Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2016, 17:12   #1
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Na którym bezpieczniku podłączyć kamerkę samochodową

Witam

Zabrałem się w końcu za ten wiszący kabel od kamerki samochodowej i przeciągnąłem go słupkiem na dół do skrzynki z bezpiecznikami.

Poprzednio leciał sobie luzem do tylnego gniazdka zapalniczki i byłem zadowolony że po zamknięciu auta kamera jest wciąż zasilana przez X czasu i że automatycznie wraca napięcie po odblokowaniu auta.

Wczoraj przepiąłem się na dół, znalazłem bezpiecznik numer 61 (20A) opisany jako: Zapalniczka, tylne gniazdko. Wpiąłem przewody, kamerka działa, ale zauważyłem, że po zamknięciu auta działa ona cały czas (specjalnie czekałem do późnej nocy żeby sprawdzić).

Jest to dla mnie dosyć dziwne, bo obstawiałem że jeśli wepnę się w bezpiecznik od tego samego gniazdka którego używałem,
to system będzie działał tak samo.
Jest ktoś w stanie podpowiedzieć gdzie popełniłem błąd?
W który bezpiecznik powinienem się wpiąć aby jednak zasilanie znikało po jakimś czasie od zamknięcia auta?

edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2016, 18:03   #2
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Na którym bezpieczniku podłączyć kamerkę samochodową

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj przepiąłem się na dół, znalazłem bezpiecznik numer 61 (20A) opisany jako: Zapalniczka, tylne gniazdko.
F61 zasila FRONT CIGAR LIGHTER i VOLTAGE 2ND ROW OUTLET czyli to w konsoli środkowej. Gniazdo w bagażniku POWER OUTLET LUGGAGE zasilane jest z F24 w komorze silnika? Ze schematu wynika, że gniazdo w bagażniku zasilane jest cały czas. Gniazda w kabinie podłączone są przez przekaźnik INTERIOR LIGHT RELAY. Dziwne to wszystko.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2016, 18:07   #3
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Na którym bezpieczniku podłączyć kamerkę samochodową

Gniazdko z bagażnika to wiem że bezpiecznik jest pod maską w komorze silnika bo musiałem ostatnio wymieniać. Ja miałem kamerkę podłączona pod tylne gniazdko ale nie to w bagażniku a to dla pasażerów jadących z tyłu. Tam kamera jak była podłączona w gniazdko to gdzieś 15 minut pod zamknięciu auta znikało tam zasilanie i kamera na baterii chodziła jeszcze kilka minut. Jak rano otwieralem auto z kluczyka to kamerka startowała czyli pojawiało się napięcie. Stąd właśnie wybór padł na bezpiecznik 61 ze skrzynki w samochodzie. I stąd też zdziwienie że jednak kamera działa cały czas i napięcie nie zanika.

Czy czegoś nie rozumiem? :-(
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2016, 18:10   #4
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Na którym bezpieczniku podłączyć kamerkę samochodową

Pewnie bezpiecznik daje napięcie cały czas do jakiegoś timera , sterownika czy innego komputera , który dopiero odcina zapalniczkę gdzieś dalej za bezpiecznikiem .
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2016, 18:12   #5
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Na którym bezpieczniku podłączyć kamerkę samochodową

Tak też podejrzewam. W takim razie który bezpiecznik ze skrzynki w kabinie jest ten który mnie zadowoli? Ktoś wspominał chyba 85 ale nie sprawdzałem czy to jest ten który potrzebuje plus ten 85 podawał napięcie ale chyba dopiero po zapłonie (wolałbym po otwarciu drzwi)
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2016, 18:15   #6
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Na którym bezpieczniku podłączyć kamerkę samochodową

Też nie rozumiem, bo F61 jest za przekaźnikiem od oświetlenia wewnętrznego, którym steruje BCM.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2016, 18:18   #7
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Na którym bezpieczniku podłączyć kamerkę samochodową

Za godzinę pójdę do samochodu zajrzeć w skrzynkę jeszcze raz.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2016, 18:30   #8
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Na którym bezpieczniku podłączyć kamerkę samochodową

Dobra. Chyba już wiem o co chodzi. Dobrze ze słońce wyszło na chwilę to dojrzałem. Kamerkę wpialem w bezpiecznik 70 a nie 61. Też 20A tylko nie ten rząd bo ślepy na starość jestem. 70 to zamek centralny. Stąd napięcie 24h na dobę.

Ale mimo usilnych prób, nie udało mi się przełączyć na bezpiecznik 61 z jednego głupiego powodu.
Wtyczka jest za szeroka :/

Poniżej zdjęcia jak wygląda moja magiczna wtyczka podpięta wciąż po numer 70, ale niestety po lewej (żółty bezpiecznik 20A numer 61) zabrakło miejsca żeby wsadzić wtyczkę.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Jakiś pomysł który bezpiecznik z środkowego lub z prawych rzędów podaje napięcie po odblokowaniu drzwi?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez edmun ; 10-07-2016 o 19:00
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2016, 11:06   #9
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Na którym bezpieczniku podłączyć kamerkę samochodową

Jeżeli koniecznie chcesz się podłączać baypassem, to na Twoim miejscu ja bym spróbował pod F80 - Okno dachowe otwieranie elektrycznie - w szczególności jeżeli takiego samochód nie posiada. Na logikę powinno działać tak jak szyby, czyli po wyłączeniu zapłonu jeszcze przez chwilę. Wysoce jest jednak prawdopodobne, że będzie taki sam problem jak w przypadku zasilania gniazdek 12v we wnętrzu- BCM odcina zasilanie za bezpiecznikiem.
Jeżeli okazało by się że tak jest, to kable pociągnąłbym do tunelu środkowego i podłączył do kabli zasilania gniazdek 12V we wtyczce przejściowej między wiązką tunelu a kokpitu- jest przy fotelu pasażera wystarczy tylko ściągnąć osłonę z prawej strony (tak w wersji EU - u Ciebie pewnie z lewej). Obwód kamerki można wtedy zabezpieczyć bezpiecznikiem rurkowym w takiej obudowie na kablu. Ponadto plusem takiego rozwiązania jest to, że można spokojnie upchać w tunelu zasilacz kamerki i gniazdo 12v, przez które puszczasz zasilanie (jeżeli dobrze rozpoznaję na zdjęciu) - wystarczy wyjąć tą część tunelu obejmującą podstawki na kubki i jest w miarę dobry dostęp do wnętrza tunelu, tak że można spokojnie graty dokleić taśmą izolacyjną do ścianki. Nic wtedy nie będzie wisiało przed BCM, co tak na moją intuicję nie jest to dobrym rozwiązaniem.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2016, 11:10   #10
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Na którym bezpieczniku podłączyć kamerkę samochodową

Nie głupi pomysł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przetestuję dzisiaj i dam znać. A o BCM nie ma się co martwić bo jednak jest zasilanie standardowo na bezpiecznikach, czyli na bezpieczniku od gniazdka tylnego jest tak samo zasilanie jak na gniazdku.

Przetestuję dzisiaj i dam znać później.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.