Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-08-2011, 10:42   #21
pioter2009
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-06-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Transit 2.5D Ford Mondeo Sprinter
Silnik: 2.5D 51kW 1.8TD kombi 2.3D
Rocznik: 1991 1998 1998
Postów: 68
Cool Ford Tranzit, proszę o porade i opinie

Witam...

Nosze sie z zamiarem zakupu autka z kontenerem. Dotychczas przegladając allegro w moje oczy wpadł ten oto fordzik, wizualnie, gabarytowo jak i oczywiscie markowo mi odpowiada.
Umówilem sie na sobote z właścicielem aby go obejrzeć. Nie ocenione były by dla mnie Wasze wskazówki i spostrzeżenia...nie ukrywam, że poczciwy WojtekJanus juz sie wypowiedział...

Świetną sprawą by było, gdyby sie znalazł ktoś chętny z Poznania lub jego okolic, kto mógłby podjechać ze mna na oględziny autka i pomógł w jego sprawdzeniu, bo ze mnie to kiepski znawca i zapewne móglbym nie zauważyc nawet bardzo oczywistych mankamentów.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Jesli znalazby sie ktos chetny to bede bardzo wdzieczny.

pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez pioter2009 ; 15-08-2011 o 11:01
pioter2009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 07:45   #22
pioter2009
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-06-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Transit 2.5D Ford Mondeo Sprinter
Silnik: 2.5D 51kW 1.8TD kombi 2.3D
Rocznik: 1991 1998 1998
Postów: 68
Domyślnie Odp: Ford Tranzit, proszę o porade i opinie

Ale chętnych do pomocy...fiu fiu
pioter2009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 09:18   #23
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Ford Tranzit, proszę o porade i opinie

Cytat:
Napisał pioter2009 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale chętnych do pomocy...fiu fiu
Nie gorączkuj się fiu fiu ....
Był długi weekend i ludzie muszą dojść do siebie...

A , tak na marginesie , zanim założysz nowy temat sprawdź najpierw , czy nie został stworzony do tego celu specjalny temat dotyczący pytań o kupno Transita...
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 16-08-2011 o 09:20
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2011, 11:30   #24
bksfuo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mk5, mk6, master,LT46,canter
Silnik: 2.5d;2.0;1.9 ;2,2; 2,8; 2,8
Rocznik: 1997, 2003, 2005, 2005, 1997,2003
Postów: 307
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

powiem Ci tak miałem jednego nowego z 1997r. i kierownica przeżerała się po 500 tyś ale nie wiem czy na to nie ma wpływu słońce oraz brudne dłonie kierowcy. Poproś o fakturę na te remonty. Na szafie masz wyraźny nr telefonu jak się nie mylę będzie do poprzedniego właściciela zadzwoń.. ja dostrzegam ładne opony z tyłu ;] w razie zakupu zdrowo zjeźdź i wchodź na forum aby się autem chwalić a nie jak ja żalić ;]
bksfuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2011, 20:51   #25
bksfuo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mk5, mk6, master,LT46,canter
Silnik: 2.5d;2.0;1.9 ;2,2; 2,8; 2,8
Rocznik: 1997, 2003, 2005, 2005, 1997,2003
Postów: 307
Domyślnie Zakup auta

Witam zebranych na forum pomóżcie mi z wyborem auta tzn
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

co sądzicie o tym fordzie ewentualnie na co zwracać uwagę w nowej budzie?jaki silnik 2.2 czy 2.4 ?

Ostatnio edytowane przez bksfuo ; 24-10-2011 o 20:53
bksfuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2011, 22:53   #26
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Ten Transit jak na przebieg 180.000 to wygląda trochę... za dobrze. Paka jest jak nowa, podłoga nie porysowana (może miał wykładzinę i zdjął?), wygląda jakby nigdy tam nic nie było przewożone.
Spasowany jest dobrze, nic podejrzanego nie widać...
Jeżeli rzeczywiście jest nie ruszony i nie lakierowany - to jest to auto warte grzechu, bo byłby bardzo zadbany...
------------------------------
Jeżeli zamierzasz wozić stale cięższe rzeczy (z lekkim przeładowaniem) to szukałbym 2,4 z napędem na tył. W pozostałych przypadkach zdecydowanie 2,2 z przednim napędem - w zimę na śniegu/lodzie to jest inna bajka, idzie jak czołg.
Szukałbym zdecydowanie z ogrzewaniem postojowym. Ja nie mam i BARDZO żałuję. W mieście (zimą) jest stale niedogrzany, w trasie ok. Rano w największy mróz odpalasz ciepły silnik.
Klima też powinna być, jak zasuwać - to przynajmniej w dobrych warunkach.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 24-10-2011 o 22:56
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2011, 13:32   #27
transitman
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

witam

Panowie muszę kupić auto dostawcze z drugim rzędem siedzeń lub chociaż do połowy przeszklone żeby ten 2 rząd siedzeń wstawić. Szukałem głownie LT i Sprinterów, wiadomo że mają najlepszą opinię /oczywiście sprinter do 1999 roku, nie CDI/ ale ceny są naprawdę wysokie, szczególnie LT. Nie myślałem o Transicie ale może warto. Mam taki namiar. Co o tym sądzicie, oczywiście myslę o silniku 2.0 tddi bo podobno najmniej awaryjne.
Takie cudo znalazłem:

http://otomoto.pl/ford-transit-t300-C20679394.html
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2011, 19:26   #28
waski_lomianki
 
Postów: n/a
Domyślnie Na co zwrócić uwagę przed kupnem Transita.

