Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2012, 23:48   #1
Elvis166
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-04-2012
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Nieprawidłowy wskaźnik poziomu paliwa - jak wyjąć pompę paliwa z pływakiem

Witam,

Mam następujący problem - jak zaleje samochód do pełna, to wskazówka poziomu paliwa dochodzi tylko do połowy skali(czyli, że niby jest tylko pół baku pełne) i zaczyna powoli schodzić, wraz z przejechanymi km. Rezerwa zapala się, jak w baku jest jeszcze około 40 litrów(można na rezerwie przejechać 300-400 km - więcej nie probowaem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).

Wie ktoś co to może być?

Zastanawiam się nad wymianą pompy paliwa razem z pływakiem, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Gdzie jest bak i czy jest dostęp do pompy od góry, bez demontażu całego baku.

Proszę o pomoc?

Pozdrawiam!!!

Elvis166 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2012, 08:38   #2
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Nieprawidłowy wskaźnik poziomu paliwa - jak wyjąć pompę paliwa z pływakiem

Bak wiadomo masz pod autem odkręcasz śrubki na rysunku pod numerem 3 opuszczasz bak wypinasz przewody z pompy z czujnikiem a potem masz nakrętkę na rys. numer 5 ściągasz uszczelkę na rys. numer 26 i już go masz na wierzchu.
Rysunek poglądowy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg rys.jpg (78.5 KB, 354 wyświetleń)
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2012, 21:25   #3
Elvis166
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-04-2012
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nieprawidłowy wskaźnik poziomu paliwa - jak wyjąć pompę paliwa z pływakiem

Dzięki Wojtek za pomoc!

Czyli rozumiem, że nie ma dojścia do baku od góry(ktoś mi mówił, że jest pod wykładziną...)? Czyli bez kanału się nie obejdzie.


Pozdrawiam!
Elvis166 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2012, 22:50   #4
PiotraChorzów
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Chorzów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1996
Postów: 339
Domyślnie Odp: Nieprawidłowy wskaźnik poziomu paliwa - jak wyjąć pompę paliwa z pływakiem

W GALU MK1 - 2,0 - jest dojście przez podłogę po zdemontowaniu tapicerki podłogi
PiotraChorzów jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2012, 20:20   #5
Abund
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 02-09-2010
Skąd: Wołomin
Model: Galaxy/Tourneo Connect
Silnik: 1.9 TDI/1.5TDCI
Rocznik: 2004/2015
Postów: 103
Domyślnie Odp: Nieprawidłowy wskaźnik poziomu paliwa - jak wyjąć pompę paliwa z pływakiem

W MK2 też jest klapa rewizyjna w podlodze, miałem taki sam problem i uwinąłem się z tym w około 2h, najlepiej robić to gdy bak jest prawie pusty.
Abund jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2012, 20:57   #6
Elvis166
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-04-2012
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nieprawidłowy wskaźnik poziomu paliwa - jak wyjąć pompę paliwa z pływakiem

Hej Abund!

Możesz podać trochę więcej szczegółów?

- W którym miejscu dokładnie w podłodze jest ta klapa rewizyjna?
- Co dokładnie zrobiłeś, żeby ususnąć usterkę? Wymieniłeś całą pompę z pływakiem?

Pozdrawiam
Elvis166 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2012, 14:34   #7
Abund
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 02-09-2010
Skąd: Wołomin
Model: Galaxy/Tourneo Connect
Silnik: 1.9 TDI/1.5TDCI
Rocznik: 2004/2015
Postów: 103
Domyślnie Odp: Nieprawidłowy wskaźnik poziomu paliwa - jak wyjąć pompę paliwa z pływakiem

Klapa jak się pewnie domyślasz jest w podłodze mniej więcej pomiędzy prawym i środkowym fotelem drugiego rzędu. Musisz wymontować fotele, mocowania foteli i zdjąć tapicerkę z podłogi. U mnie wystarczyło wyjąć pompę oczyścić czujnik poziomu i prawidłowo to wszystko zmontować.


Pozdrawiam
Abund jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2012, 09:05   #8
zuraw 1
ford::average
 
Imię: maciej
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: grudziadz
Model: galaxy
Silnik: 1.9
Rocznik: 1997
Postów: 52
Domyślnie Odp: Nieprawidłowy wskaźnik poziomu paliwa - jak wyjąć pompę paliwa z pływakiem

Licznika czasami nie wyciągałeś? Nieraz po wyciągnięciu trzeba wskażnik adoptować vagiem,było o tym na forum .
zuraw 1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2012, 13:11   #9
Elvis166
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-04-2012
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nieprawidłowy wskaźnik poziomu paliwa - jak wyjąć pompę paliwa z pływakiem

Abund - dzieki za odpowiedź. Poczekam, az bak sie troche opróżni i spróbuje do niego zajrzeć. Co do wyciągania licznika, to nic mi na temat nie wiadomo, bo auto mam od dwóch miesięcy.
Elvis166 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2012, 21:16   #10
Elvis166
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-04-2012
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nieprawidłowy wskaźnik poziomu paliwa - jak wyjąć pompę paliwa z pływakiem

Dobrałem się do baku tak jak pisał Abund. Udało mi się wyjąć całą pompę z pływakiem na zewnątrz. Okazało się, że pompa była rozłączona w połowie(jest takie łaczenie białym plastikiem) i górna jej częśc była przymocowana do baku, a dolna leżała na jego dnie. Pływak, który jest właśnie w tej dolnej części pompy nie miał szans się przez to podnieść i stąd nieprawidłowe wskazanie poziomu paliwa.

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Elvis166 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.