Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2018, 13:34   #1
robert19091990
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-08-2018
Skąd: Zator
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie dziwne "bicie"/wibracje na kierownicy

Witajcie. Od jakiegoś czasu mam nietypowy problem z moim Focusem.
Otóż dość często ALE NIE ZAWSZE mam tak, że im szybciej jadę tym bardziej kierownica wpada w wibracje, powiem, że do 90-100km/h jest ok, powyżej już robi się tak średnio przyjemnie, a podczas hamowania z prędkości powyżej 100 km/h kierownica bije mocniej na prawo i lewo.

Zauważyłem, że nałożyło się to z tym jak kilka dni wcześniej wymieniłem klocki hamulcowe z przodu ale czy przykładowo tarcze hamulcowe miałyby wpływ na takie rzeczy podczas jazdy? Bo wibracje/bicie występują też bez hamowania, im szybciej tym gorzej. Przekładałem koła z tyłu na przód i nie pomogło.

Na początku lipca gdy byłem na przeglądzie mechanik powiedział mi, że za jakiś czas trzeba będzie wymienić prawy przedni sworzeń wahacza a profilaktycznie oba.

Dwumas nowy, łożysko podpory półosi nowe, oprócz czegoś rezonującego pod deską rozdzielczą między 1500-18000obr/min to poza tym cisza i nic nie słychać, tylko to bicie na kierownicy

Czy to może być wina tarcz? Czy może takie objawy powodować sworzeń wahacza?

Prosiłbym o jakieś podpowiedzi i pomoc za co z góry dziękuję

robert19091990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2018, 13:37   #2
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: dziwne "bicie"/wibracje na kierownicy

Opony ,wahacze,tuleje,tarcze,klocki do sprawdzenia
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2018, 13:39   #3
civicplff
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2018
Model: focus mk2 kombi
Silnik: 1.6 ti sida benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 173
Domyślnie Odp: dziwne "bicie"/wibracje na kierownicy

Felgi i układ kierowniczy to powyższej listy
civicplff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2018, 13:48   #4
robert19091990
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-08-2018
Skąd: Zator
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: dziwne "bicie"/wibracje na kierownicy

Opony i felgi - przekładane z tyłu na przód więc to wątpliwa sprawa ale kto wie...
Klocki wymieniane na nowe i to się mniej więcej zazębiło z wystąpieniem problemu.

Cytat:
Napisał gibaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tuleje
Przepraszam, diagnosta mówił o tuleji a nie sworzniu, pomyliło mi się. Czyli tuleje jak najbardziej można brać jako przyczynę?

Ostatnio edytowane przez robert19091990 ; 12-10-2018 o 13:48 Powód: dopiska
robert19091990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2018, 15:13   #5
civicplff
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2018
Model: focus mk2 kombi
Silnik: 1.6 ti sida benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 173
Domyślnie Odp: dziwne "bicie"/wibracje na kierownicy

Albo krzywe tarczę lub coś z klockami się dzieje lub źle zamontowane. Kiedyś przyjechał klient z odwrotnie zamontowanym klockiem hamował błaha a nie okładziną cierną.
Ewentualnie może być jeszcze np zacierająca się prowadnica zacisku. Nie każdy warsztat odkręca obie prowadnice i czyści je. Na szybko odkręcają jedną dolna a na drugiej zacisk odchylają. Mógł się syf zebrac i blokuje. Ja bym pojechał na reklamacje do nich.
civicplff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2018, 17:51   #6
majtol88
ford::advanced
 
Avatar majtol88
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-03-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 246
Domyślnie Odp: dziwne "bicie"/wibracje na kierownicy

