Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-06-2017, 16:25   #1
kombokombo
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 2.0/163KM
Rocznik: 2011
Postów: 57
Domyślnie Kompresor od klimatyzacji załącza się i rozłącza. Co może być przyczyną?

Mam problem z działaniem klimatyzacji i chciałem Was zapytać czy następujące zdarzenia mogły być ze sobą powiązane.
Parę dni temu doszedłem do wniosku, że moja klima coś słabo chłodzi i przyda się nabicie nowego czynnika. Pojechałem do znajomego, który tym się zajmuje, najpierw sprawdził czy faktycznie chłodzi czy przypadkiem nie jest coś zwalone (standardowa procedura, termometr głęboko do wentylatora i pomiar). Temperatura na termometrze zaczęła spadać i gdy doszło do 16c pomiar został zakończony i gość stwierdził, że wszystko jest ok, można nabijać.
Po nabicu niestety nie sprawdziłem jak zachowuje się klima bo mam 100 metrów do domu, ale dostałem zapewnienie, że jest lodówka.
Kolejnego dnia samochodu nie ruszałem bo śmigałem na motorze.
No, ale przyszedł moment, gdzie ruszyłem w miasto, odpalam klime i mam wrażenie, że nic nie chłodzi. Że jest wręcz gorzej niż przed nabiciem bo wtedy cokolwiek dawało a teraz kaplica.
Wracam do miejsca, gdzie nabijałem klimę mówię co i jak. Maska do góry i gołym okiem widać, że kompresor się załącza i za chwilę rozłącza. I tak w kółko. Powiedzieli mi, że niestety oni nic tu już mi nie pomogą i muszę jechać do warsztatu. No to jadę. Mówię co i jak a facet stwierdza, że na podstawie tego co mu powiedziałem to wg niego nie ma czynnika i dlatego kompresor wariuje. Wracam znowu do punktu, gdzie nabijałem a oni szybko udawadniają mi, że czynnik jednak jest.
Na wydruku przed nabiciem i po uzyskałem takie informacje:
Odzysk 364, 5 olej
próżnia w układzie:
min. 20
mB. 0
min. 2
mB. 0
Uzupełniono olej 18g
Uzupełniono czynnik 585

I teraz pytanie do Was: czy oni przy nabijaniu klimatyzacji mogli coś spieprzyć, że działa to jak działa czy po prostu nieszczęśliwy zbieg okoliczności?
Przypomniałem sobie również, że na dwa dni przed nabiciem klimy convers pokazał mi komunikat, że jest usterka silnika. Komunikat zniknął po całkowitym wyłączeniu auta. Czy to już wtedy komp sugerował tą awarię kompresora? Nie pamiętam tylko czy wtedy miałem włączoną klimatyzację. W każdym bądź razie później już ten błąd nie wyskakiwał.


Ostatnio edytowane przez kombokombo ; 09-06-2017 o 17:49
kombokombo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2017, 18:07   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Kompresor od klimatyzacji załącza się i rozłącza. Co może być przyczyną?

Uszkodzony czujnik cisnienia, byc moze problem z wentylatorem lub niestety sprezarka..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2017, 18:31   #3
kombokombo
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 2.0/163KM
Rocznik: 2011
Postów: 57
Domyślnie Odp: Kompresor od klimatyzacji załącza się i rozłącza. Co może być przyczyną?

Sławek, ale mogli coś uwalić jak pod ciśnieniem ostro dawali? System może już nadwyrężony był i pierdło w końcu. Jest podstawa, żeby się z nimi przepychać?
Jadę 19-go do Solid Garage i zobaczymy.

Ostatnio edytowane przez kombokombo ; 09-06-2017 o 18:36
kombokombo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2017, 18:34   #4
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Kompresor od klimatyzacji załącza się i rozłącza. Co może być przyczyną?

