Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2019, 11:52   #1
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 182
Domyślnie Wymiana oleju i adaptacja Kraków, Krosno, Jasło

Hej,

kupiłem S-Maxa 2013 2.0TDCI 163hp parę miesięcy temu z 130k przebiegu. Podczas jazd próbnych nie wyczułem delikatnego falowania obrotów (rzędu 100-300rpm).

W sumie falowanie jest tak nikłe, że nieświadomi pasażerowie nie odczuwają bo prędkość praktycznie jest stała jednak ja to czuję. Wskazówka obrotomierza też potwierdza falowanie.

Wczoraj zrobiłem dokładne testy na zamkniętej prostej drodze przy różnych prędkościach i już wiem, że falowanie obrotów pojawia się tylko na 3 i 5 biegu we wszystkich trybach (D, S, M) od około 1300rpm. Dzieje się to przy jeździe ze stałą prędkością jak i przy zwalnianiu (nie zaobserwowałem przy przyspieszaniu bo auto na każdym biegu robi to świetnie).

Biegi 2, 4, 6 są absolutnie wolne od falowania obrotów. Bieg 1 trudno opisać - być może też się to zdarza.
Na każdym biegu samochód przyspiesza sprawnie i nie szarpie.
Stąd moje podejrzenia kieruję albo na samo sprzęgło od biegów nieparzystych albo na mechatronikę.

Jestem fanem wymian oleju szybciej niż książki każą więc chciałbym zrobić wymianę oleju w skrzyni (i filtrów jeśli jakieś są), a zaraz potem adaptację skrzyni.


Gdzie w Krakowie, Krośnie lub Jaśle (ew Tarnowie) znajdę dobrego człowieka co ogarnie wymianę oleju, a także adaptację skrzyni?
Jako, że jestem bardzo ciekawskim człowiekiem chciałbym też popatrzeć na proces (być może zadać kilka pytań), ale obiecuję nie komentować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak nie znajdę nikogo lokalnie pozostanie mi wycieczka do @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2019, 12:04   #2
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,821
Domyślnie Odp: Wymiana oleju i adaptacja Kraków, Krosno, Jasło

Wymiana oleju np. w Ford Sławek w Katowicach. Byłem, robiłem, oglądałem.
cattani75 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2019, 12:13   #3
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 182
Domyślnie Odp: Wymiana oleju i adaptacja Kraków, Krosno, Jasło

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymiana oleju np. w Ford Sławek w Katowicach. Byłem, robiłem, oglądałem.
Orientujesz się czy robią też adaptację?
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2019, 13:50   #4
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,821
Domyślnie Odp: Wymiana oleju i adaptacja Kraków, Krosno, Jasło

Mnie nie robili. Zadzwoń i podpytaj.
cattani75 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2019, 14:38   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Wymiana oleju i adaptacja Kraków, Krosno, Jasło

Cytat:
Napisał kobrys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...czy robią też adaptację?
Robią na wyraźne życzenie i wtedy, kiedy zachowanie skrzyni wskazuje na sensowność adaptacji. Adaptacje nie są całkiem bezpieczną procedurą więc nie robi się ich "kiedy się chce" - bo dobrego się nie poprawi, a zepsuć łatwo!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2019, 15:30   #6
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 182
Domyślnie Odp: Wymiana oleju i adaptacja Kraków, Krosno, Jasło

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robią na wyraźne życzenie i wtedy, kiedy zachowanie skrzyni wskazuje na sensowność adaptacji. Adaptacje nie są całkiem bezpieczną procedurą więc nie robi się ich "kiedy się chce" - bo dobrego się nie poprawi, a zepsuć łatwo!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzieki @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za odpowiedź.
Konieczność adaptacji wydaje mi się sensowna wyciągając wnioski z kilku dosyć długich tematów na forum gdzie kilku forumowych guru (łącznie z Tobą) pytało o to czy adaptacja zrobiona przy obawach falujących obrotów.
Tak jak napisałem - mam świadomość, że mogą to być już objawy zużytych sprzęgieł jak i samej mechatroniki jak i zupełnie czegoś innego.

Absolutnie nie zamierzam być mądrzejszym od dobrego i sprawdzonego mechanika zwłaszcza w temacie skrzyń biegów. Jednak jak już do kogoś będę się wybierał to chciałbym mieć to ogarnięte w jednym miejscu aniżeli robić w kilku różnych warsztatach.

Jeździć takim samochodem się da, ale przyznam szczerze, że takie huśtanie na trasie gdzie mam 70km/h non stop na tempomacie przez godzinę potrafi doprowadzić mnie do skraju załamania nerwowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2019, 16:05   #7
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Wymiana oleju i adaptacja Kraków, Krosno, Jasło

W Tarnowie masz serwis profiauto Wieczorek, zadzwon zapytaj.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2019, 13:05   #8
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 182
Domyślnie Odp: Wymiana oleju i adaptacja Kraków, Krosno, Jasło

Update:
Samochód stoi w warsztacie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wiem, że opinie są bardzo podzielone, wiem, że właściciel jest bardzo trudny w obsłudze, ale po kilku pozytywnych opiniach dotyczących jego pracy z PS postanowiłem zaryzykować.

Na tą chwilę progress prac jest taki, że skrzynia musiała zostać wyjęta ponieważ jeden zawór nie trzyma ciśnienia i prawdopodobnie z tego powodu występuje falowanie obrotów.
Brzmi zgodnie z tym co sam zaobserwowałem.
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.