Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2017, 10:56   #3541
kaan1
ford::professional

Imię: Andrzej
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

A u mnie sprzęgło (manual) zaczyna bardzo krótko, cienko i cicho popiskiwać przy normalnym i szybkim wciśnięciu (słychać na zewnątrz i lekko w środku). Przy wolnym wciskaniu tego nie słychać. Nie dzieje się to zawsze. Zastanawiam się czy to coś na zewnątrz sprzęgła - brak smarowania, ocieranie itp. dźwięki z mechanizmu czy jakieś problemy wewnątrz (wysprzęglik itp.) Dzieje się tak przy włączonym i wyłączonym silniku - innych złych objawów skrzynia nie daje - mam 15 tyś. przejechane. Jakieś sugestie?

kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2017, 12:06   #3542
stefanb
ford::advanced

Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB

Problem ze sprzęgłem miał kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] parę miesięcy temu, tylko że u niego chyba były piski przy ruszaniu - skończyło się na wymianie sprzęgła (silnik 1.5EB). Ale może u Ciebie to kwestia faktycznie jakiegoś przesmarowania mechanizmu - bez ASO będzie pewnie ciężko...
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2017, 17:55   #3543
stefanb

Kupiłem dzisiaj w ASO litr płynu chłodniczego (żeby nie było, że zalałem go jakimś syfem), jutro rano doleję i zobaczymy co dalej. Doleję koncentrat bez rozcieńczania - tak podobno można i sprawdzimy teorię o parowaniu, wyciekaniu i innych antymateriach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stary 23-02-2017, 21:24   #3544
bartos1985
ford::average

Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0 TDCI 150 KM->204 KM (Heko)
Rocznik: 2015

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A u mnie sprzęgło (manual) zaczyna bardzo krótko, cienko i cicho popiskiwać przy normalnym i szybkim wciśnięciu (słychać na zewnątrz i lekko w środku). Przy wolnym wciskaniu tego nie słychać. Nie dzieje się to zawsze. Zastanawiam się czy to coś na zewnątrz sprzęgła - brak smarowania, ocieranie itp. dźwięki z mechanizmu czy jakieś problemy wewnątrz (wysprzęglik itp.) Dzieje się tak przy włączonym i wyłączonym silniku - innych złych objawów skrzynia nie daje - mam 15 tyś. przejechane. Jakieś sugestie?
Przerabiałem temat jakieś 3 tygodnie temu. Piszczy jedna z chyba 3 sprężyn. ASO rozwiązało problem na 2x. Za pierwszym popryskali smarem to co widać bez zagłębiania się w konstrukcję. Pomogło na jakieś... 5 minut jazdy. Za drugim razem oddałem auto i nasmarowali mechanizm gdzieś głębiej. Od tego czasu cisza i do tego sprzęgło lżej chodzi. Też piszczało przy szybkim wciskaniu, a nasilało się gdy temperatura na zewnątrz była w okolicach 0 stopni.
bartos1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2017, 22:04   #3545
stefanb

U mnie pedał sprzęgła wydaje z siebie takie minimalne "pstryknięcie" przy wciskaniu, jakby minimalnie uskakiwał - nie wiem jak to lepiej opisać. Ale pisków do tej pory jeszcze nie uświadczyłem.

BUMP:

Dolałem dziś płynu chłodniczego i tu taka ciekawostka - pomiędzy dolną, a górną kreską jest zaledwie jakieś 250 ml. Miałem litrową butelkę koncentratu, dobrze, że nie zacząłem beznamiętnie pompować, tylko wlałem odrobinę i sprawdziłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez stefanb ; 24-02-2017 o 08:39
Stary 24-02-2017, 09:41   #3546
microbot
ford::beginner

Imię: Artur

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie pedał sprzęgła wydaje z siebie takie minimalne "pstryknięcie" przy wciskaniu
Jak w listopadzie jechałem reklamować haczączą jedynkę w skrzyni biegów to przesmarowali mi jakieś elementy (poprawiło się) i sami z siebie odpowietrzyli układ hamulcowy. Tu się zdziwiłem, ale rzeczywiście przed odpowietrzeniem jak energicznie wcisnąłem hamulec to jakbym materac pompował. Po odpowietrzeniu nie mam tego "efektu".
Może u Ciebie jest podobnie?
microbot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2017, 09:44   #3547
stefanb

Trudno powiedzieć jednoznacznie - jedynka czasem zahaczy, ale bardzo sporadycznie, także na razie nie mam powodów do obaw. Większą zagadką jest dla mnie kwestia płynu chłodniczego, na razie skupiam się na tym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stary 24-02-2017, 09:58   #3548
microbot
ford::beginner

Imię: Artur

Ja mam płyn ledwie na minimum i nic się od kilku miesięcy nie zmienia. Nie zamierzam nic dolewać. Przyjdą wyższe temperatury to zacznie się rozszerzać.
microbot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2017, 17:31   #3549
siebek

Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019

U mnie od września płyn jest na minimum i nic się nie zmienia. Jakby pompa ciekła to ubytek byłby w miarę jednostajny.
Stary 24-02-2017, 19:14   #3550
biner
ford::professional

Imię: slawek
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015

u mnie tez na min stanęło i nic wiecej nie ubywa
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat