Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-10-2015, 18:09   #31
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,651
Domyślnie Odp: Samodzielna naprawa pompy wysokiego ciśnienia CR 2.0TDCI

Ok więc odpalanie to mogą być dwie sprawy:
- sprężanie
- aparatura wtryskowa.

Czy jeśli nie mam sprężania to nie powinno być jakichkolwiek dodatkowych objawów?
Po odpaleniu silnik chodzi bardzo dobrze. LICZNIKOWE 200 km/h osiąga bez bólu, oleju od wymiany do wymiany ubywa... W sumie to nie wiem ile bo na bagnecie opuści się około półtorej "kratki". Ile to rzeczywistości to nie wiem , ale pewnie całe nic.
Nie chcę na siłę udowadniać , że silnik jest dobry, ale wydaje mi się mało prawdopodobne żeby tak nie było.
Uważasz że ponowna próba przelewowa to dobry pomysł?
P. S średnie spalanie (jakieś 15 % miasta reszta "trasa" na zimno) w nim jest na poziomie 6- 6.5 /100 . Jak się jeździ z gazem w podłodze to około 7 więc chyba w miarę ok.
P.S 2 - jest jeszcze jeden objaw - na biegu jałowym przy utrzymywaniu stałych obrotów na poziomie 1200 - 1400 silnik się "trzęsie". Drgania w kabinie są znacznie mocniejsze niż normalnie.

EDIT: ogólnie chciałem się tym pobawić bo mnie to drażni... DO niedawna miałem ibizę 1.9 tdi vp z przebiegiem 300 kkm i tam do -20 to odpalało się tak samo jak w lato... A tutaj Common Rail i trzeba ognisko pod silnikiem rozpalić żeby odpalił...


Ostatnio edytowane przez cezarg1410 ; 02-10-2015 o 18:37
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2015, 10:09   #32
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Samodzielna naprawa pompy wysokiego ciśnienia CR 2.0TDCI

Jednak najlepiej byłoby podłączyć go do dobrego testera i z przytomnym diagnostą zobaczyć co się dzieje z ciśnieniem na listwie podczas rozruchu. To może być niewielkie zapowietrzanie się układu wysokiego ciśnienia (warto sprawdzić szczelność całej instalacji, zwłaszcza przelewów), może być uszkodzony zawór IMV na pompie, mogą to być wtryski, wreszcie może to być jakiś błąd softu lub czujnika (niewłaściwa dawka rozruchowa).
Test przelewowy wtryskiwaczy nie jest drogi i skomplikowany, ja co roku robię. Dwa razy musiałem z tego powodu zmieniać zaworek (wolne obroty falowały).
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 05-10-2015 o 12:43
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2015, 09:15   #33
Pezal
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-10-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1
Thumbs down Odp: Samodzielna naprawa pompy wysokiego ciśnienia CR 2.0TDCI

Witam.

Włączę się do tematu naprawy pompy Cr Delphi.

Oprócz pompki podawczej którą Pan wymieni, w takiej pompie może występować jeszcze szereg innych uszkodzeń powodujących przechodzenie auta w tryb awaryjny i zapalenie "słynnej" wśród naszych klientów sprężynki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jednym z elementów który również rymieniamy przy takich naprawach jest głowica pompy lub jej wałek. Aby zweryfikować sprawność głowicy potrzebny jest test na stole probierczym Hartridge AVM - 2PC przeznaczonym do pomp Delphi. Parametr który mierzymy to ciśnienie osiągane przez głowicę i co najważniejsze czas jego uzyskiwania. Jezeli głowica będzie już zużyta to podczas jazdy i gwałtownego przyspieszania, ciśnienie paliwa nie będzie wystarczające i również wywoła to tryb awaryjny.

Jeżeli bieżnia wałka po której poruszają się rolki jest zużyta to nie będą one w stanie spowodować pełnego wysuwu tłoczka i również nie osiągniemy wymaganego ciśnienia i wydatku paliwa.
Pezal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2015, 21:20   #34
bksfuo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mk5, mk6, master,LT46,canter
Silnik: 2.5d;2.0;1.9 ;2,2; 2,8; 2,8
Rocznik: 1997, 2003, 2005, 2005, 1997,2003
Postów: 307
Domyślnie Odp: Samodzielna naprawa pompy wysokiego ciśnienia CR 2.0TDCI

Cytat:
Napisał Pezal Diesel Centrum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.

Włączę się do tematu naprawy pompy Cr Delphi.

