Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2013, 21:52   #11
wacek_pl
ford::advanced
 
Avatar wacek_pl
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: Kędz-Koźle/Fulda
Model: Kangoo, Galaxy, Boxer
Silnik: 1,9D; 1,9TDI; 2,8 HDI
Rocznik: 01" ; 96" ; 05"
Postów: 422
Domyślnie Odp: Usczelka pod głowicą?Brak ogrzewania

Kolego z początku tesz podejrzewałem uszczelkę, ale najprawdopodobniej masz zapchaną nagrzewnice, u mnie też tak było nagrzewnica była częściowo zapchana czymś jak żel galareta.... myślę że to coś od gorącego płynu chłodzącego i to zakleja kanaliki, a co do ciśnienia w zbiorniczku to pompa tłoczy płyn w obieg gdzie nie może przejść przez nagrzewnicę idzie do zbiorniczka i dlatego masz ciśnienie w nim. Tak że czeka cię niemiła sprawa wymiany nagrzewnicy, przy okazji spradż chłodnice bo pewnie też będzie zapchana.

__________________
Jeśli okłamiemy rząd to jest to PRZESTĘPSTWO, jeśli rząd okłamie nas to jest to POLITYKA.

Ostatnio edytowane przez wacek_pl ; 17-11-2013 o 21:55
wacek_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2013, 22:41   #12
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Usczelka pod głowicą?Brak ogrzewania

-galaretka, o której piszę przedmówca to zazwyczaj pozostałości oleju z poprzedniej awarii uszczelki lub innej felernej naprawy (nie przepłukali należycie lub wogóle, układu chłodzenia).
- co do braku ogrzewania i ciśnienia równie dobrze może to być uszczelka, zwłaszcza, że w autach z silnikiem wysokoprężnym częsta awaria (zrób test na obecność Co2 w zbiorniczku).
- ciśnienie w zbiorniczku i brak ogrzewania może być również skutkiem zapowietrzania się układu - sprawdzić wszystkie węże, zbiorniczek wyrównawczy (często pęka przy czujniku), korek zbiorniczka może tez ulec awarii (pracuje jako zawór ciśnienia).
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 06:00   #13
wacek_pl
ford::advanced
 
Avatar wacek_pl
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: Kędz-Koźle/Fulda
Model: Kangoo, Galaxy, Boxer
Silnik: 1,9D; 1,9TDI; 2,8 HDI
Rocznik: 01" ; 96" ; 05"
Postów: 422
Domyślnie Odp: Usczelka pod głowicą?Brak ogrzewania

Kolego bartixt tu niestety żle trafiłeś, ponieważ nie mniałem nic robionego z głowicą ani z silnikiem a tym bardziej z uszczelką pod głowicą, a galaretka to osad z ciepłego płynu i po wymianach plynów chłodzących często dochodzi do reakcji chemicznych co skutkuje takim zakończniem.
__________________
Jeśli okłamiemy rząd to jest to PRZESTĘPSTWO, jeśli rząd okłamie nas to jest to POLITYKA.

Ostatnio edytowane przez wacek_pl ; 18-11-2013 o 06:03
wacek_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 06:01   #14
WOJTEKKR
ford::beginner
 
Avatar WOJTEKKR
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-07-2010
Skąd: Wschowa
Model: Ford GALAXY
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 1996
Postów: 11
Domyślnie Odp: Usczelka pod głowicą?Brak ogrzewania

dzisiaj zaczne rycie żeby dojść do nagrzewnicy zobaczymy co z tego wyjdzie
WOJTEKKR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 12:33   #15
wacek_pl
ford::advanced
 
Avatar wacek_pl
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: Kędz-Koźle/Fulda
Model: Kangoo, Galaxy, Boxer
Silnik: 1,9D; 1,9TDI; 2,8 HDI
Rocznik: 01" ; 96" ; 05"
Postów: 422
Domyślnie Odp: Nagrzewnica czy uszczelka pod głowicą?

