Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2011, 14:41   #1
maciekk4d
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-03-2011
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Mondeo Mk3 2.0 TDDI szarpie i gaśnie, po czym odpala na "plaku"

Witam serdecznie. Jakieś pół roku temu kupiłem Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KM z 2001r. Przez pierwsze pięć miesięcy wszystko było ok. Jakieś 2 tyg. temu nie mogłem uruchomić auta rano. Wkońcu jednak odpalił. Wyjechałem z podwórka, przejechałem jakieś 200m. i auto zaczeło szarpać, po czym zgasło. Zepchnełem go na pobocze i byłem wręcz pewny, że zabrakło paliwa (świeciła się rezerwa), jednak komputer pokazywał, że jest go jeszcze na 50km. Skoczyłem po paliwo, wlałem 5l. jednak samochód dalej nie odpalał. Kręcił tak jakoś szybko, jak by chciał załapać, ale nie mógł zaskoczyć. Otworzyłem filtr powietrza i psiknełem tzw. samostartu. Auto odpaliło odrazu i jeździło jak gdyby nigdy nic. Byłem pewny, że po prostu zabrakło paliwa i samostart umożliwił mu szybsze zaciągnięcie takowego. Odrazu pojechałem na stacje paliw BP, zatankowałem do pełna (ropy), dolałem uszlachetniacza (były straszne mrozy) i auto przez cały dzień bez problemu jeździło. Na drugi dzień rano odpaliłem Mondka, i znowu zaczeło się dziać jak wcześniej. Auto zaczeło szarpać, przerywać i zgasło. Wtedy już coś mi nie pasowało, ale stałem na środku drogi, więc chwyciłem plaka i szybko psikam w filtr powietrza. Odpalił odrazu, ale zawróciłem do domu. Podczas drogi do domu (ok. 10km), w filtr psikałem plakiem jeszcze jakieś 3 razy i jechałem bardzo powoli, bo jak tylko dodałem gazu to odrazu przerywał. Pomyślałem, że może to filtr paliwa. W serwisie Forda kupiłem filtr paliwa i przystąpiłem do wymiany. Do filtra nalałem chyba jednak troszkę za mało ropy i się zapowietrzył, więc znowu podratowałem się plakiem. Z trudem odpalił, ale wydawało się wszystko ok. Przejeździłem miesiąc i w niedziele znowu raz przerwał, więc szybko zjechałem na parking. Ustawiłem go na parkingu i jak chodził na wolnych to zgasł i nie chciał odpalić. Znowu kręcił tak szybko, jak by chciał a nie mógł. Psiknełem więc plakiem i zapalił od razu i znowu jak nowy chodził cały dzień. Dzisiaj pojechałem do miasta i oczywiście znowu zgasł i nie chciał odpalić, chociaż strasznie szybko kręcił. Nie miałem pod ręką plaka, więc odczekałem jakieś 20min. i odpalił z wielkim trudem. Taką czynność powtarzałem non stop praktycznie, bo ciągle gasł, a jak nie gasł to jechał i szarpał i przerywał cały czas. Ledwo co wróciłem do domu. Na podwórku psiknełem plakiem w filtr i zapalił odrazu i chodzi jak nowy. Jestem już bezsilny. Czytam na forum i objawy pasują do elektrycznej pompy paliwa przy zbiorniku, ale dlaczego auto odpala bez problemu jak psikne plakiem?
Niech ktoś mi coś podpowie, bo mam ochotę spalić ten samochód. Kupiłem Forda, bo miał być dobry a tu taka kicha. Żeby się chociaż zepsuł i nie odpalał, to bym tak długo szukał, aż by odpalił, ale tutaj on chodzi jak chce.

maciekk4d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2011, 21:52   #2
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 TDDI szarpie i gaśnie, po czym odpala na "plaku"

I ja myślę, że jest to elektryczna pompka paliwa przy baku.
Jak miałem w Volvo padnięty wtrysk (TDCI) to odpalał tylko z samostartu.
Byłeś na diagnostyce komputerowej? Może układ jest zapowietrzony, może gdzieś przytkany przewód paliwowy, bo jak wspominałeś wszystko zaczęło się od małej ilości paliwa, może pompka zaciągnęła jakiegoś szlamu. Jest dużo przyczyn, żeby tak na 100% powiedzieć co mu dolega. Może coś z główną pompą paliwa, może nie da wytworzyć odpowiedniego ciśnienia, może końcówki leją (choć w TDDi to chyba ostatnia rzecz, którą się sprawdza).

Pozdrawiam, TomekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2011, 09:48   #3
maciekk4d
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-03-2011
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 TDDI szarpie i gaśnie, po czym odpala na "plaku"

Również wydaje mi się, że to elektryczna pompa przy baku, ale dlaczego wtedy odpala na plaka?
Jak sprawdzić tą pompkę? Wystarczy odłączyć przewód za nią i zobaczyć czy pompuje paliwo? Może być taka sytuacja, że paliwo pompuje, ale po prostu troszeczkę za mało?
maciekk4d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
gaśnie silnik , mondeo mk3



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.