Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2017, 20:38   #1
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,304
Domyślnie Odp: Wyciek oleju z silnika 1,5 Ecoboost, odkręcona śruba? /zdjecie/.

Koledzy i koleżanki może ktoś coś podpowie. Chodzi o wyciek oleju w silniku jak wyżej, olej pojawia się w okolicach wlewu oleju, pryska na maskę od spodu gromadzi się pomiędzy elementem oznaczonym czerwoną strzałką na zdjęciu, a blokiem silnika. /zdjęcie poglądowe z internetu/.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na tym elemencie /jego metalowej pokrywie od przodu widoczne są ślady delikatnego uderzenia/ po wypadku. Po odkręceniu korka przedmuch jest niewielki brak dymu, brak przedmuchu i dymu z bagnetu, olej czysty /już do wymiany ale nie widać płynu/. Odnoszę wrażenie ze ta chodniczka nie jest dobrze dokręcona do bloku silnika od strony alternatora. Na zdjęciu poniżej widać olej i śrubę która sprawia wrażenie odkręconej, zaznaczyłem ja czerwona strzałką.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na tym zdjęciu nie widać ale mam wrażenie że widać uszczelkę pomiędzy blokiem a chłodnicą. Rozpryskiwanie oleju może wynikać z pracy wiatraka ale nie koniecznie.
Ta chodniczka z przodu może na połączeniu z silnikiem przepuszczać olej?
Na koniec praca silnika do oceny silnik w miarę nagrzany, stan oleju blisko max ale nie wiem czy nie dolewali.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Edit doszukałem się to chłodnica powietrza wiec sama w sobie nie ma raczej styczności z olejem, pytanie skąd tam się bierze olej?
Możliwe że olej został tam nalany podczas nieuważnego dolewania i nieszczelny dolot powoduje jego rozpylanie, trzeba bedzie umyć wysuszyć i sprawdzić czy się pojawi znowu a potem zająć sie tym dolotem powietrza.

Dla potomnych tak to wygląda od strony silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Właśnie tę czerwoną uszczelkę widziałem patrząc sie od góry. Śruba o którą mi chodzi to pierwsza od prawej na powyższym zdjęciu. po montażu będzie to pierwsza od lewej najbliżej do alternatora..

__________________
Mój Grzechotnik]
Biały

Ostatnio edytowane przez steell ; 16-10-2017 o 10:56
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2017, 22:08   #2
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,304
Domyślnie Odp: Wyciek oleju z silnika 1,5 Ecoboost, odkręcona śruba? /zdjecie/.

Dodam jeszcze parę zdjęć by było jasne gdzie ta śruba sie znajduje.
Od góry, oczywiście na zdjęciu jej nie widać ale znajduje się w mniej więcej w miejscu zaznaczonym strzałką dosyć głęboko w dół, pod rurką oznaczona na zielono i pod tym złączem elektrycznym widocznym obok.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co to za wężyk zaznaczony zielona strzałką? Chyba to jest połączenie odpowietrzenia pokrywy, inna sprawa że jeżeli to prawda to dosyć dziwna konstrukcja.
Z przodu, tu też nie widać ale zaznaczyłem gdzie mniej więcej powinna się znajdować. Najlepiej jednak widać ja od góry ale nie mogę znaleźć w necie odpowiedniego ujęcia.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeszcze jedno zdjęcie, na nim zaznaczyłem miejsce gdzie wkręcana jest ta śruba.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały

Ostatnio edytowane przez steell ; 16-10-2017 o 10:58
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2017, 20:30   #3
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,304
Domyślnie Odp: Wyciek oleju z silnika 1,5 Ecoboost, odkręcona śruba? /zdjecie/.

Dodatkowe zdjęcie, wyciągnięta chłodnica widać wnętrze dolotu, kontrowersyjna śruba która budzi moje wątpliwości zaznaczona na czerwono
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały

Ostatnio edytowane przez steell ; 17-10-2017 o 11:52
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2021, 22:10   #4
fabi76
ford::beginner
 
Avatar fabi76
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 27-11-2013
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Mondeo mk5 Titanium
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 28
Domyślnie Odp: Wyciek oleju z silnika 1,5 Ecoboost, odkręcona śruba? /zdjecie/.

Witaj
Czytałem twój post o wycieku oleju. możesz mi odpisać co było przyczyną wycieku? U mnie wygląda to podobnie.
fabi76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.