Oprócz pompki podawczej którą Pan wymieni, w takiej pompie może występować jeszcze szereg innych uszkodzeń powodujących przechodzenie auta w tryb awaryjny i zapalenie "słynnej" wśród naszych klientów sprężynki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Pana na forum Transitowców. Cieszy Nas bardzo uwaga eksperta lecz tutaj zajmujemy się pomocą w rozwiązywaniu problemów (oczywiście bez obrazy)oraz eliminacją nieuczciwych serwisantów oraz mechaników. Po 2 proszę przeczytać wszystkie strony tego tematu.
Autor naprawił wtryski oraz pompę za kwotę koło 2 500zł. (części bez zniżek Pan jest hurtownikiem) Niech policzy sobie za naprawę 1000zł da nam to 3500zł. Jest Pan skłonny naprawiać Nasze Fordy za tą kwotę? jeśli tak radzę budować duży parking oraz hotel klientomGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bksfuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2015, 21:40   #35
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Samodzielna naprawa pompy wysokiego ciśnienia CR 2.0TDCI

Cytat:
Napisał bksfuo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Autor naprawił wtryski oraz pompę za kwotę koło 2 500zł. (części bez zniżek Pan jest hurtownikiem) Niech policzy sobie za naprawę 1000zł da nam to 3500zł.
Sprawa nie jest taka oczywista i prosta. Co innego zrobić sekcję niskiego ciśnienia, co innego regenerować sekcję wysokiego ciśnienia - także koszt nowych części w tym drugim przypadku jest wysoki. Aby mieć pewność czy prawidłowo pracuje sekcja wysokiego ciśnienia, nie ma innej możliwości jak sprawdzenie jej na specjalistycznym stanowisku, które potrafi symulować wszystkie stany w jakim pracuje pompa zamontowana w samochodzie. Takie stanowisko oraz inny sprzęt do naprawy armatury dieslowskiej kosztuje dosłownie majątek - to są olbrzymie sumy, do tego trzeba doliczyć inne koszty działanie firmy w tym amortyzacja drogiego sprzętu, no i zysk- nikt przecież nie będzie dopłacał do interesu.

Niezależnie od wszystkiego - autoryzowana firma musi stosować się do procedur określonych przez producenta - inaczej może stracić autoryzację.

Mając pompę sprawdzoną przed i po naprawie, można powiedzieć, że przy zastosowaniu oryginalnych części pompa jest jak nowa na 100%.
Ja z pompą tak zrobiłem (w innej autoryzowanej firmie) i nie żałuję. Ale musi to trochę kosztować...

Wtryski ratowałem sam. Ale tu jest trochę mniejsze ryzyko wpadki...

Trochę natomiast nie podoba mi się, że na społecznościowym forum robi się taką oczywistą samoreklamę, choć - przyznaję - technicznie merytoryczną. Inna sytuacja jest - gdy firmę poleca forumowicz, który skorzystał z usług takiej firmy...

Na naszym Forum jest dział promocji firm, gdzie można się zareklamować: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 08-10-2015 o 22:00
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 23:07   #36
1985matti
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 23-11-2012
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Transit 2003
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 72
Domyślnie Odp: Samodzielna naprawa pompy wysokiego ciśnienia CR 2.0TDCI

W hurtowniach na stanach magazynowych trzymają zaworki, końcówki wtryskiwaczy i łuszczącą się pompę podająca paliwo. (stany magazynowe liczone w setkach stuk)
Sekcje wysokiego ciśnienia i bieżnie po których chodzą wałki to są pojedyncze sztuki trzymane na stanach magazynowych.
Jeżeli hurtownie nie trzymają tych części nawet na stanie i albo dana część jest na stanie albo wcale jej nie ma to o czymś świadczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przed robota poczytałem parę tematów i trochę rozejrzałem się po rynku.
Po oględzinach pompy potwierdziło się wszystko co wcześniej wyczytałem.

Następna sprawa to sekcja wysokiego ciśnienia jest chyba nierozbieralna.
Są tam cztery śruby na klucz torx. Złamałem klucz torx Yato chyba T40 następnie próbowałem to rozkręcić kompletem z WERY klucze z górnej półki i też nie puściło. Miałem jeszcze klucze torx udarowe ale nie próbowałem.
Jest tam albo lewy gwint albo jest to tak mocno dowalone że bez odpowiednich narzędzi czyt. udarowych jest to nie do rozkręcenia. Zresztą na głowach tych śrub najprawdopodobniej hartowanych widać że jak je ktoś dokręcał to aż tak jakby przeciągnął te gniazda tych śrub tzn była użyta do dokręcenia bardzo duża siła.
Nigdzie w internecie nie znalazłem żeby ktoś podjął się naprawy sekcji wysokiego ciśnienia a do tego części w hurtowniach do takiej operacji brak.
Świadczy to o jednym - nie psuje się.