Prawdopodobnie tarcze. Miałem podobnie. Telepalo kierownica podczas jazdy, po wymianie tarcz i klocków wszystko ustało, zaś po kilku tysiącach km zaczęło się bicie podczas hamowania. Prawdopodobnie tarcze się wykrzywiła ( nie wiem od czego, pewnie złe założone ).
majtol88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2018, 18:04   #7
AdamGdansk1
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 30-11-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK3
Silnik: 1,5 TDCI, 120 KM
Rocznik: 2017
Postów: 339
Domyślnie Odp: dziwne "bicie"/wibracje na kierownicy

Miałem podobny przypadek. Tylne tuleje przednich wahaczy. Długo szukałem, aż znalazłem przyczynę u siebie. Problem pojawił się przy przebiegu ok 160 tys km.
AdamGdansk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2018, 18:14   #8
civicplff
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2018
Model: focus mk2 kombi
Silnik: 1.6 ti sida benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 173
Domyślnie Odp: dziwne "bicie"/wibracje na kierownicy

Cytat:
Napisał majtol88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prawdopodobnie tarcze. Miałem podobnie. Telepalo kierownica podczas jazdy, po wymianie tarcz i klocków wszystko ustało, zaś po kilku tysiącach km zaczęło się bicie podczas hamowania. Prawdopodobnie tarcze się wykrzywiła ( nie wiem od czego, pewnie złe założone ).
Wystarczy wjechać rozgrzaną tarcza w większą kałuże. Tarcza się pokrzywi z powodu zbyt szybkiego ochłodzenia.sprawdzone na własnej skórze. Inna sprawa że ktoś już zgłaszał na forum coś takiego i okazało się że założyli mu nowa krzywa tarczę.
civicplff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2018, 18:52   #9
robert19091990
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-08-2018
Skąd: Zator
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: dziwne "bicie"/wibracje na kierownicy

Cytat:
Napisał civicplff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo krzywe tarczę lub coś z klockami się dzieje lub źle zamontowane. Kiedyś przyjechał klient z odwrotnie zamontowanym klockiem hamował błaha a nie okładziną cierną.
Ewentualnie może być jeszcze np zacierająca się prowadnica zacisku. Nie każdy warsztat odkręca obie prowadnice i czyści je. Na szybko odkręcają jedną dolna a na drugiej zacisk odchylają. Mógł się syf zebrac i blokuje. Ja bym pojechał na reklamacje do nich.
Klocki wymieniałem sam, czyściłem prowadnice, smarowałem tulejki prowadnic specjalnym smarem Textar, nie ma szans, że zamontowałem odwrotnie, bo by to zwyczajnie było słychać.
Czuć tez delikatne pulsowanie pedału hamulca więc teoretycznie mogłyby być tarcze...
tylko szkopuł w tym, że wszystko rozchodzi się o to, że po pierwsze nie wystepuje to cały czas, często ale nie zawsze....i to jest najbardziej dziwne. No i po drugie te wibracje i telepanie kierownicy powyżej 100 km/h?

Ostatnio edytowane przez robert19091990 ; 12-10-2018 o 18:54
robert19091990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2018, 19:11   #10
majtol88
ford::advanced
 
Avatar majtol88
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-03-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 246
Domyślnie Odp: dziwne "bicie"/wibracje na kierownicy

Cytat:
Napisał civicplff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wystarczy wjechać rozgrzaną tarcza w większą kałuże. Tarcza się pokrzywi z powodu zbyt szybkiego ochłodzenia.sprawdzone na własnej skórze. Inna sprawa że ktoś już zgłaszał na forum coś takiego i okazało się że założyli mu nowa krzywa tarczę.


Z tego akurat zdaje sobie sprawę, ale nie ma takiej opcji żebym pokrzywil je sam. Obchodziłem się z nimi jak jajkiem. Bardziej jako winę obstawiam montaż bądź tez krzywa piastę.

Jak pisałem, bicie na kierownicy może byc od krzywych tarcz. Również miałem bicie podczas zwykłej jazdy, po wymianie hamulców bicie ustało. Teraz telepie kierownica, ale tylko podczas hamowania.
majtol88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.