Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2010, 22:24   #121
strongpiotr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2010
Model: mk3
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 18
Domyślnie Odp: [MK3]Dziwny dźwięk

Witam. Posiadam benzynke 1.8 z 2005 roku i ja mam takie dziwne dźwięki tylko na biegu jałowym. Miał ktoś z Waz taki przypadek? Jeżeli tak to jak go rozwiązano? Tak na marginesie to zna ktoś może dobrego mechanika od forda w Trójmieście?

strongpiotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 22:29   #122
strongpiotr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2010
Model: mk3
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 18
Domyślnie Odp: [MK3]Dziwny dźwięk

Witam. Posiadam benzynke 1.8 z 2005 roku i u mnie jakieś dziwne dźwięki wydobywają się na biegu jałowym. Miał ktoś z Was taki problem, jeśli tak to proszę o odpowiedź. Tak na marginesie to zna ktoś może dobrego mechanika od mondka w Trójmieście?
strongpiotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 09:27   #123
paul29b
ford::average
 
Avatar paul29b
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: Gdów/Luton
Model: MK3 Zetec
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 54
Domyślnie Odp: [MK3]Dziwny dźwięk

miałem podobną sytuację - tzn jakieś buczenie przy ok 2000 obrotach, a najgłośniej było słychać przy 2000 obr i 100 km/h - szybciej było spoko i wolniej też, po przeczytaniu kilku(nastu) różnych tematów stwierdziłem, że to gumki, już zacząłem ich szukać, ale zeszłej niedzieli usłyszałem dodatkowy hałas - tym razem z tyłu samochodu - takie huczenie - to były łożyska - i wczoraj wymieniłem - potem jazda próbna i cisza - buczenie ustało całkowicie, specjalnie pojechałem kilka kilometrów za miasto, żeby się upewnić i spokój Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
paul29b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2011, 13:35   #124
Kamilox87
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2011
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 24
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk

U mnie również był ten problem. Ostatnio wpadłem na kanał, ku mojemu zdziwieniu po prawej stronie wogóle nie było gumek , skręcone na sztywno. Po wymianie gumek z lewej i dołożeniu nowych z prawej - "błogi spokój". Gumki kupione po numerze bosala pasowały idealnie - koszt 15zł. Dzieki koledzy jesteście wielcy. Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Kamilox87 ; 17-02-2011 o 13:37
Kamilox87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2019, 19:59   #125
boczekok16
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-09-2016
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk

Witam
Po przeczytaniu wszystkich postów rozumie, że gumki eliminują dziwne dzięki dochodzące z komory silnik, ale czy wymiana gumek powoduje zaprzestania szarpania silnika przy obrotach 1800-2000 na 4 -5 biegu.

Czy ktoś z tutaj piszących znalazł rozjarzanie szarpania, czy to może być map sensor doładowania. Jak w tym filmiku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
boczekok16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.