Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2020, 10:16   #11
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,071
Domyślnie Odp: Brak mocy powyżej 4.5tyś obrotów + odcina przy 5.2 tyś

Kurcze. Ja mam takie samo autko i powiem szczerze, że jest nadspodziewanie żwawe, jak na silnik 1,4 l. Prędkości maksymalnej nie sprawdzałem, bo nie było okazji, ale wyprzedza naprawdę dobrze. Skoro więc koledzy mają wrażenie, że jedzie słabo, to pewno jednak mają jakiś problem z silnikiem.

darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2020, 10:29   #12
Altarowski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-08-2020
Model: Fusion
Silnik: 1.4b
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak mocy powyżej 4.5tyś obrotów + odcina przy 5.2 tyś

No ja właśnie jestem świadom jego ograniczeń. To nie jest wóz sportowy i za takiego go nie mam. Ale wydaje mi się, że (mając świadomość swojego braku umiejętności) zamiast katalogowych 13.5s do 100km/h wychodzi mi.. prawie 30 to jest o co walczyć. Poprawi się dzięki temu chociaż odrobinę zwykła, codzienna jazda... Czy się mylę? 🤯🤯😬
Altarowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2020, 10:50   #13
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: Brak mocy powyżej 4.5tyś obrotów + odcina przy 5.2 tyś

Czy to taki problem przejechać się innym egzemplarzem z takim silnikiem?

Jeden narzeka że auto nie jedzie, drugi zachwala że jest żwawe.

Komisy, ogłoszenia są pełne tych aut, jak zadzwonisz do prywatnego to nawet bez ściemniania o chęci zakupu, za "na flaszkę" znajdzie się taki co nie odmówi.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2020, 12:28   #14
KRUKER
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: C.K Kraków
Model: fusion fiesta
Silnik: 1.4 R4 1,6 (120 KM) Ti-VCT
Rocznik: 2007 2016
Postów: 321
Domyślnie Odp: Brak mocy powyżej 4.5tyś obrotów + odcina przy 5.2 tyś

Cytat:
Napisał Altarowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ja właśnie jestem świadom jego ograniczeń. To nie jest wóz sportowy i za takiego go nie mam. Ale wydaje mi się, że (mając świadomość swojego braku umiejętności) zamiast katalogowych 13.5s do 100km/h wychodzi mi.. prawie 30 to jest o co walczyć. Poprawi się dzięki temu chociaż odrobinę zwykła, codzienna jazda... Czy się mylę? ������
Jesli nie masz mozliwosci sie przewiesc innym, jak koledzy slusznie podpowiadaja to:

Juz Cie nie bede karcil o komputer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gdy niechcesz kosztow : kup jakis interface OBD II z allegro za pare zyla, użyj zwykle torque czy podobna apke . Zrob pomiar przyspieszenia po OBD. Nie bedzie super dokladny ale wykaze czy to 15 sekund czy 30. Jesli nie to zatrudnij pilota na fotelu pasazera z sekundnikiem. Jakos radzic sobie trzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pamietaj 13,5 to jest takie sraty pierdaty z hamowni przy pustym zbiorniku. Zaladujesz 5 kolesi z budowy, wrzucisz skrzynke z narzedziami i nalejesz do pełna i na bank Ci tyle nie wyjdzie,,,,Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W tym modelu forda nie trzeba nikogo ladowac, wlacz klimatyzacje.....
Bardzo wierzysz w slowo pisane. Taki to demon mocy ze Przyspieszenie (IV. biegu) 60-100 km/h (s): 14,8

Ludzie sa rozni, uznaja ciezkie, kwadratowe 80 koni za rakiete, ich prawo do oceny. Mam doczynienia z wieloma autami najczesciej wiem co pisze. Skoro fusion to rakieta to fiesta 120 kucow to bolid kubicy....ubolewam ze jednak tak nie jest, bo bym chcial Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

edit:
Gdy Ci wyjdzie 30 sekund, bede sie staral pomoc. Mialem taki przypadek, ze nie jechalo w gornych zakresach ale w ...audi. To zupelnie inna budowa, filozofia zasilania silnika. Ogolnie wierze, ze moze sie zdarzyc taki przypadek.

