Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2013, 08:17   #1
droopsio
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie świece żarowe nie grzeją

witajcie,

od jakiegoś czasu spotykam się z dziwną przypadłością mojego Galaxy - może bardziej doświadczeni z Fordem będą wiedzieli co mogło się stać.
Otóż raz na kilkadziesiąt odpaleń, świece żarowe nie grzeją po przekręceniu zapłonu. Zdarzyło się to kilka razy w okresie 2 m-cy.
Najczęściej sytuacja ma miejsce przy kilkustopniowym mrozie po staniu w nocy, co ciekawe przy większych mrozach nic się nie dzieje.
Auto po uruchomieniu mimo braku grzania świec, odpala, kilka sekund chodzi nierówno, a w momencie jak wszystkie świece się nagrzeją pracuje normalnie.

Nie kopci, ładnie się wkręca - generalnie nic mu nie dolega. Silnik 1.8 TDCI 100 KM. Same świece wymienione w listopadzie ub.r.

Macie pomysł co to może być? Jeśli bezpiecznik, powinien za każdym razem mieć problemy wg mnie. Może jakiś przekaźnik?

pzdr

droopsio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2013, 08:19   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: świece żarowe nie grzeją

A jak sprawdziłeś że świece nie grzeją ??
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2013, 08:51   #3
droopsio
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie Odp: świece żarowe nie grzeją

kontrolka grzania gaśnie po pół sekundy. Normalnie pali się na zimnym silniku ok 6-8 sekund
droopsio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2013, 10:36   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: świece żarowe nie grzeją

Gasnąca kontrolka jeszcze nie świadczy o tym, że świece nie grzeją.Poczytaj sobie posty o grzaniu świec żarowych, i o kontrolce, a zrozumiesz na czym to polega.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2013, 10:49   #5
droopsio
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie Odp: świece żarowe nie grzeją

Czytałem te posty. Natomiast w przypadku kiedy kontrolka pali się normalnie, auto odpala normalnie - silnik pracuje równo.
W sytuacji kiedy kontrolka tylko mrugnie, silnik na początku nierówno pracuje przez kilka sekund. Po tym wnioskuję, że wtedy świece nie są odpowiednio zagrzane.
droopsio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2013, 14:11   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: świece żarowe nie grzeją

Rano, przy pierwszym odpalaniu, nawet jak kontrolka zgaśnie przytrzymaj jeszcze kluczyk przez 10 sekund w pozycji grzania i wtedy spróbój odpalić, zauważ czy jest różnica czy nie.
Inny sposób sprawdzenia czy świece grzeją, to podłącz żarówkę pod kabel plusowy, środkowy do świecy żarowej, kabel minusowy do masy. Włącz grzanie, żarówka powinna świecić, i tak po kolei aż wszystkie sprawdzisz.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 14:05   #7
edekm6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-04-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: świece żarowe nie grzeją

Żarówką to tylko sprawdzisz czy prąd jest na świecy ale nie sprawdzisz czy grzeje.
edekm6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 14:31   #8
droopsio
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie Odp: świece żarowe nie grzeją

nie wiem na ile może być to być rozwiązaniem problemu, ale od momentu, kiedy wyjąłem ze skrzynki bezpiecznik od grzania świec, delikatnie przetarłem papierem i włożyłem na miejscie temat się więcej nie pojawił. Grzanie świec zawsze zajmuje teraz ok. 6-7 sekund.
na razie zostawiam jak jest - auto ładnie pali, równo pracuje. Jeśli jesienią znów zacznie się pojawiać, będę myślał dalej.
droopsio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8tdci


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.