Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2017, 13:25   #3761
microbot
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 41
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał skubi3009 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Konkretnie chodzi mi o jazdę po nawet małych dziurach mam wtedy wrażenie ze auto jest mega twarde i strasznie stuka...
Cytat:
Napisał madamaszek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisałem na priv.
Jestem ciekaw, do jakich wniosków dojdziecie.

Moje spostrzeżenia na temat zawieszenia są podobne. Mówię tu o standardowym zawieszeniu (nie adaptacyjnym). Do ładu nie mogę dojść, szczególnie jak czytam opinie, że cyt. "zawieszenie MK5 jest komfortowo zestrojone".
Moje subiektywne odczucia są takie, że najdrobniejsza nierówność nawet wydawać by się mogło na płaskiej i prostej drodze przenosi się na budę w mniejszym lub większym stopniu, co powoduje efekt trzęsawki przez całą drogę.
Jako że nie dawało mi to spokoju to poprosiłem ASO o jazdę innym egzemplarzem i stwierdzam, że jest podobnie, więc to nie mój ma problem, tylko ten typ tak ma.
Testy organoleptyczne przeprowadzałem na:
- letnich 16-kach
- zimowych 16-kach
- letnich 17-kach
Różnice są, ale pomijalne raczej.
Temu zawieszeniu bliżej do sztywnego/twardego niż komfortowego moim zdaniem i jedyny tego plus to trzymanie w zakrętach. No ale ile na Boga jeździmy w zakrętach a ile po prostym?
To tylko taka opinia dla osób rozważających zakup auta. Nie wszystko wychodzi na jeździe próbnej. Ja przez pierwsze 2000 km byłem tak zauroczony, że zaczęło mi to przeszkadzać dopiero później.

microbot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 18:45   #3762
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Coś w tym jest co piszesz. Na nierónej drodze, rzeczywiście pojawia się takie odczucie. Zobaczę jak będzie jak wrócę z 18tek do 17tek na lato. Tak sobie myślę, że teraz chyba bardziej dynamicznie, ssybciej jeżdżę i na tych dziurawych odciankach mocniej to czuć. Kiedy wybierałem MK5 to jeździłęm Superb 3 i M6. M6 moim zdaniem wybierała ciut subtelniej, natomiast SUperb był zdecydowanie bardziej trzęsący jak Mk5. Ostanio troszkę zwolniłem na nierównych fragmentach i odczucie się poprawiło. Podobnie miewam czasami z wyciszeniem. Chwilami wydaje mis się że jest głośniej (np. na bardziej chropowatym asfalcie) aby za jakis moment znowu być urzeczony ciszą. Na pewno jazda pod wiatr to zupełnie inne odcczucia jak jazda bez wiatru lub z wiatrem na autostradzie

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 02-04-2017 o 18:47
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 21:00   #3763
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

hmm - a ja znowu miałem inne odczucia co do zawiasu - miałem wcześniej parę lat mk4 ze standardowym zawieszeniem na felgach 16 i oponach 215/55 R16 - później dostałem tymczasowego zastępczego mk5 na standardowym zawieszeniu i oponach 215/60 R16 i odczucia były takie że auto gorzej się prowadzi, mniej pewnie przy nagłych ruchach i np. na ślimakach zjazdowych z autostrady jakby mnie wyrzucić chciało. Teraz mam już swoje mk5 na standardowych oponach od titanium 235/55 R17 i zawieszeniem adaptacyjnym i teraz dopiero znów mk5 prowadzi się równie pewnie co poprzedni mk4. Takie są moje subiektywne odczucia.
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 21:07   #3764
taajniak
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 EB 260 KM / 415 nm by heko
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cześć,

Ja mam dla was wadę/ciekawostkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.... Całkiem śmieszną...

Przednia szyba mi strzeliła ot tak od siebie - po 1 roku / 22.000 km użytkowania auta. Żadnych śladów od uderzenia - kompletnie nic. Pęknięcie poszło we 3 strony centralnie od kamery.
Poszła warstwa zewnętrzna. Wewnątrz pod palcem nic nie czuć.

Podjechałem pod ASO i zapytałem co oni na to. Chłopa generalnie wcięło i powiedział że jeszcze czegoś takiego nie widział, ale niestety ford uwzględnia reklamacje tylko do przejechanych 1500 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) i powiedział ze nic nie wskóram.