Witam wszystkich. Jestem tu nowy więc z góry proszę wybaczyć mi wszystkie błędy i potknięcia. Zamierzam kupić Forda Transita w wersji przynajmniej 5-6 osobowej. Na allegro znalazłem kilka egzemplarzy, które by mi odpowiadały:

1. http://otomoto.pl/ford-transit-cieza...C20953386.html

2. http://otomoto.pl/ford-transit-7-osob-C21170416.html

3. http://otomoto.pl/ford-transit-6-oso...C21110813.html

Niestety przebiegi jakie podają właściciele są mocno nierealne. Fiat Seicento Van, którym obecnie jeżdżę (rocznik 2002) ma przebieg 235000 km, a busy które oglądam, które służą raczej do ciężkiej pracy mają przebiegi poniżej 200000 km. Chciałem zapytać ile Waszym zdaniem takie samochody mogą mieć przejechane i co uważacie o sprawdzeniu przebiegu po numerze VIN. Spotkałem się także z przebiegami 600000 km. Czego można się spodziewać po samochodzie z takim przebiegiem. Ogólnie będę wdzięczny za wszystkie rady dotyczące kupna samochodu jakim jest Ford Transit.

Pozdrawiam

Tomek
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2011, 00:33   #29
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie

Cytat:
Napisał transitman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam

Panowie muszę kupić auto dostawcze z drugim rzędem siedzeń lub chociaż do połowy przeszklone żeby ten 2 rząd siedzeń wstawić.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Auto nie jest oryginalne jeżeli chodzi o przeszklenie - pierwszy raz widzę takiego dziwoląga z drugą szybą tylko z jednej strony.
Jeżeli potrzebujesz drugiego rzędu siedzeń, ale ma być ciężarowy, to będzie potrzebna przegroda - specjalnie ukształtowana, by nie wchodziła na drzwi. Są takie fabryczne...
Nie wierzę w ten przebieg.
Nie ma klimy...Moc 100KM już wystarcza na trasy, ale przydałby się mocniejszy (tddi są jeszcze 115KM, dopiero tdci ma 125KM)

Cytat:
Napisał waski_lomianki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich. Jestem tu nowy więc z góry proszę wybaczyć mi wszystkie błędy i potknięcia. Zamierzam kupić Forda Transita w wersji przynajmniej 5-6 osobowej. Na allegro znalazłem kilka egzemplarzy, które by mi odpowiadały:

1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

3. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja bym szukał auta z klimą - latem jednak się przydaje. Zdarzają się z ogrzewaniem postojowym - zimą rano w mróz odpalasz ciepły silnik. W ruchu miejskim w mróz auta się nie dogrzewają - w trasie jest ok, ogrzewanie niezależne może się przydać...
Moc 85KM to raczej do miejskiej kurierki - w trasy zdecydowanie za mało. Jeżeli chcesz tddi na Boschu, to są jeszcze oprócz 100KM także silniejsze 115KM.
Co do przebiegów, to bywają wyjątki mało jeżdżone. Ale generalnie te przebiegi to ściema... Po numerze VIN nic u Forda się nie dowiesz jeżeli auto jest sprowadzone. Zresztą przebieg nie jest aż tak ważny - szukałbym auta nieskatowanego, zadbanego. Co mi po aucie z małym przebiegiem, które było ostro przeładowywane i jeździł nim druciarz... Trzeba każde dokładnie obejrzeć, odpalić zimnego rano, ostro przegonić, zobaczyć jak jeździ po kocich łbach - itd, itd.
Ten pierwszy piszą, że 9-cio osobowy i ciężarowy - tocoś nie tak, nie spełnia warunków do tego... Możesz mieć kłopoty z policją...
Ten holenderski te siedzenie w tylnym rzędzie to ma dla ekipy budowlanej Do własnych celów - np rodzina - to niewygodne, ciasne, pasy tylko biodrowe... Ale ładny jest. Szkoda, że z pierwszego roku produkcji, potem było sporo poprawek...
Ostatni, żółty przynajmniej czysty i zadbany... Obszerny i wygodny, drugi rząd siedzeń na hakach do szybkiego wyjęcia.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 28-10-2011 o 17:27 Powód: regulamin pkt21
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2011, 14:21   #30
waski_lomianki
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Dziękuję za odpowiedź. Na pewno w jakiś sposób mnie to nakierowało w odpowiednim kierunku. Trudno w cenie ok 15000 - 16000 zł kupić Transita (od 2000 r) z klimatyzacją lub/i z ogrzewaniem postojowym. Zastanawiałem się nad założeniem ogrzewania postojowego na własną rękę po zakupie samochodu. Widzę jednak że to dość spory wydatek. Co możecie mi powiedzieć o takim pomyśle?

Pozdrawiam

Tomek
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.2tdci , benzyna , connect , gaz , kupno , transit , wady


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.