Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2012, 10:25   #1
moton
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-06-2012
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Zablokowane drzwi pasażera

Dzień dobry wszystkim,
niedawno pojawił się w moim C-Maksie dziwny problem. Otóż nie mogę otwierać od wewnątrz drzwi od strony pasażera. Z zewnątrz otwierają się bez problemu. Wewnętrzna "mała" klamka jest cały czas wciśnięta (tak jakby drzwi były zaryglowane). Nie wiem, czy „niechcący” uruchomiłem jakąś funkcję, czy coś się popsuło. Dotyczy to tylko tych jednych drzwi. Czy ktoś miał może podobny problem i wie jak można przywrócić stan poprzedni?

moton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2012, 20:38   #2
panoramix
ford::average
 
Avatar panoramix
 
Zarejestrowany: 22-05-2011
Model: Focus C-Max / Volvo V50
Silnik: 1,6 tdci / 1.6D
Rocznik: 2004 / 2007
Postów: 137
Domyślnie Odp: Zablokowane drzwi pasażera

Jak otworzysz drzwi to na ich szczycie masz taki przelaczniczek. Odblokuj go. To jest zabezpieczenie przed otwarciem drzwi np przez dzieci. Taka blokada jest na obydwa tylnich drzwiach, w tych samych miejsach. Mozesz wtedy je otworzyc jedynie z zewnatrz.

Dziwne jest tylko co mowisz ze klamka wewnatrz jest jakby wcisnieta....
panoramix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2012, 23:28   #3
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Zablokowane drzwi pasażera

Bardziej wygląda to jakby się zamek uszkodził, chociaż może ktoś rzeczywiście Ci kawał zrobił albo poniosła go ciekawość i zapomniał odkręcić co narozrabiał.
W Mk1 to było białe plastikowe okrągłe, trzeba było przekręcić o 90stopni, otwór miało taki, że akurat pasował kluczyk stacyjki w niego i taki chyba był zamysł.
Próbowałeś tą małą klamkę otworzyć niezależnie i potem dopiero otwierać drzwi?
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2012, 00:33   #4
moton
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-06-2012
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zablokowane drzwi pasażera

Nie napisałem precyzyjnie, problem dotyczy przednich drzwi. Z blokady "rodzicielskiej" w tylnych drzwiach czasami korzystam, więc wiem o co Wam chodzi. A mnie zrobiła się dodatkowo blokada w przednich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Po zaparkowaniu muszę się szybko zbierać, żeby wypuścić żonę z auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Mała klamka jest wciśnięta na stałe i nie da się nią ruszyć, a nie chcę używać zbyt dużej siły.
Wydaje mi się, że na tych drzwiach nie ma żadnego przełącznika, ale jutro jeszcze raz się im dokładnie przyjrzę. Póki co dzięki za odpowiedzi.
moton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2012, 09:39   #5
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Zablokowane drzwi pasażera

To jeśli mówimy o przednich, to nie ma tam na bank blokady.
Coś się zepsuło w zamku/zablokowała się linka? tak sobie gdybam.
Zamki są plastikowo-metalowe, ale jak dla mnie za dużo plastiku albo za słaby.
Bez dobrania się do zamka raczej nic się nie dowiesz, a trochę tego dobierania jest. Jakbyś chciał wyjąć zamek, to będziesz musiał zdjąć klamkę, wyjąć szybę (albo przynajmniej ją odkręcić, chociaż bezpieczniej wtedy ją wyjąć - można przy okazji oczyścić ją z kurzu w miejscu styku z uszczelką drzwi).
Zabawy co niemiara. Polecam robić gdzieś pod dachem, bo jak cię deszcz zaskoczy to nie będziesz wiedział co najpierw składać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2012, 12:39   #6
moton
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-06-2012
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zablokowane drzwi pasażera

Dzięki za pomoc. Jak będę miał chwilę, to spróbuję się temu przyjrzeć dokładniej, albo przejadę się do jakiegoś mechanika i dam znać, co to było.
moton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2012, 23:20   #7
danzo
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-03-2009
Skąd: Radom, Lipsko
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 157
Domyślnie Odp: Zablokowane drzwi pasażera

U mnie zablokowały się tylne drzwi, nie mogę ich otworzyć od wewnątrz ani od zewnątrz - PORAŻKA.
Zdjąłem boczek, blache z podnośnikiem szyby ale nic tam ciekawego nie widać, linka jest ok, prąd dochodzi, zerwałem taśmę pod którą jest biały "wichajsterek" ze sprężynka który porusza się gdy ruszamy klamką - pomagam mu ale nic to nie daje. (mała klamka jest w pozycji półotwatej)

Miał ktoś z Was podobny problem? Jakieś pomysły?
__________________


FCP member
danzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2012, 07:46   #8
kris1978
ford::advanced
 
Avatar kris1978
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: Rumia
Model: S-MAX mk2
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2016
Postów: 229
Domyślnie Odp: Zablokowane drzwi pasażera

witam
miałem ten sam problem co wy tylko że w VW,jest to droba przez mękę ale jakoś się udało dodam że zanim cokolwiek zaczołem robić to najpierw zakupiłem drugi zamek
niestety w VW niema jakiegoś cudownego pstryczka przy którego pomocy można by było otworzyć trzeba rozebrać w chamski sposób zamek a nie jest to łatwe szczególnie w tylnich drzwiach nie wiem jak jest w c-max ale myślę że zasada będzie taka sama

pozdrawiam i życzę powodzenia
kris1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2012, 16:22   #9
danzo
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-03-2009
Skąd: Radom, Lipsko
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 157
Domyślnie Odp: Zablokowane drzwi pasażera

Podbijam temat - bo wezmę siekiereGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Jak myślicie - odkręcenie zawiasów chyba nic nie da - zamek raczej nie puści?

kris1978 jak widać z powodzeniem u mnie krucho - już miesiąc zablokowane - Pozdrawiam
__________________


FCP member
danzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2012, 23:18   #10
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Zablokowane drzwi pasażera

Cytat:
Napisał danzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podbijam temat - bo wezmę siekiereGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Jak myślicie - odkręcenie zawiasów chyba nic nie da - zamek raczej nie puści?

kris1978 jak widać z powodzeniem u mnie krucho - już miesiąc zablokowane - Pozdrawiam
Jak nie ma innego wyjścia, to może kup taki zamek (np. tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) i sprawdź "organoleptycznie" co popchnąć albo nacisnąć aby puściło...
Zawsze wtedy możesz teź próbować po prostu obecny zamek rozebrać-zniszczyć i po otwarciu założyć ten kupiony.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drzwi


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.