Moja pompa i wtryski wytrzymały 300 000 kilometrów - przebieg oryginalny.
Jeszcze szło jeździć tzn sprężynka wyskakiwała raz na ruski rok, auto zapalało z półobrotu w największe mrozy i wszystkie świece były spalone. O czymś to świadczy.

Teraz najlepsze, transitów na allegro z roku 2000-2005 jest z przebiegiem: poniżej 300000 180szt
powyżej 300000 a poniżej 400000 49szt
i z przebiegiem powyżej 400000 jest uwaga 12szt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a z przebiegiem powyżej 600000 całe dwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Także z tego co widać Transit absolutnie nie nadaje się w długie trasy, można nim jedynie co niedziele podjechać pod kościół i ewentualnie dwa razy w miesiącu pod najbliższą biedronkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Obstawiam że mondea i transity TDCI które ludzie naprawiają tzn nie mogą już nawet zapalić lub ciągle świeci się sprężynka mają przebiegi po 350 tyś i więcej a w internecie naprawiane są egzemplarze po 150-200tys przebiegu.

Silnik jest teraz nie do poznania, chodzi cichutko, moc jest w całym zakresie obrotów czego chcieć więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez 1985matti ; 13-10-2015 o 23:11
1985matti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 07:58   #37
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Samodzielna naprawa pompy wysokiego ciśnienia CR 2.0TDCI

Cytat:
Napisał 1985matti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz najlepsze, transitów na allegro z roku 2000-2005 jest z przebiegiem: poniżej 300000 180szt
powyżej 300000 a poniżej 400000 49szt
i z przebiegiem powyżej 400000 jest uwaga 12szt
a z przebiegiem powyżej 600000 całe dwa

Także z tego co widać Transit absolutnie nie nadaje się w długie trasy, można nim jedynie co niedziele podjechać pod kościół i ewentualnie dwa razy w miesiącu pod najbliższą biedronkę
Hm... To ci powiem, że na naszym forum jakiś czas temu kolega Erbi opisywał, że sprzedał Transita 2,0 tdci z przebiegiem 1 mln km (jeden milion km), a tydzień później widział go na OtoMoto z przebiegiem 300kkm.
Eksploatował zawsze kilka Transitów i Sprinterów na stałej trasie z Rzeszowa do Monachium i robiły takie przebiegi. Z tego co pamiętam średni dzienny przebieg wynosił ponad 500 km. Ale wszystkie miały założony ogranicznik prędkości.
Cytat:
Napisał 1985matti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
silnik jest teraz nie do poznania, chodzi cichutko, moc jest w całym zakresie obrotów czego chcieć więcej
Jeżeli lubisz dynamiczną jazdę, to może boxik założyć? Tak ze 140KM/340Nm bez żadnego uszczerbku dla zdrowia będzie i banan na twarzy gwarantowany...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 14-10-2015 o 08:08
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2016, 19:29   #38
mateuszrozi32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2015
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: Samodzielna naprawa pompy wysokiego ciśnienia CR 2.0TDCI

Nie tak do końca można patrzec na to z tej strony ze jesli odpala jezdzi i nie wywala sprezynki to jezdzic i nie ruszac mam mondeo mk3 z tym "cudownym" 2.0 tdci sprawa wygladala na tyle dziwnie ze auto odpalalo nawet w ostatnie mrozy od strzała od razu zadnych problemow chodzilo idealnie zero spadkow mocy od dołu ciągneło że aż miło takie bylo moje zdziwnie gdy jadąc sobie trasą dojezdzajac do krzyżówki w momenci wcisniecia sprzęgła onroty spadly zatrzymaly sie na ok 1100 slychac było klekotanie na budzie czuc bylo mocne szarpanie silnika po czym zjechalem na pobocze szybko wykrecilem kluczyk i po tym auto nie odpalilo juz po pdstawieniu auta okazalo sie ze wtryski w fatalnym stanie wszystkie... na dodatek pompa puscila opilki i jak to mechanik powiedzial jakis syf puscila co spowodowalo ze paliwo wtryski dostaly czarne jak smola i z powrotu paliwo zabrudzilo caly bak i mam dylemat rozmawiajac z mechanikiem stweirdzil ze wtryski do regeneracji pompa bak i przewody do czyszczenia 1600 wtryski 1200 pompa jego robocizna czyszczenie itp wychodzi 4000 szukalem takich tematow na forach bo z racji ze lubie majsterkowac i troche pojecia mam vhcialbym sprobowac sam to naprawic bo jednak wyciagnac tak od razu 4000 zl na naprawe hmm ewentualnie gdybym w lotka wygral to spoko
mateuszrozi32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2016, 20:00   #39
1985matti
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 23-11-2012
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Transit 2003
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 72
Domyślnie Odp: Samodzielna naprawa pompy wysokiego ciśnienia CR 2.0TDCI