Najprościej to ściągniąć od strony silnika oba węrze z nagrzewnicy podłączyć wąż do wody i przepłukać wodą, ale jak piszesz że czuć płynem w kabinie to nagrzewnica w 100% jest nie szczelna, co może być równiesz spowodowane przez ten osad, porostu pod wpływem temperatury ten syf pęcznieje i rozerwało gdzieś na słabym złączu.
__________________
Jeśli okłamiemy rząd to jest to PRZESTĘPSTWO, jeśli rząd okłamie nas to jest to POLITYKA.
wacek_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 15:36   #16
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Usczelka pod głowicą?Brak ogrzewania

Cytat:
Napisał wacek_pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie mniałem nic robionego z głowicą ani z silnikiem a tym bardziej z uszczelką pod głowicą, a galaretka to osad z ciepłego płynu i po wymianach plynów chłodzących często dochodzi do reakcji chemicznych co skutkuje takim zakończniem.
Masz to auto od zakupu w salonie ?
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 16:32   #17
wacek_pl
ford::advanced
 
Avatar wacek_pl
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: Kędz-Koźle/Fulda
Model: Kangoo, Galaxy, Boxer
Silnik: 1,9D; 1,9TDI; 2,8 HDI
Rocznik: 01" ; 96" ; 05"
Postów: 422
Domyślnie Odp: Nagrzewnica czy uszczelka pod głowicą?

Auto osobiście 5 lat temu sprowadziłem z niemiec od pierwszego właściciela, z przebiegiem 160000, obecnie mam 499600, oryginalna uszczelka pod głowicą z jednym punktem, silnik też nie był wymieniony.
__________________
Jeśli okłamiemy rząd to jest to PRZESTĘPSTWO, jeśli rząd okłamie nas to jest to POLITYKA.
wacek_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 21:02   #18
michal1981g
ford::average
 
Avatar michal1981g
 
Zarejestrowany: 06-10-2008
Skąd: Lublin/ Świdnik
Model: passat B5 fl
Silnik: 2.3 VR5
Rocznik: 2001
Postów: 56
Domyślnie Odp: Nagrzewnica czy uszczelka pod głowicą?

Cytat:
Napisał wacek_pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto osobiście 5 lat temu sprowadziłem z niemiec od pierwszego właściciela, z przebiegiem 160000, obecnie mam 499600
wiesz tak naprawdę to o niczym nie świadczy.
Mój brat kupił kiedyś u dealera Forda Mondeo MK3 1,5 roczne z jazd testowych i też oczywiście samochód miał 45000 nie bity itd.
po pół roku miał małą stłuczkę parkingową, babka wjechała mu w drzwi i co????
pokazała się szpachla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więc oddał samochód cały do sprawdzenia do rzeczoznawcy i okazało się że był nieźle łupnięty i nie tylko te drzwi były szpachlowane ale jeszcze kilka elementów

Tak że ja nie mówię że twój samochód nie może mieć oryginalnej uszczelki, mówie natomiast że nie zawsze jest tak jak nam się wydaję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ja pół roku temu sprzedawałem Passata B5 z 1997r i kupujący który przyjechał z mechanikiem i mieli miernik nie mogli uwierzyć że 16 letni samochód w Polsce wszystkie szyby w oryginale i żaden element nie był malowany, też wszystko fabryka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i miernik potwierdził moje zapewnienia
michal1981g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2013, 17:42   #19
WOJTEKKR
ford::beginner
 
Avatar WOJTEKKR
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-07-2010
Skąd: Wschowa
Model: Ford GALAXY
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 1996
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nagrzewnica czy uszczelka pod głowicą?

U mnie była tragedia duże ciśnienie zero ogrzewania zacząłem od pompy wody bo i tak rozrząd do wymiany okazało się że jest ok (oczywiście wymiana na nową)a okazało się że to ten mały zaworek który jest na wężyku który wchodzi do zbiorniczka no i po problemie.
WOJTEKKR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 08:26   #20
no_fear
ford::average
 
Avatar no_fear
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: KrK
Model: MK2
Silnik: 2.3 + LPG
Rocznik: `00
Postów: 183
Domyślnie Odp: Nagrzewnica czy uszczelka pod głowicą?

strzelił mi ten trójnik - (chyba) na wyjściu z nagrzewnicy

po zdjęciu węży w zasadzie rozpadł się ...
i okazało się, że to termostat (trzeci ???) a nie zwykły trójnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


edit nr 32 - zawór (1110703) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


7M0820295
XM218K615AA

w Fordzie 370zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ktoś mądry wytłumaczy po co jest ten termostat ?
Dobrze zgaduję - że w wersjach z 1 nagrzewnicą, mały obieg (szybsze nagrzewanie)... i dopiero później włącza się duży obieg (tył auta) ?

Ostatnio edytowane przez no_fear ; 21-02-2019 o 08:46
no_fear jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.