Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2024, 21:53   #1
Piotruspan1
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-12-2019
Skąd: Szczecin
Model: Edge
Silnik: Benzyna 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Wymiana ACM ( radia )

Witam serdecznie. Ford Edge 2016 SEL USA. Zdarzyło się niestety tak że straciłem możliwość wyboru stacji radiowych i nic nie słychać w głośnikach. Wszystko inne działa super. Ale do rzeczy : chciałbym naprawić sam moduł ACM ( mogę go wyjąć, wysłać ). Czy macie może sprawdzone firmy które podejmują się takich wyzwań, a jeżeli nie to na jaki wymienić? Czy ilość wtyczek ma znaczenie ? Mam 2 z przewodami standardowo i 2 takie jak do anteny ( jedna ma kolor brązowy ). Czy mają jakieś znaczenie litery w końcówce numeru ACM ? Dziękuję.

Piotruspan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2024, 22:09   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Wymiana ACM ( radia )

Naprawiać, nie.

Kupić drugi...trzeba dobrać odpowiedni.

Trzeba spodziewać się takich wydatków

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2024, 13:24   #3
Piotruspan1
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-12-2019
Skąd: Szczecin
Model: Edge
Silnik: Benzyna 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wymiana ACM ( radia )

Jestem nastawiony na to że będę musiał wydać jakieś pieniążki, jednak żeby nie poszły w błoto jak dobrac ten dobry ACM ?
Piotruspan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2024, 13:48   #4
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Wymiana ACM ( radia )

Po numerach obecnego.
Jak widać w przykładowej aukcji są podane numery (jakieś) i zdjęcia naklejki z tymże numerem.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2024, 14:12   #5
Piotruspan1
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-12-2019
Skąd: Szczecin
Model: Edge
Silnik: Benzyna 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wymiana ACM ( radia )

Tak, wiem że najlepiej było by kupić o tych samych numerach. Jednak posiadam teraz FT4T-19C107-KC i na tą chwilę nie znalazłem takiego na rynku. Za to jest dużo np : EM2T- 19C107-CM , FS7T-19C107-YC lub innych. Wiadomo że wtyczki i ich kolory mają się zgadzać ale jak jest z numerami ? Są nawet takie co wtyczkami i rocznikiem będą się zgadzać. Numer napewno ma znaczenie tylko jakie ? Nie mogę znaleźć jakiegoś zetelnego opisu.
Piotruspan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2024, 15:20   #6
kirhoff
FCP member
 
Avatar kirhoff
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-06-2012
Skąd: Kamień Pomorski
Model: kuga
Silnik: 2.0 TDCI 140>163
Rocznik: 2010
Postów: 468
Domyślnie Odp: Wymiana ACM ( radia )

Cytat:
Napisał Piotruspan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie znalazłem takiego na rynku
Zobacz tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kirhoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2024, 16:01   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Wymiana ACM ( radia )

Cytat:
Napisał Piotruspan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, wiem że najlepiej było by kupić o tych samych numerach. ....
Dla aut z USA nie ma to większego znaczenia... I tak zapewne będzie trzeba do tego ACM wpisać komputerem właściwą konfigurację (pod auto...).

Jeśli to ma być wymiana "P&P" - to trzeba brać ACM USA.
W Europie - obiektywnie rzecz biorąc - taki ACM ma "wartość złomu". Niestety większość sprzedających "nie przyjmuje tego do wiadomości"... Nie oznacza to jednak, by ulegać ich "wydumanym zachciankom"...

Tak "na szybko" to znalazłem 1 aukcję z ACM USA (nadającym się do tego Edge) i za cenę właściwą dla tego przypadku: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Można śmiało brać i uchwyty metalowe przełożyć z tego swojego dotychczasowego. Przepisanie konfiguracji to oddzielna sprawa - albo trzeba ogarnąć we własnym zakresie za pomocą FORScana albo znaleźć kogoś, kto bez doktoryzowania się zrobi to w 3 minuty...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2024, 17:15   #8
Piotruspan1
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-12-2019
Skąd: Szczecin
Model: Edge
Silnik: Benzyna 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wymiana ACM ( radia )

Super. Dziękuję bardzo za informację. Chodziło właśnie o to czy inny numer będzie pasował. Wymiana będzie 1 do 1. Co do forscana to powoli się go uczę ( udało się z polskim językiem, uruchomieniem nawigacji i paroma ukrytymi funkcjami ) więc myślę że tutaj też powoli się uda. Dziękuję jeszcze raz.
Piotruspan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2024, 16:26   #9
Piotruspan1
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-12-2019
Skąd: Szczecin
Model: Edge
Silnik: Benzyna 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wymiana ACM ( radia )

Ogromne podziękowania dla wszystkich a w szczególności dla tedi_k za pomoc. Radio wymienione, działa. I najważniejsze nie za miliony monet. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piotruspan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.