Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-12-2010, 22:19   #1
mradziol
ford::beginner
 
Avatar mradziol
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Model: ford MONDEO
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 43
Domyślnie Awaria ESP

Witam,

jako ze po 1,5 roku uzywania mondziaka 2.0 Tdci kolejna rzecz musiala sie zepsuc...tym razem padlo na ESP.

Zjezdzalem dzisiaj z gory calkowicie pokrytej sniegiem i lodem. Przy predkosci ok. 20km/h wszystkie kola zostaly zablokowane (wczesniej prawidlowo dzialal ABS) i samochod zaczal sunac w dol lekko zwalniajac aczkolwiek caly czas sie uslizgujac. W tym momencie zapalila sie na stale kontrolka ESP sygnalizujac awarie systemu. Na Conversie zadnej informacji o usterce, pali sie caly czas tylko kontrolka ESP nad Conversem.

Kilkukrotna proba wylaczenia/wlaczenia silnika, alarmu, samego systemy ESP nie pomaga. Najprawdopodobniej komputer zwariowal - odczytal (czujniki przyspieszenia), ze to niemozliwe, ze wszystkie kola stoja a samochod jedzie i na stale zapisal blad systemu ESP wylaczajac go.

Jak to naprawic? Kolejna wizyta w ASO...?

mradziol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2010, 22:35   #2
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Awaria ESP

Spróbuj może zresetować komputer przez odłączenie klemy na parę min , nie wiem czy w tym akurat przypadku coś pomoże ale są sytuacje w MK4 że właśnie odłączenie zasilania pomaga....nawet użytkownicy włączyli kluczyk 10 do zestawu serwisowego.....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2010, 00:07   #3
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Awaria ESP

Ciekawa sprawa z tym, jestem ciekaw jak to sie dalej potoczy.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2010, 19:18   #4
gpawel
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-05-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo IV
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie Odp: Awaria ESP

Witam,

Miałem to samo, tylko udało mi się to naprawić na gwarancji. Przerwał się kabelek przy czujniku prędkości, tylko dopóki nie podłączysz się pod kompa nie będziesz wiedział który. U mnie był to kabel przy lewym czujniku i to podobno jest standard, często tak się dzieje. Jest on źle zabezpieczony i przeciera się.
Pozdrawiam
gpawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2010, 10:47   #5
mradziol
ford::beginner
 
Avatar mradziol
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Model: ford MONDEO
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 43
Domyślnie Odp: Awaria ESP

witajcie!

zatem...sprawa rozwiazala sie sama...

na drugi dzien odpalilem auto (wczesniejsze odlaczanie akumulatora nic nie dawalo) i po ok. 5 minutach jazdy lampka zgasla.

moim zdaniem komputer "przeprowadzil" jakis test wewnetrzny, stwierdzil, ze wszystko ok i sie sam zresetowal. system nadal dziala poprawnie.

przyklad pokazuje jednak, ze elektronika czasami nie dziala do konca poprawnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pzdr!
mradziol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2010, 10:57   #6
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Awaria ESP

Ironicznie można by powiedzieć, że elektronika zazwyczaj nie działa poprawnie.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 09:16   #7
msr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2008
Skąd: Kraków
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: Awaria ESP

W moim mondku dziwnie zachowuje się ESP (ABS działa poprawnie). Czasami zaraz po ruszeniu autem i skręceniu kierownicą pojawia się kontrolka ESP i system zostaje wyłączony. Czasami jest też tak, że przez kilka dni ESP działa poprawnie. Byłem w ASO i zdiagnozowali mi usterkę czujnika kąta skrętu (niestety część na zamówienie) Inny mechanik twierdzi, że jeśli ESP czasami działa poprawnie to raczej nie może być to wina tego czujnika. Czy ktoś miał podobny problem?
msr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 12:02   #8
Krzysztoff
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2007
Model: Mondeo MKIV Titanium X kombi
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2009/2010
Postów: 199
Domyślnie Odp: Awaria ESP

Witam,

Temat ESP był już omawiany na forum. Opisane objawy mogą być spowodowane przetarciem izolacji wiązki kablowej gdzieś w okolicach przedniego zawieszenia. Naprawa jest dość prosta i podobno nie droga. Wtedy też raz ESP działa, a raz nie działa.

Pozdrawiam
Krzysztoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 12:45   #9
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Awaria ESP

Ja miałem problem z wiązką w prawym przednim kole, ale objawiało się to tak że nie było abs,esp i spadła mi moc o jakieś 30%. Ten przypadek wygląda trochę inaczej, ale chyba warto to sprawdzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2011, 14:38   #10
boleek
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Skąd: Basingstoke, UK
Model: Mondeo Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 10.2009
Postów: 57
Domyślnie Odp: Awaria ESP

Cytat:
Byłem w ASO i zdiagnozowali mi usterkę czujnika kąta skrętu (niestety część na zamówienie)
Mialem dokadnie te same objawy jak ty i taka sama diagnoze. Auto postalo 3 dni w servisie (auto na gwarancji), wymienili czujnik (gdzies na kolumnie kierowniczej czy jakos tak) i problem ustal.
Cytat:
Napisał Krzysztoff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Temat ESP był już omawiany na forum. Opisane objawy mogą być spowodowane przetarciem izolacji wiązki kablowej gdzieś w okolicach przedniego zawieszenia. Naprawa jest dość prosta i podobno nie droga. Wtedy też raz ESP działa, a raz nie działa.

Pozdrawiam
Tylko, ze w tym przypadku ESP pozostaje aktywne; kontrolka dalej swieci ale sam ESP jest aktywny. Tak mi powiedziano w servisie. Kontrolka zapala sie poniewaz jest to jakis chwilowy problem, ktory ustaje (w pewnym sensie) samoczynnie.

Ostatnio edytowane przez boleek ; 18-06-2011 o 14:41
boleek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.