Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2019, 06:56   #1
dandii
ford::average
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 26-09-2015
Skąd: Środa wlkp
Model: s-max Titanium s Focus mk3
Silnik: 2.2 tdci 1.0 ecoboost
Rocznik: 2011 2014
Postów: 176
Domyślnie Moduł xenon przed liftem jaki wybrać

Witam, dokładam xenony do Focusa mk3 i teraz mam następujące pytanie. Mam Focusa mk3 z 2014 roku przed liftem a moduł hcm kupiłem z 2012 roku AM51-13K031-AG. Moduł nie pasuje do wtyczki w kostce jest inne nacięcie to raz. Według schematu który znalazłem mamy zmianę w pinach w module od 2013 roku a moduł który wychodzi od 2013 jest o takich numerach AM51-13K031-CA. Moje pytanie jest następujące, czy przekładać piny do modułu z symbolem AG czy kupić moduł od 2013 roku i założyć go bez przekładania pinów.


Ostatnio edytowane przez dandii ; 17-01-2019 o 06:59
dandii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 06:52   #2
Fiestaczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2015
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus MK3 Titanium, Kuga 3 PHEV ST Line X
Silnik: 1.6 EcoBoost 182PS, PHEV
Rocznik: 2011, 2020
Postów: 109
Domyślnie Odp: Moduł xenon przed liftem jaki wybrać

Jak nie masz co zrobić z modułem to daj znać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Też się zastanawiam nad dodaniem xenonów (mam MK3 2011).
Fiestaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2019, 17:01   #3
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Moduł xenon przed liftem jaki wybrać

Cytat:
Napisał dandii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy przekładać piny do modułu z symbolem AG czy kupić moduł od 2013 roku i założyć go bez przekładania pinów.
Ja na Twoim miejscu pewnie bym spróbował przełożyć piny, ale najprawdopodobniej moduł po prostu nie zadziała i wyrzuci błędy- przełożenie pinów i zmiana samej wtyczki raczej ma za zadanie uniemożliwić stosowanie starszych modułów w nowszych rocznikach więc być może zmienili protokół komunikacji czujników z modułem. Moim zdaniem, tak na logikę, samo ryzyko uwalenia modułu przy tej okazji nie jest duże, bo do obydwu rodzajów modułów podłącza się te same elementy.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2019, 06:25   #4
dandii
ford::average
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 26-09-2015
Skąd: Środa wlkp
Model: s-max Titanium s Focus mk3
Silnik: 2.2 tdci 1.0 ecoboost
Rocznik: 2011 2014
Postów: 176
Domyślnie Odp: Moduł xenon przed liftem jaki wybrać

Cytat:
Napisał Fiestaczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak nie masz co zrobić z modułem to daj znać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Też się zastanawiam nad dodaniem xenonów (mam MK3 2011).
Mogę Tobie sprzedać moduł z tego rocznika. Od roku 2013 była zmiana, moduł taki już mam. Napisz mi czy masz kostkę do hcm nad nogami kierowcy, mam taką również do sprzedania lub całą instalacje pulpitu.
dandii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.