Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2019, 08:08   #1
C80
ford::amateur
 
Avatar C80
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 30-08-2013
Skąd: ZPL
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI (90KM)
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Gaśnie, nie zapala, kontrolki ładowania nie pali się

Cześć, przeszukałem trochę tematy ale nie znalazłem nic co odpowiadałoby w 100% mojemu problemowi.

Pacjent to Focus 1.6 TDCi 90KM, kombi poleasingowe.

Sprawa wyglądała atak. Auto ruszyło w trasę i po ok. 50km ekspresówki zgasło bez żadnego ostrzeżenia czy bez zapalenia kontrolki ładowania, podświetlenie deski i światła działały cały czas. Dotoczyłem się na pas awaryjny i po paru kręceniach uruchomiłem. Przejechałem może 500m i znowu to samo, zgasło bez żadnej lampki. Tym razem kręcenia było trochę więcej, udało się przejechać 100m i znowu zgasł.

Kolejne próby odpalenia już bez skutku. Przy próbie uruchomienia auta słychać, że jest coraz mnie prądu bo rozrusznik kręci coraz wolniej. Teraz prądu praktycznie nie ma bo jest pyknięcie i gaśnie podświetlenie deski. Auto obecnie stoi pod warsztatem i czeka na diagnozę. Niestety nie jestem mechanikiem, więc jest lekki lęk przed naciągnięciem na zbędne naprawy.

Pierwszy mój strzał był taki, że padł alternator lub jego pasek (o ile istnieje oddzielny) i nie było ładowania akumulatora. Pytanie czy mogła zaistnieć jakaś awaria alternatora bez zapalenia się kontrolki ładowania?

Drugi strzał, padł akumulator. Ale tu z kolei pytanie, czy w ogóle możliwe jest nagłe padnięcie aku w trasie?

Jako uzupełnienie dodam, że dwa-trzy miesiące temu zblokowało mi kompletnie auto. Nie dało się otworzyć centralnym, ani z klucza. Zero jakiejkolwiek reakcji, poza zapalniem zegara radia. Pomogło dopiero odpięcie akumulatora na minutę. Inny problem to co jakiś czas cykająca/otwierająca się sama klapa bagażnika.

I tu trzeci strzał. Czy to auto mi się elektrycznie sypie i te trzy rzeczy są ze sobą powiązane?

C80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 08:25   #2
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Gaśnie, nie zapala, kontrolki ładowania nie pali się

Sprawdź Aku
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 08:30   #3
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Gaśnie, nie zapala, kontrolki ładowania nie pali się

Trzeba zacząć od odczytów błędów. Nagłe zgaśnięcie to najczęściej brak paliwa, może coś z ciśnieniem albo pompą?
Natomiast elektryka swoją drogą jest do sprawdzenia. Czy możliwe jest nagłe padnięcie? Jest możliwe, ale mało prawdopodobne. Jak długo masz ten samochód? Bo widziałem już licznik z zaklejoną (przez handlarza) kontrolką check engine, to czemu nie miałaby być zaklejona kontrolka akumulatora?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 08:43   #4
C80
ford::amateur
 
Avatar C80
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 30-08-2013
Skąd: ZPL
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI (90KM)
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Gaśnie, nie zapala, kontrolki ładowania nie pali się

Od 2013 i brany z komisu salonowego, auto po firmie leasingowej. Do tego pory nie było żadnych problemów. Jedyny to check, który już kiedyś się palił i był związany ropą bardzo słabej jakości zatankowaną zimą. Pozostałe kontrolki też się palą go należy.
C80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 21:12   #5
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Gaśnie, nie zapala, kontrolki ładowania nie pali się

Zamintuj inny aku i sprawdz czy odpali, jesli sie uda to zmierz ladowanie
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2019, 12:19   #6
C80
ford::amateur
 
Avatar C80
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 30-08-2013
Skąd: ZPL
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI (90KM)
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Gaśnie, nie zapala, kontrolki ładowania nie pali się

No i po oględzinach okazało się, że padł czujnik położenia wału. Aku też już do wymiany bo jest jeszcze fabryczny. Dzięki.
C80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.