Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2019, 08:22   #21
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Cytat:
Napisał KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej nie bo przynajmniej u mnie jak się wysiądzie z pojazdu to nic nie słychać . U mnie to jest tylko w środku .
Nie chcę być upierdliwy, ale zauważ że jednemu z was skrzypi przy dodawaniu gazu, drugiemu tylko przy odejmowaniu gazu. Czyli silnik idzie do przodu lub cofa się do pozycji . Nie może to być pedał przyspieszenia ponieważ jednemu z was na tempomacie też skrzypi. Będąc na zewnątrz samochodu nie usłyszysz skrzypienia ponieważ silnik pracuje. A rezonans będzie słyszalny tylko wzamkniętej budzie. Ale to tylko moje spostrzeżenia.

yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2019, 15:24   #22
maciej555
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2014
Model: Kuga
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chcę być upierdliwy, ale zauważ że jednemu z was skrzypi przy dodawaniu gazu, drugiemu tylko przy odejmowaniu gazu. Czyli silnik idzie do przodu lub cofa się do pozycji . Nie może to być pedał przyspieszenia ponieważ jednemu z was na tempomacie też skrzypi. Będąc na zewnątrz samochodu nie usłyszysz skrzypienia ponieważ silnik pracuje. A rezonans będzie słyszalny tylko wzamkniętej budzie. Ale to tylko moje spostrzeżenia.
Masz rację. W moim przypadku trzeszczenie można było wywołać wyłącznie puszczając pedał gazu. Ostatnio kilka razy efekt był podobny kiedy stojąc na lodzie ruszałem używając tylko sprzęgła.
Gdyby dźwięk bardziej przypominał głuche uderzenie pomyslalbym, że to łapy silnika, a tak brzmi to bardziej jak zardzewiala sprężyna albo ocierajace się o siebie tworzywo sztuczne. Nie wiem do czego można to bardziej porównać.
maciej555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2019, 17:03   #23
DjDario79
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 30-05-2017
Skąd: Rybnik
Model: Ford Kuga
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 36
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Byłem na pierwszym przeglądzie w ASO. Powiedziałem o skrzypieniu - po sprawdzeniu przyznali mi faktycznie rację, ale niestety nie udało im się nic z tym zrobić. To podobno jakaś gumowa poduszka czy coś takiego. Nie wiem czy już się przyzwyczaić do tego, czy jeździć do ASO i truć im gitarę...
DjDario79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2019, 17:22   #24
hyrus1
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: walbrzych, lyon
Model: TOUAREG 2
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rocznik: 2014
Postów: 178
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Cytat:
Napisał DjDario79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem na pierwszym przeglądzie w ASO. Powiedziałem o skrzypieniu - po sprawdzeniu przyznali mi faktycznie rację, ale niestety nie udało im się nic z tym zrobić. To podobno jakaś gumowa poduszka czy coś takiego. Nie wiem czy już się przyzwyczaić do tego, czy jeździć do ASO i truć im gitarę...
moim zdaniem zdecydowanie truć im gitare!!!
sprzedają buble-niech coś z tym robią - mało wydałeś na skrzypiące auto? po gwarancjii już ci tego nie zrobią za free...
hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2019, 17:50   #25
maciej555
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2014
Model: Kuga
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Cytat:
Napisał DjDario79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem na pierwszym przeglądzie w ASO. Powiedziałem o skrzypieniu - po sprawdzeniu przyznali mi faktycznie rację, ale niestety nie udało im się nic z tym zrobić. To podobno jakaś gumowa poduszka czy coś takiego. Nie wiem czy już się przyzwyczaić do tego, czy jeździć do ASO i truć im gitarę...
Pamiętasz coś więcej? Chodzi o poduszkę silnika? Mówili, o którą dokładnie?
maciej555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2019, 19:03   #26
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Cytat:
Napisał maciej555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pamiętasz coś więcej? Chodzi o poduszkę silnika? Mówili, o którą dokładnie?
Jesli poduszka silnika to ta dolna, na nią przenoszone są największe siły. Czyli moja teoria się sprawdza
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2019, 19:24   #27
maciej555
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2014
Model: Kuga
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli poduszka silnika to ta dolna, na nią przenoszone są największe siły. Czyli moja teoria się sprawdza
Jestem w stanie to sam sprawdzić?
maciej555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2019, 21:50   #28
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Cytat:
Napisał maciej555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem w stanie to sam sprawdzić?
Tak garaż z kanałem, (z zaufanym człowiekiem )ściągnij osłonę silnika i na ręcznym hamulcu z pierwszego biegu lekko z wyczuciem popuszczaj sprzęgło jak nic nie usłyszysz to próbuj że wstecznym. Jeśli masz zaufanego mechanika niech to on sprawdź dla twojego bezpieczeństwa
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2019, 06:56   #29
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Witam ponownie . Byłem wczoraj w serwisie . Co prawda w sprawie mondeo , ale poruszyłem temat skrzypienia w Kugach . Jeden z pracowników powiedział ,że pomiędzy szybą przednią a podszybiem po deską wewnątrz jest jakaś pianka czy guma i to może dawać taki efekt . Zalecenia : Zdjąć plastikowe podszybie pd wewnątrz i spryskać środkiem silikonowym . Jak tak wczoraj zerknąłem u siebie to chyba nie będzie trudno wyjąć z zapinek ten kawałek plastiku i spryskać do srodka . Dzisiaj może spróbuje . Jakby co to napiszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2019, 16:53   #30
Jankon
ford::average
 
Imię: JJ
Zarejestrowany: 08-08-2006
Model: Kuga
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 83
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Cytat:
Napisał KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeden z pracowników powiedział ,że pomiędzy szybą przednią a podszybiem po deską wewnątrz jest jakaś pianka czy guma i to może dawać taki efekt
Myślę, że każdy trop jest wart sprawdzenia. Jednak to zupełnie coś innego niż:

Cytat:
Napisał DjDario79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po sprawdzeniu przyznali mi faktycznie rację, ale niestety nie udało im się nic z tym zrobić. To podobno jakaś gumowa poduszka
A jeden i drugi przypadek to sugestia serwisu.

Swoja drogą najdziwniejsze dla mnie jest to, że nie mogę wyłapać żadnego związku z temperaturą, wilgotnością czy jeszcze czymś innym. Skrzypi albo nie - niemalże losowo.
Jankon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.