Jak by was zaciekawiło, to mogę jutro wrzucić zdjęcie.
taajniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 21:10   #3765
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,821
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Dodatkowe konie Ci wyszły szybą. :-P
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 21:12   #3766
taajniak
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 EB 260 KM / 415 nm by heko
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowe konie Ci wyszły szybą. :-P
No chyba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
XXXXXX i tak raczej skorzystam z auto szyby (zamiennik) bo tak naprawdę to OEM, a różni się tym, że nie ma logo ford. Niestety na firmie mamy dość sporo aut i gdybym skorzystał z AC, to po stracie zniżki mógłbym sobie równie dobrze sam tą szybę kupić.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 02-04-2017 o 21:27 Powód: wulgaryzm w tytule - następnym razem poleci kolorowa kartka
taajniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 08:34   #3767
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. koń kopytem walnął , a tak na poważnie to jest już zamiennik ??? ta opcja auto szyby jest beznadziejna bo niby jest do 3000 a nie wypłacają tego tylko wysyłają do mietkow żeby podrutowali jak najtaniej. Powinni wypłacić tą kwotę wtedy ewentualnie dopłaciłbym sobie pare groszy i wstawił oryginał.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 09:27   #3768
taajniak
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 EB 260 KM / 415 nm by heko
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. koń kopytem walnął , a tak na poważnie to jest już zamiennik ??? ta opcja auto szyby jest beznadziejna bo niby jest do 3000 a nie wypłacają tego tylko wysyłają do mietkow żeby podrutowali jak najtaniej. Powinni wypłacić tą kwotę wtedy ewentualnie dopłaciłbym sobie pare groszy i wstawił oryginał.
Jak to zacznę załatwiać to spróbuje ponegocjować.
Niby mam rozszerzony pakiet do 5000 zł.

Ten zamiennik to dokładnie to samo co oryginał (robiłem rekonesans Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), nawet od tego samego producenta. Różnica to brak logo ford i tyle. Cena szyby (zamiennika) to ok. 800-1000 zł.

Wydaje mi się że większy problem to poprawny demontaż starej i montaż nowej szyby, a wcale nie jest powiedziane że w ASO zrobią to dobrze.
taajniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 10:37   #3769
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,821
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Zmieniałem kilkukrotnie w ASO w Krakowie - zawsze było ok.
Co nie znaczy, że teraz też będzie. :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 14:15   #3770
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał miroos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hmm - a ja znowu miałem inne odczucia co do zawiasu - miałem wcześniej parę lat mk4 ze standardowym zawieszeniem na felgach 16 i oponach 215/55 R16 - później dostałem tymczasowego zastępczego mk5 na standardowym zawieszeniu i oponach 215/60 R16 i odczucia były takie że auto gorzej się prowadzi, mniej pewnie przy nagłych ruchach i np. na ślimakach zjazdowych z autostrady jakby mnie wyrzucić chciało. Teraz mam już swoje mk5 na standardowych oponach od titanium 235/55 R17 i zawieszeniem adaptacyjnym i teraz dopiero znów mk5 prowadzi się równie pewnie co poprzedni mk4. Takie są moje subiektywne odczucia.
ja też mam takie wrażenie że na 16 auto pływa takie mam zimówki ale na 18 to super się trzyma więc w piątek zmieniam na letnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał taajniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

Ja mam dla was wadę/ciekawostkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.... Całkiem śmieszną...

Przednia szyba mi strzeliła ot tak od siebie - po 1 roku / 22.000 km użytkowania auta. Żadnych śladów od uderzenia - kompletnie nic. Pęknięcie poszło we 3 strony centralnie od kamery.
Poszła warstwa zewnętrzna. Wewnątrz pod palcem nic nie czuć.

Podjechałem pod ASO i zapytałem co oni na to. Chłopa generalnie wcięło i powiedział że jeszcze czegoś takiego nie widział, ale niestety ford uwzględnia reklamacje tylko do przejechanych 1500 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) i powiedział ze nic nie wskóram.

Jak by was zaciekawiło, to mogę jutro wrzucić zdjęcie.
mi wczoraj strzeliła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale podobno jest jakiś pakiet na samą szybę ? może warto dokupić
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.