Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2020, 18:52   #1
G Jaco
ford::average
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 12-10-2020
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Benzyna 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 97
Domyślnie Wymiana listw zgarniających - parapetów szyb i pionowych listw słupka b

Mam zdeformowane i sparciałe listwy zgarniające szyb. Będę je wymieniał i chcę zapytać czy ktoś już to robił? Czy są jakieś patenty na wymianę tego elementu? Z tego co wiem to będę musiał również zdjąć pionowe listwy słupka B bo poziome parapety leżą pod nimi.
Szukałem filmów instruktażowych na ten temat w j. polskim, angkeiskim, niemieckim, rosyjskim. Nawet szukałem instrukcji dla fiesty MK6 bo tam jest podobnie ale nie udało mi się niestety znaleźć jakiegoś kompletnego opisu czy filmu.

Powiecie jak zdemontować najpierw listwy pionowe słupka i następnie parapety?

G Jaco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2020, 08:01   #2
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,546
Domyślnie Odp: Wymiana listw zgarniających - parapetów szyb i pionowych listw słupka b

Listwy są na wcisk, tylne wyciąga się od końca drzwi do góry i wysuwa spod listwy słupka drzwiowego. W przypadku przednich trzeba odkręcić lusterko, podnieść listwę za koniec i wyciągnąć w kierunku przodu pojazdu, żeby wysunąć ją spod listwy pionowej drzwi.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2020, 00:35   #3
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Wymiana listw zgarniających - parapetów szyb i pionowych listw słupka b

Cytat:
Napisał kubaw20055 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Listwy są na wcisk, tylne wyciąga się od końca drzwi do góry i wysuwa spod listwy słupka drzwiowego. W przypadku przednich trzeba odkręcić lusterko, podnieść listwę za koniec i wyciągnąć w kierunku przodu pojazdu, żeby wysunąć ją spod listwy pionowej drzwi.
Ostatnio ktoś się pytał oto samo na facebookowej grupie Fiesta Klub Polska.
Odpisałem tej osobie, że po opuszczeniu szyby można poważyć poziome listwy i wyjąć je robiąc lekki łuk i nie demontując listw pionowych, ani lusterka zewnętrznego. Ja tak zrobiłem, wkłada się tak samo jak zdejmuje. Demontaż nie powinien zająć dłużej niż minutę max.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2020, 09:43   #4
G Jaco
ford::average
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 12-10-2020
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Benzyna 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 97
Domyślnie Odp: Wymiana listw zgarniających - parapetów szyb i pionowych listw słupka b

Dzięki za rady! Skorzystałem od razu z pierwszej odpowiedzi w wątku. odkręciłem lusterka i się udało. Tam oczywiscie na karoserii troszkę rdzy się zbiera bo te gąbki zewnętrzne robią się mokre jak pada. Myślałem żeby wkleić dodatkowe uszczelki tam ale nie wiedziałem czy będzie ładnie dolegać więc tego nie robiłem. I okazało się że w tym aucie co mam to po stronie kierowcy w tych wewnętrznych maskownicach przy słupku lewym nie było zaczepu dolnego a w prawym albo wyrwałem albo był urwany bo został zaczep w karoserii. Wyciągnąłem go i wkleiłem i czekam aż zupełnie wyschnie.
G Jaco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.