Saucerhead
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2008
Postów: 90
Domyślnie Odp: Nie działa centralny zamek na drzwiach prawych tył

Może tak być, że pada silniczek w zamku drzwi - tak miałem Mondeo na podwójny ryglu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Trzeba wymieniać wtedy zamek, a sterownik jest ok.
Saucerhead jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2016, 19:24   #9
Darek1302
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-12-2011
Skąd: Kielce
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Nie działa centralny zamek na drzwiach prawych tył

Saucerhead nie wiesz może jak fachowo nazywa się ta część, bo nie wiem za bardzo gdzie i pod jaką nazwą jej szukać. Podobno musi być tylko od konkretnych drzwi / w moim wypadku prawy tył /. Musze poszukać chyba z demontażu bo ASO mnie zczyści . Pozdrawiam.
Darek1302 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2016, 19:41   #10
Saucerhead
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2008
Postów: 90
Domyślnie Odp: Nie działa centralny zamek na drzwiach prawych tył

Ja poprostu szukałem zamka drzwi na portalu aukcyjnym. I tak - trzeba szukać do konkretnych drzwi - w Twoim przypadku prawy tył. W ASO krzykneli mi 600 zł za sam zamek. A jak usłyszeli, że padł na zamkniętym podwójnym ryglu to cena wymiany bliżej nie określona duża. Nie wiem jak w s-maxie, ale chyba tak samo jak mondeo, zamek nie jest rozbieralny i kupuje się cały. Za zamek zapłaciłem chyba 150 zł.
Przykładowy link znaleziony na szybko :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Saucerhead ; 01-06-2016 o 19:49
Saucerhead jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
centralny zamek , drzwi , s-max , zamek


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.