Ostatnio edytowane przez KRUKER ; 13-12-2020 o 13:06
KRUKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2020, 09:31   #15
Altarowski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-08-2020
Model: Fusion
Silnik: 1.4b
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak mocy powyżej 4.5tyś obrotów + odcina przy 5.2 tyś

Wysyłam nagranie tej odciny zapłonu. Ważna rzecz - but był CAŁY CZAS w podłodze (nawet podczas spadku obrotów [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Altarowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2020, 17:53   #16
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,071
Domyślnie Odp: Brak mocy powyżej 4.5tyś obrotów + odcina przy 5.2 tyś

Radio musiało grać?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2020, 19:57   #17
Edmund99
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-01-2019
Model: mazda 2
Silnik: 1.4 pb
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Brak mocy powyżej 4.5tyś obrotów + odcina przy 5.2 tyś

Dobry wieczór.
Pozwolę sobie tutaj zapytać bo mam podobny przypadek. Co prawda to mazda 2 ale z tym samym silnikiem. Skrzynia automat. Od pewnego czasu zauważyłem poszarpywanie przy przyspieszeniu. Obroty na biegu jałowym to trochę ponad 4000 i odcinka. Po odczytaniu błędów wyszedł misfire na 2 cylindrze . Wymieniłem świece bo niewiadomo kiedy były wymienione. Dodatkowo filtr powietrza i paliwa. Myślę jeszcze o cewce WN bo ludzie piszą źe to awaryjny element. Przepustnica brudna i trochę zaolejony kolektor więc jeszcze ją przeczyszczę. Trzeba tam wymieniać jakieś uszczelki?
Liczę na pomoc forumowiczów.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
Edmund99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2020, 07:52   #18
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Brak mocy powyżej 4.5tyś obrotów + odcina przy 5.2 tyś

Cytat:
Napisał KRUKER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ludzie sa rozni, uznaja ciezkie, kwadratowe 80 koni za rakiete, ich prawo do oceny. Mam doczynienia z wieloma autami najczesciej wiem co pisze. Skoro fusion to rakieta to fiesta 120 kucow to bolid kubicy....ubolewam ze jednak tak nie jest, bo bym chcial Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Ja proponuję pożyczyć diesla zamiast benzyny i porównać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam 1.6 100KM przerobione a ok 110.
Oddałem auto do serwisu i wziąłem serwisowe: Focus mk3 1.6 115KM diesel
Wciskasz gaz powyżej 2,5 tys obr i odlatujesz spod świateł. Benzyna odpada od razu. I dopiero po takiej kilkudziesięcio kilometrowej jeździe przychodzi refleksja, że może to moje auto rakietą nie jest hahaha
Do 1.4 80KM można wziąć 1.4 TDCi.

Ale porównując benzynę 80 i 100KM to różnica będzie

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

* dla osób szukających źródła tego wykresu to jest nim plik pdf: Powertrain Product Guide 2007
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2020, 13:19   #19
Altarowski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-08-2020
Model: Fusion
Silnik: 1.4b
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak mocy powyżej 4.5tyś obrotów + odcina przy 5.2 tyś

Panowie. Macie pojęcie, że jak ktoś jeździ wyłącznie 80-konnym samochodem to uważa je za żwawe? Wiadomo, że 80-konny diesel już będzie postrzegany jako szybszy (przez większy moment obr.) a 110-konna benzyna tym bardziej... U mnie na nagraniu ewidentnie widać, że coś jest nie tak, skoro przez chwilę obroty spadają (mimo wciśniętego do końca gazu)
Altarowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2020, 14:30   #20
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Brak mocy powyżej 4.5tyś obrotów + odcina przy 5.2 tyś

Cytat:
Napisał Altarowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie na nagraniu ewidentnie widać, że coś jest nie tak, skoro przez chwilę obroty spadają (mimo wciśniętego do końca gazu)
Niewłaściwe świece, bo miałem to samo.
U mnie obroty stawały na 5k obr. Po założeniu Irydowych świec (wcześniej testowałem srebrne, zwykłe, platynowe) wszystko jest ok.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.