Wydaje się .... że robią cię wyraźnie w balona .
Tak pierwszy zakład ..... w którym zrobili usługę nieżetelnie ( wydruk nie ma tu nic do tego bo papier wszystko przyjmie ) ważne że nie działa jak powinno i reklamuj albo niech ci zwróci kasę z przeprosinami .
Miałem tak kiedyś i tak właśnie postąpiłem mieli problem więc zwrócili kasę .
Również ten drugi mechanik - pseudo mechanik powinien udowodnić że nie ma czynnika choćby podłączając manometr jednocześnie ew. zaproponować naprawę .
Być może że masz gdzieś przeciek i czynnik wyciekł więc muszą sprawdzić z kontrastem i lampą ultrafioletową .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2017, 18:49   #5
kombokombo
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 2.0/163KM
Rocznik: 2011
Postów: 57
Domyślnie Odp: Kompresor od klimatyzacji załącza się i rozłącza. Co może być przyczyną?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] : ale wizyta między tymi dwoma punktami to max 15 min. Nie zdążyło by chyba uciec. Poza tym w punkcie, gdzie tą klimę nabijali chłopak odkręcił nakrętke z tej rurki, do której podłączali się z nabijaniem i śrubokrętem zwolnił chyba jakiś zaworek i ciśnienie wywaliło ostro w górę. Taka szybka podobno metoda na sprawdzenie czy ciśnienie trzyma. Więc chyba jest szczelnie. Przynajmniej do tego momentu.
kombokombo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2017, 20:45   #6
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Kompresor od klimatyzacji załącza się i rozłącza. Co może być przyczyną?

Nabijali ci klimę na czuja ?...
przecież tak można przeładować i w ten sposób rozszczelnić układ . Po to są manometry na maszynie żeby potwierdzić po ponownym podłączeniu czy trzyma tyle samo czy trochę puszcza .
Z drugiej strony jeśli ktoś się tym zajmuje i zabrał się za to to nie powinien potem odsyłać do innego mechanika tylko sam zasięgnąć trochę wiedzy lub wezwać osobę kompetentną .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2017, 22:32   #7
Aguss
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-10-2014
Model: S-Max Titanium, FF MK2
Silnik: 2,0 tdci 163KM, 1,6 tdci 90KM
Rocznik: 2010, 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: Kompresor od klimatyzacji załącza się i rozłącza. Co może być przyczyną?

Hmm... koledzy, równie dobrze mogli przeładować ciśnienie i ilość czynnika. Sam tego doświadczyłem. Przed uzupełnieniem w moim przypadku (jeszcze Mondeo mk3) jakoś działało (słabo chłodziło ale jednak), po uzupełnieniu czynnika (oczywiście podłączona maszyna, pełne odsysanie i ładowanie czynnika z olejem) było jeszcze gorzej. Podobnie jak u ciebie start i stop sprężarki. Okazało się właśnie że powodem było za wysokie ciśnienie w układzie i sprężarka nie dawała rady. Mechanik podłączył ponownie maszynę i jak zobaczył ile odessało to aż się zdziwił - przecież sam wcześniej ją ustawiał. Ponowne ładowanie - oczywiście na jego koszt - i wszystko zagrało jak należy.
Aguss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2017, 11:56   #8
kombokombo
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 2.0/163KM
Rocznik: 2011
Postów: 57
Domyślnie Odp: Kompresor od klimatyzacji załącza się i rozłącza. Co może być przyczyną?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nabijali normalnie maszyną, nie na czuja.

Wczoraj o 22:00 kiedy temperatura spadła do 22C odpaliłem klimę podczas postoju na Low i ku mojemu zdziwieniu zaczęło chłodzić. Dzisiaj kiedy w słońcu było 28C nie działała.
kombokombo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2017, 20:36   #9
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kompresor od klimatyzacji załącza się i rozłącza. Co może być przyczyną?

Bo klimatyzacja, to nie lodówka, ani zamrażarka.

W zależności od wielu czynników powoduje róznicę temperatur, u jednych odczuwalną, u innych niekoniecznie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2017, 18:17   #10
wip
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2010
Model: S-Max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: Kompresor od klimatyzacji załącza się i rozłącza. Co może być przyczyną?

sprawdź czy jak nie chłodzi to czy załączone jest sprzęgło kompresora (jak się dobrze przyjrzysz to widać czy kręci). Jeżeli nie to sprawdź instalację (były tematy na forum), częste przypadki to urwane przewody.
U mnie był problem z cewką sprzęgła, i co śmieszniejsze po wyjęci sprężarki elektryk nie stwierdził usterki, ale jak się uparłem na wymianę cewki to od tej pory działa bez zarzutu.
wip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.