Ta czarna maź to może olej silnikowy ? Bo układ z niczym innym nie łączy się co byłoby czarne. Może przytkał ci się filtr paliwa (lub coś innego) i pompa zaczęła przez uszczelniacze ciągnąc olej silnikowy.

Te opiłki to nie są duże jak kamienie i nie atakują z zaskoczenia.
U mnie przez 300tyś na łopatkach pompy CR porobiły się delikatne wgłębienia na mniejsze niż 0,5mm (zobacz na zdjęciach w poprzednich postach). Pod palcem czuć delikatne nierówności na łopatkach.

U ciebie wygląda to jakby coś nagle się zepsuło (zaciągnęło ten syf) plus wcześniej była zużyta ta pompa i wtryski.

A ten syf to widziałeś czy tylko mechanik tak powiedział ? (tam za bardzo nie ma miejsca skąd mógł się on wziąć)
Kiedy wymieniałeś filtr paliwa ?
Robiłeś coś kiedy z wtryskami lub pompą CR ?

Jak 4 tysiące za dużo to samemu za dwa zrobić jak nie masz dwóch lewych rąk. (i masz pewność że części oryginalne a nie chińskie zamienniki)

PS
ten mechanik te wtryski i pompę na stole testowym sprawdzał czy od ręki taką diagnozę dał ? (bo jak TDCi to wszystko robimy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Jak nie ma urządzeń do testowania to musiał wszystko wysłać do testów a to kosztuje i to nie mało.
Obstawiam że coś innego się zepsuło a nie pompa i wtryski (nie mówię że są w idealnym stanie).
Zaczynające się problemy z pompą i wtryskami to proces długotrwały auto gorzej pali kopci nie ma kopa i wywala sprężynkę że ciśnienia nie może utrzymać przy dużych obciążeniach.

Do sprawdzenia błędy, zawór regulujący ciśnienie w układzie, czujnik ciśnienia, filtr paliwa i wszystkie nieszczelności w układzie.

Ostatnio edytowane przez 1985matti ; 18-01-2016 o 20:10
1985matti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2016, 21:12   #40
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Samodzielna naprawa pompy wysokiego ciśnienia CR 2.0TDCI

Cytat:
Napisał 1985matti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ta czarna maź to może olej silnikowy ? Bo układ z niczym innym nie łączy się co byłoby czarne. Może przytkał ci się filtr paliwa (lub coś innego) i pompa zaczęła przez uszczelniacze ciągnąc olej silnikowy.
Generalnie takie zdarzenie może mieć miejsce po zatankowaniu złego paliwa - czytaj: oleju opałowego odbarwianego kwasem siarkowym. Filtr cząstek mechanicznych nie puści, ale kwas tak i on wchodzi w reakcję chemiczną ze składnikami paliwa tworząc osady. A niezależnie od tego układ mógł być już nieco wypracowany... Olej silnikowy nawet jakby pompa jakimś cudem zaciągnęłą, to w ilości bardzo małej i byłby spalony razem z paliwem.

Ja w ubiegłym roku na wiosnę już zacząłem mieć kłopoty z wchodzeniem w tryb awaryjny - a przejechałem po regeneracji pompy tylko góra 80 kkm. Już szykowałem się do nowych wydatków, a okazało się, że po wymianie filtra wszystko wróciło do normy. Musiało być syfiaste tankowanie...
Cytat:
Napisał mateuszrozi32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie tak do końca można patrzec na to z tej strony ze jesli odpala jezdzi i nie wywala sprezynki to jezdzic i nie ruszac mam mondeo mk3 z tym "cudownym" 2.0 tdci
Ja co roku po zimie robię próbę przelewową wtrysków - kosztuje tyle co nic (robię IDS-em), a mówi prawie wszystko o wtryskiwaczach. Można sprawdzić ewentualnie ciśnienie na szynie IDS-em, ale tolerancja jest tak wąska (+/-50 barów) i silnik się wyłącza, że nie ma co kombinować, jeżeli prawidłowo pracuje...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-01-2016 o 21:28
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.